/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolka Luzu
Autor Wiadomość
rafgie 


Motocykl: VLX 600/ 94 r.
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 32
Skąd: Bieszczady/Krakow
Wysłany: 2014-04-30, 08:55   Kontrolka Luzu

Witam serdecznie was drogich posiadaczy cieniów :)
Posiadam motor honda shadow vlx 600 inaczej vt 600c :) rocznik 1994 r.
mam problem z kontrolką luzu , czyli ona nie świeci , i proszę o pomoc ,

dotychczasowe spostrzeżenia:
-kontrolka przeważnie nie świeci , czasami łapie czasami nie , rzadko łapie ( czasami raz na tydzień przez chwilkę )
-jak motor stoi na stopce nie mogę odpalić moto , ale jak już działa mogę dać go na stopce i nie gaśnie

wcześniej jak napisałem te spostrzeżenia to ghoustdragon doradził że to czujnik luzu , takowy kupiłem i wymieniłem, ale problem nie został rozwiązany , od wymiany (tj . od wczoraj) kontrolka nie dała jeszcze znaku życia :)

-więc czy może być to wina tego że czujnik wymieniałem na biegu jałowym ?
- co może być przyczyną takie stanu rzeczy ? problem z kabelkiem i masą?

co wykluczyłem :
-dioda , bo raczej się nie psują i odpalałaby na stopce,
-bezpiecznik , bo o ile dobrze kojarzę na tym samym bezpieczniku są jeszcze światła :) a one działają bez zastrzeżeń

Proszę o pomoc :)
_________________
nie patrz na piękno, lecz na serce człowieka, bo serce zostaje a piękno ucieka...
 
 
Ari 

Motocykl: Shadow VT 600 C 94'
Wiek: 33
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 479
Skąd: Piasecznica
Wysłany: 2014-04-30, 09:28   

Sprawdź kable i styki prowadzące do żarówki kontrolki, a także wychodzące od stopki do głównej instalacji.
Ja kiedyś nie zauważyłem, że izolacja na kablach od stopki się rozcięła i kable były nacięte. Dotykały ramy i w moto nie szło w ogóle wrzucic jakiegokolwiek biegu bo od razu gasł.

Czy przy rozłożonej stopce, możesz odpalić moto ze wciśniętym sprzęgłem ?
_________________
Mój Bobber:
https://www.youtube.com/watch?v=PyL-zUmrQt8
 
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2014-04-30, 09:29   

Jeden koniec multimetra podłącz przy czujniku, drugi przy kontrolce i sprawdź, czy masz połączenie. Sprawdź też, czy nie ma gdzieś przebicia - czy kabel nie zwiera do masy.
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
rafgie 


Motocykl: VLX 600/ 94 r.
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 32
Skąd: Bieszczady/Krakow
Wysłany: 2014-04-30, 09:54   

Ari napisał/a:
Sprawdź kable i styki prowadzące do żarówki kontrolki, a także wychodzące od stopki do głównej instalacji.
Ja kiedyś nie zauważyłem, że izolacja na kablach od stopki się rozcięła i kable były nacięte. Dotykały ramy i w moto nie szło w ogóle wrzucic jakiegokolwiek biegu bo od razu gasł.

Czy przy rozłożonej stopce, możesz odpalić moto ze wciśniętym sprzęgłem ?

co do tego muszę sprawdzić :) ale jestem przekonany że nie , muszę stopkę złożyć i na wciśniętym sprzęgle go odpalić ale zaraz sprawdzę jeszcze :)
_________________
nie patrz na piękno, lecz na serce człowieka, bo serce zostaje a piękno ucieka...
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2014-04-30, 11:14   

zlap tą wiązkę co idzie od kontrolek w kierownicy i idz po niej aż do kostki instalacji. ta znajduje się przy baku pod osłoną główki ramy(plastikowa osłona mocowana na gumie. z przodu powinien być jeszcze zamek łączący dwie części. zacznij demontaż od niego). w kostce mogło się któreś zlącze zaśniedzieć lub nadpalić. warto spojrzeć na stan samej diody. może coś się w tym module kontrolek utleniło i nie daje prądu dalej albo daje go za mało.
przy klamce sprzęgła masz czujnik podobny jak do stopu tam też może tkwić problem ja jak zgaszę na biegu i włączę luz mogę odpalić dopiero po wciśnięciu sprzęgła. (bezpośrednio przed odpaleniem) bez wciśnięcia klamki nie podaje prądu dalej ( jakięś zabezpieczenie musi być po drodze
 
