Dreams Bobber vt 600
Odpowiedz do tematu

:
Mi się osobiście podoba pierwsza opcja (jakiegoś takiego pazura dodaje xD )

:
suru napisał/a:
Nie myślałeś, by zamknąć ramę.
Tzn. zespawać ze sobą te dwa obcięte kikuty ramy.
Zamknięcie ramy na pewno ją usztywni.


Wiem ze tak można ale nie chciałem usuwać amortyzacji z tylu , oczywiście bedzie jeszcze połączenie poprzeczne zęby zamatować sprężyny i siodło. A tył obniżyłem poprzez zmianę mocowania amortyzatora . Takim oto sposobem wyszło nisko i z amortyzacja. :-)

:
Zastanawiałem się dziś nad tym żeby zrobić całkowity sztywny tył,ale nie wiem czy te sprężyny co daje się pod siodło wogole coś amortyzatoruja ?

:
W.M.E.pl napisał/a:
Zastanawiałem się dziś nad tym żeby zrobić całkowity sztywny tył,ale nie wiem czy te sprężyny co daje się pod siodło wogole coś amortyzatoruja ?


Pewno, na płaskiej drodze. Ale na polskie drogi to średnio. Ja bym starał się robić z amortyzatorami jeśli ładnie będzie wyglądać.

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
Miałem sprężyny, ale wywaliłem... :mrgreen:

:
maro napisał/a:
Miałem sprężyny, ale wywaliłem... :mrgreen:


Maro tak oglądam zdiecja z twojej budowy i na pewno będę cie atakował :mrgreen: jeśli chodzi o Wydech bo mi się podoba ;-) ale mam 2 pytania .
1. Czy musiałeś kupować linki na zamówienie ,, gaz -sprzęgło ''czy oryginalne starczyły ?
2. Masz filtry stożkowe -działają na oryginalnych ustawieniach gaźników czy zmieniałeś coś w nich ?

:
jeżeli błotnik będzie na tyle sztywny to looz , co do linek będą zbyt krótkie

:
w Częstochowie dorobią Ci linki dłuższe, w całkiem dobrych pieniądzach.

-=ShadoW=-
:
Linka od gazu ledwo starcza ,ale daje radę. Sprzęgłową dorobiłem (z linki hamulcowej od simsona) . Sprzęgło mam w nodze. Stoźków już nie mam . Teraz mam gąbkowe . Dysze główne wymienione na 120.

:
Czy błotnik ci ktoś dorabiał ? Jeśli tak to ile cię to kosztowało ? Też robię przeróbkę błotnik dopasowuje od Ursusa tzn będę to robił.

:
Ruffi napisał/a:
Czy błotnik ci ktoś dorabiał ? Jeśli tak to ile cię to kosztowało ? Też robię przeróbkę błotnik dopasowuje od Ursusa tzn będę to robił.


Tak błotnik byl robiony przez Rollin' Fuckers z Wrocławia cena 300 zl . Jeśli mogę ci coś dopowiedzieć to zamiast Ursusa spróbuj od Wlaimita ale szukaj tych be garba bo z garbem to podróba koszt 45 zl. Znajomy z tego robił do Viragro 535

:
Słyszałem, że też od Władimira chłopaki dają. Tylko nie wiem jaka jest różnica pomiędzy błotnikami od Ursusa i Władka? Czy od Władimira t125 lepiej leży na tylnym kole? Od Ursusa już mam na warsztacie ale żaden problem zakupić od Władka jak będą dostępne za 25 zł plus wysyłka.

:
Ruffi napisał/a:
Słyszałem, że też od Władimira chłopaki dają. Tylko nie wiem jaka jest różnica pomiędzy błotnikami od Ursusa i Władka? Czy od Władimira t125 lepiej leży na tylnym kole? Od Ursusa już mam na warsztacie ale żaden problem zakupić od Władka jak będą dostępne za 25 zł plus wysyłka.


Pytałem dziś kolegę twierdzi ze są identyczne,tylko różnią się ze Wladimir niema garbu .

A co ty tam przerabiasz ? Gdzie jest temat jakiś założony ? ;-)

:
Szperałem dziś po zagranicznych stronach i w Kanadzie robią taki myk zęby obniżyć zawieszenie. Polega to na tym aby wywiercić obok otwór na śrubę, ciekawi mnie czy ten element aluminiowy wytrzyma taki zabieg i nie strzeli na drodze .

http://imgur.com/a/CxqXB

:
obecnie kończę przegląd motocykla po zakupie. A tematu nie zakładam bo moja przeróbka nie jest bardzo zaawansowana nie obniżam zawieszenia itp. Narazie to co zrobiłem to obciąłem tylna cześć ramy i będę robił mocowanie tylnego siedzenia, coś na wzór tego rozwiązania https://youtu.be/Wk5-e2K6tpo
Ponadto będę myślał o sposobie zamontowania tylnego błotnika. Malowanie zostawiam oryginalne, krótko mówiąc jak najniższym kosztem chcę zrobić bobberka. Cięcie ramy aby zrobić go jako sztywniaka w moim przypadku odpada nie chcę naruszać konstrukcji ramy a poza tym nie chcę aby drgania przenosiły mi się od polskich dróg na moje cztery litery. Błotnik już zamówiłem zobaczę jak będzie wyglądał na moto.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group