/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdarcie lakieru z pokrywy sprzęgła
Autor Wiadomość
Tomasz W. 

Motocykl: Honda Shadow VT750 C2 '99
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-14, 14:45   Zdarcie lakieru z pokrywy sprzęgła

Cześć,

Zakupiłem Hondę Shadow VT750 z '99 roku i jako że jest troche zaniedbana postanowiłem odświeżyć pewne elementy.

Po przeczytaniu kilku postów na forach zabrałem się za szlifowanie pokryw silnika i skrzyni ale po chwili polerowania wyszło mi takie coś jak na zdjęciu.



Chciałbym się upewnić czy mam zedrzeć tą powłokę do końca i wypolerować na lustro i czy nic nie stanie się potem z tym deklem albo czym go można zabezpieczyć.

Dzięki za podpowiedź.

20180114_141605.jpg
Zdjęcie 1
Plik ściągnięto 71 raz(y) 149,94 KB

_________________
Tomek
 
 
powolny 
Show must go on


Motocykl: VT 750
Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 311
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2018-01-14, 21:17   

Drogi kolego motocyklisto ,możesz mi wierzyć ,że jak wybierzesz się w podróż np. w Alpy ,i pojeździsz po nich troszkę to takie pierdołki przestaną cię zajmować ,bo pokochasz swój motocykl taki jaki jest :) .LWG . Oczywiście dopieszczanie maszyny ... wskazane jak najbardziej ,wygląda super .
 
 
ahmed799 


Motocykl: Valkyrie GL 1500 Interstate
Wiek: 42
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 907
Skąd: Malbork
Wysłany: 2018-01-15, 07:46   

Chyba robiłeś to mechanicznie bo wygląda na małe przypalenie. Zdzieraj wierzchnią warstwę tj. lakier. U siebie robiłem to ręcznie pappierem wodnym zaczynałem chyba od 600 przez 1000, 1500, 2000 aż do uzyskania połysku. Na koniec wszystko pastą do aluminium i wyszło lustro. Lakieru nie kładłem.
Palce bolą ale efekt superrrr. Czesci które da się zdjąć bez wiekszej ingerencji możesz przejechać na polerce.
_________________
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
 
 
saxo 
Paweł


Motocykl: była 125 jest 1100 C2 ACE '95
Wiek: 48
Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 353
Skąd: Kazimierzówka/Lublin
Wysłany: 2018-01-15, 08:45   

jak wyżej, zedrzeć lakier, wypolerować na lustro i na koniec pasta do alu i więcej nic, spokojnie sezon przejedziesz na błysku, później wystarczy polerka pastą i na rok znowu spokój, tak pod koniec sezonu wyglądała w HS125 u mnie pokrywa altka i obudowy głowic z tym że ja darłem farbę nie lakier :-)
_________________
LWG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM