moduł shadow 1100 88 rok
Odpowiedz do tematu

: moduł shadow 1100 88 rok
Szukam jakiejś informacji na temat różnicy między modułami do Szadołki 1100 z 88 roku. Z tego co widziałem są co najmniej 2 rodzaje modułów. Na wyjściu posiadają odpowiednio po 8 lub 9 przewodów (2 kostki po 4 piny + osobny przewód). Niestety mam tylko schemat elektryczny od modelu z 9 przewodami na którym i tak prawie nic nie widać. Zastanawiam się czy można zastąpić moduł 8 przewodowy modułem z 9 przewodami, sztucznie podając na dodatkowy pin jakiś stan. Wydaję mi się że kilka lat temu była dyskusja na ten temat, ale jakoś marnie szukam i nic nie widzę na ten temat. Posiada ktoś wiedzę na ten temat?

Ideologia jest dla ludzi którzy nie mają własnego rozumu...
:
Moduł z 8 przewodami jest od modelu 87i88.
Do modelu 89 i wyżej jest moduł 9 przewodowy.
Ten 9 przewód jest użyty do czujnika przy stopce i gasi silnik przy wbiciu biegu z rozłożoną stopką boczną.

...jestem... a jak mnie niema... to też jestem...tylko gdzie indziej...
:
czyli podłączyć go tak jak by stopka była cały czas złożona i powinno hulać?

Ideologia jest dla ludzi którzy nie mają własnego rozumu...
:
Witam, podepne sie pod temat... moj Cien mial uszkodzony czujnik stopki więc poprzedni właściciel go zdemontował i podobno zmotskował moduł zapłonowy, żeby można było śmigać. Ja natomiast lubię mieć wszystko na tip-top, więć zakupiłem używany czujnik, podłączyłem do kostki pod kanapą i zapala mi się kontrolka otwartej kosy, lecz niestety po wbiciu jedynki moto nie gaśnie. Poproszę o info co może być zmostkowane lub poproszę jakiś schemacik. Z góry pięknie dziękuję :).

:
Powinien zgasnąć przy próbie puszczenia sprzęgła.

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
:
Moja była Hanka, gasła po wbiciu biegu z otwartą kosą, gl-ka ma tak samo. Może być coś jeszcze zblokowane/odłączone. Schemat by się przydał.

<-VT1100C2<-WSKM06B3<-WSKM06B1
:
robdk napisał/a:
Powinien zgasnąć przy próbie puszczenia sprzęgła.

wcześniej. po wbiciu biegu - jeszcze bez puszczania sprzęgła.


Andrunio - czytając to co niżej w temacie - kupiłeś z ośmioma czy dziewięcioma przewodami?
nie kupiłeś tylko masz...

:
Ja dokupowałem czujnik kosy (dokładnie taki https://www.galerieallegr...8735638/1#zdj3) - dwa przewody zielone i jeden żółty. A moduł nie wiem ile ma kabli, nie wiem gdzie go szukać nawet. Wiem od poprzedniego właściciela, że moto powinno gasnąć na jedynce z otwartą kosą - z pierwszysch odpowiedzi zakładam, że mam ten 9 przewodowy. Moje VT1100 z 95 roku, model na Australię.

:
W końcu dobrałem się do modułu i mam jak na zdjęciach. Niestety nie widzę w nim żadnych zworek, które możba przestawiać, jak również śladów poza fabryczną modyfikacją :(. Co mam jeszcze sprawdzić i zrobić, żeby Hania gasła po wbiciu biegu na otwartej kosie?.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group