Podniesienie motocykla w celu zdjęcia tylnego koła
Odpowiedz do tematu

: Podniesienie motocykla w celu zdjęcia tylnego koła
Potrzebuję rady gdzie i jak podstawić podnośnik i kobyłki żeby podnieść motocykl i żeby stabilnie stał bo kilka dni w garażu będzie musiał postać ( oddaję felgę do renowacji ).
Podnośnik mam taki


a nie bardzo wiem w którym miejscu go podstawić żeby złapać środek ciężkości i gdzie potem podeprzeć kobyłkami.

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
:
Myślę ze nie ma lepszego sposobu jak doświadczalnie.
Wszystko zależy ile paliwa w baku, czy masz sakwy kufry.....
Nie zwracałem uwagi ale jak kojarzę to moja ACE równowagę trzyma w okolicy linii wkręcania filtra oleju.
W łapki włóż paski gumy ze starej dętko czy czegokolwiek. Nie ośliźnie się gdyby co.
Wsuń pod moto i łapki ustaw na ramie.
Zaczniesz podnosić to wyczujesz balans. Wtedy odpowiednia korekta.
Później i tak dla bezpieczeństwa będziesz musiał ją dobrze zabezpieczyć.
Np 2 klocki o dobrej podstawie po bokach i dobra kantówka w poprzek pod silnik
3-cim punktem podparcia tylne koło tak stoi najstabilniej.
Moja stoi na sporym klocu odpowiednio doprofilowanym i oba koła są w górze.

:
Bez dobrego podnosnika w ACE bedzie trudno, wysoko trzeba uniesc zeby zdjac kolo. Najbezpieczniej na kanale, uniesc lekko i z kanalu zdjac kolo.
Jesli nie masz kanalu wpadnij, porzycze Ci rynne do uchwycenia i zablokiwania przodu, tyl podniesiesz dosc wysoko tym co masz.

:
adam3911, tak jest, najlepszy jest do tego kanał.

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
Jak będzie w górze to podstaw coś pod przednie koło, tak na styk. Przy wyjęciu tylnego może się gibnąć lekko i stresuje się człowiek wtedy :shock: :shock:

Najdroższa jest pierwsza butelka
:
Ja dość długo kombinowałem jak stabilnie podnieść swoją na jakimś podnośniku. W końcu się poddałem i powiesiłem ją pod sufitem na pasach.

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
Ja zrobilem sobie taki podnosnik
https://drive.google.com/file/d/1r1BtFGuzCzFpzGtfRFGbSPO9mwFUvKiy/view?usp=drivesdk

Zdejmowalem przód i tyl i nawet nie drgnal

:
MirosławRacz, jakieś dane techniczne posiadasz ? Jakiś rysunek ,wymiary ?
Czy to uniwersalny czy robiłeś pod konkretny model?

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Czesciowo kopiowalem. Cos tam dodawalem od siebie. projekt rysowalem i powinienem gdzies miec. Nie robilem jakiegos specjalnego rozstawu dlatego jak widac pod spod poszly jeszcze deski.

:
Panowie nie ma co kombinować. Kupicie dobry podnośnik ATV już za ok 300 zł. Naprawdę nie ma co się gimnastykować z samoróbkami

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
:
słabe zdjęcie, ale widać. taki podnośnik jest OK, można przesuwać co jest bardzo przydatne

[img]ttps://images82.fotosik.pl/1005/7a05b2f5a81dcace.jpg][/URL][/img]

Najdroższa jest pierwsza butelka
:
ahmed799 napisał/a:
Naprawdę nie ma co się gimnastykować z samoróbkami
Jestem podobnego zdania. Nawet gdyby robić we własnym zakresie, to materiał też nie jest za darmo... Owszem robiłem we własnym zakresie, ale tzw. adapter do mojej VT1100 Spirit (dokumentacja jest gdzieś na forum) - ale podnośnik normalnie drogą kupna nabyłem.

To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
:
MirosławRacz, tak ACE nie podniesiesz - silnik wystaje poniżej ramy

Bądźcie pozdrowieni wszyscy kochający Shadowki i Bunię :-)
MOJA HANUŚKA :-)
:
Łysy, zgadza się. Ja dorabiałem takie "korytko" na podnośnik ATV, jest gdzieś na forum. Moto cały w górze, stabilny i kółko bez problemu się zdejmuje.

Piotrek
:
Dzięki uprzejmości adam3911, udało się podnieść motocykl bez strat w ludziach i sprzęcie :mrgreen: koło już zdemontowane i można działać dalej.

Jakość zdjęcia słaba bo oświetlenie w garażu mam marne ( przy robocie doświetlam halogenem )

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group