 
rafgie 


Motocykl: VLX 600/ 94 r.
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 32
Skąd: Bieszczady/Krakow
Wysłany: 2014-04-30, 11:19   

problem udało mi się rozwiązać :) , idąc kablami od czujnika okazało się że coś nie łączyło na kostce pod siedzeniem , po dociśnięciu wszystkiego dioda świeci :)

dziękuję serdecznie za wszystkie porady :)
_________________
nie patrz na piękno, lecz na serce człowieka, bo serce zostaje a piękno ucieka...
 
 
sarna88 

Motocykl: Shadow 750C 1983
Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 36
Skąd: Łodź
Wysłany: 2017-03-26, 10:44   

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu.
Mam problem z kontrolką, a mianowicie na każdym biegu się świeci. Jedynie gaśnie jak wcisnę klamkę sprzęgła. czy to czujnik się spalił
motor 750 '83
 
 
Krzychoo 
Krzysiek


Motocykl: Valkyrie GL1500 Interstate
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 854
Skąd: Kurów LPU
Wysłany: 2017-03-27, 06:40   

Kontrolka biegu jałowego powinna świecić kiedy nie jest wrzucony bieg, niezależnie czy sprzęgło jest wciśnięte cz nie.
_________________
<-VT1100C2<-WSKM06B3<-WSKM06B1
 
 
Szymon 

Motocykl: VT 700C 1985
Wiek: 29
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-27, 08:31   

Krzychoo napisał/a:
Kontrolka biegu jałowego powinna świecić kiedy nie jest wrzucony bieg, niezależnie czy sprzęgło jest wciśnięte cz nie.

Podejrzewam, że to pomyłka - kontrolka biegu jałowego powinna się palić, gdy bieg jest wrzucony :)
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-27, 08:35   

Szymon napisał/a:
Krzychoo napisał/a:
Kontrolka biegu jałowego powinna świecić kiedy nie jest wrzucony bieg, niezależnie czy sprzęgło jest wciśnięte cz nie.

Podejrzewam, że to pomyłka - kontrolka biegu jałowego powinna się palić, gdy bieg jest wrzucony :)


a dokładnie, gdy bieg jałowy jest wrzucony ;) czyli nie ma pomyłki ;)
 
 
Krzychoo 
Krzysiek


Motocykl: Valkyrie GL1500 Interstate
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 854
Skąd: Kurów LPU
Wysłany: 2017-03-27, 18:34   

MARQ napisał/a:
Szymon napisał/a:
Krzychoo napisał/a:
Kontrolka biegu jałowego powinna świecić kiedy nie jest wrzucony bieg, niezależnie czy sprzęgło jest wciśnięte cz nie.

Podejrzewam, że to pomyłka - kontrolka biegu jałowego powinna się palić, gdy bieg jest wrzucony :)


a dokładnie, gdy bieg jałowy jest wrzucony ;) czyli nie ma pomyłki ;)

Tak jest, ja jestem ze starej szkoły, dla mnie bieg to takie ustawienie mechanizmu skrzyni biegów które umożliwia poruszanie się pojazdu. Bieg jałowy to brak włączonego biegu czyli po prostu "luz". :-)
Tak naprawdę myślę że określenie"bieg jałowy" bardziej odnosi się do silnika i oznacza jego pracę na wolnych obrotach.
_________________
<-VT1100C2<-WSKM06B3<-WSKM06B1
Ostatnio zmieniony przez Krzychoo 2017-03-28, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szymon 

Motocykl: VT 700C 1985
Wiek: 29
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-28, 10:53   

O panie! Ale się jorbłem :D
Ja ta widziałem co innego, ale mniejsza o to :)
Co to za nabijanie postów z mojej strony normalnie - naganne zachowanie... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM