vt750 RC44 układ chłodzenia
Odpowiedz do tematu

: vt750 RC44 układ chłodzenia
Panowie mam takie pytanie. Jak wiemy zbiorniczek wyrównawczy znajduje się poniżej chłodnicy płynu i jak dla mnie nie pełni on tej funkcji. Jeśli powstanie ubytek cieczy w chłodnicy to przecież jak wiemy płyn nie popłynie sam do góry i nie uzupełni braku. Zatem zbiorniczek według mnie raczej pełni funkcję nadmiaru. Jeśli jestem w błędzie proszę sprowadzić mnie na Ziemię.

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
Jak płyn się nagrzewa to rozszerza się wytwarza ciśnienie i przez zaworek w korku chłodnicy nadmiar spływa do zbiorniczka wyrównawczego .Jak stygnie tworzy się podciśnienie i zasysa ze zbiorniczka wyrównawczego płyn .
ps. to jest moje zdanie i nie zmuszam nikogo żeby się z nim zgadzał.

W dniu kiedy się urodziłem,diabeł odszedł na emeryturę
:
Według praw fizyki teoria prawidłowa. Jednak mnie nurtuje fakt, czy w sytuacji gdy układ z powodu jakiejś nieszczelności straci płyn w ilości np. 100ml to zbiorniczek wyrównawczy jest w stanie ten brak w chłodnicy uzupełnić? Pamiętajmy, że zbiorniczek znajduję się sporo poniżej dolnej części chłodnicy, a ciesz do góry nie płynie :-)

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
borejek343, idź pojeździć, bo za dużo myślisz :-P ,
;-)

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Trom, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Właśnie wróciłem :chytrusek: :chytrusek: :chytrusek:

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
To układ zamknięty wysokiego ciśnienia dlatego musi być zalany płynem chłodniczym lub mieszanką koncentratu z wodą destylowaną .Płyn w układzie zamkniętym wrze czyli paruje w temperaturze około 130stopni C .Jeżeli układ byłby zalany tylko wodą która zaczyna parować wcześniej około 70 stopni (wrze w temperaturze prawie 100 stopni C) to para zacznie robić bałagan w obiegu płynu .Układ musi być dobrze odpowietrzony bo powietrze w układzie i wysoka temperatura da miejsce na powstanie pary.Zbiorniczek wyrównawczy powinien być zalany do poziomu max.Płyn w układzie zamkniętym wysokiego ciśnienia ma wydajniejszą cyrkulacje niż w układzie otwartym (szybciej pędzi). Korek ma zaworek który otwiera się przy określonym ciśnieniu (na niektórych korkach jest podana wartość) płyn gorący zwiększa się objętość i nadmiar spływa do zbiorniczka wyrównawczego odpowietrzając się. Pęcherze powietrza wypływają w zbiorniczku wyrównawczym.Jak płyn stygnie kurczy się objętość i podciśnienie zasysa płyn ze zbiorniczka wyrównawczego ale tylko płyn i w ilości podobnej jaka spłynęła. Jeżeli nastąpił wyciek w ilości jaką podałeś 100ml to po usunięciu go trzeba dolać ręcznie przez wlew ponieważ płyn grzejąc się może nie osiągnąć takiej objętości aby wydalić powietrze z układu,przelać się do zbiorniczka wyrównawczego a po ostygnięciu zassać z powrotem, będzie go po prostu z mało. Obrazowo -nalej 1.8 litra wody do węża przeźroczystego o średnicy wewnętrznej np. 15mm , zaznacz poziom, a potem odlej 100ml i zobacz jak wysoko musi podnieść się płyn po nagrzaniu żeby zaistniało to co opisałem wcześniej.

ps .to jest moje zdanie i nie zmuszam nikogo żeby się z nim zgadzał.

W dniu kiedy się urodziłem,diabeł odszedł na emeryturę
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group