/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Strzelanie w tłumik
Autor Wiadomość
markson 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100C
Wiek: 56
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 72
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-10-17, 13:49   Strzelanie w tłumik

Panowie ...
Pytanie mam.
Oglądając na you tubie kilka filmików być może jednego gościa, który na taka samą hondzię jak ja zaintrygowało mnie to, ze u niego hamowanie silnikiem przy dojeżdżaniu do skrzyżowań czy zakrętu odbywa się bez ani jednego strzała w wydech... u mnie strzały się zdarzają i to dość często parę razy przy jednym dojechaniu do np skrzyżowania ... nie są głośne ale są. Tłumiki mam oryginalne. Nie przeszkadza mi to, nawet fajne jest, ale pytanie czy tak ma być, czy może coś się rozregulowało. Kupując w takim stanie jak teraz nie mam porównania...
Proszę o opinię 8-)
_________________
Liczy się co jest ... nie co było
 
 
Piwek 
Wredna MENDA


Motocykl: Była VT 125, VT 750 C8, FZ8 FAZER, BMW R1200R
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 1974
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-17, 14:11   

1 Skąd pewność, że tłumiki masz oryginalne ?
2 Tłumiki też się zużywają, a niedopalone paliwo strzela wtedy głośniej :-)
3 Pytanie, jak często przeprowadza regulację...
4 Edziowi płacą grubą kasę, żeby strzelało i buchało ogniem :-)

...ps
A jak mu nie strzela, to ma popsute :chytrusek:
_________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
 
 
Marlboro 
Tomek


Motocykl: VT500C 86r, GPZ 1100
Wiek: 40
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 951
Skąd: Suskowola /WRA
Wysłany: 2016-10-17, 15:43   

to że masz oryginały nie znaczy że w 100% szczelne, jedną z przyczyn strzelania może może być nieszczelny wydech i(lub) za bogata mieszanka - ale z tego co wiem lepiej mieć lekko za bogatą niż za ubogą - a co do hamowania silnikiem to wtedy najmniejszy jest przepał - ale gaźnik jak to gaźnik benzynę podaje.
_________________
Maruda od urodzenia :omg:
 
 
 
markson 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100C
Wiek: 56
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 72
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-10-17, 16:48   

Zobaczcie o co mi chodziło ... byłem bardzo zaskoczony, że nawet nie pierdła przy hamowaniu silnikiem .... a i silnik zajefajnie pracuje ...

https://www.youtube.com/watch?v=75VOeRiHIl8

O :shock:
_________________
Liczy się co jest ... nie co było
 
 
Fatum 
Marcin


Motocykl: Triumph Tiger SE 1050 / VT 600 C 97
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 1028
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-17, 19:25   

markson napisał/a:
Zobaczcie o co mi chodziło ... byłem bardzo zaskoczony, że nawet nie pierdła przy hamowaniu silnikiem .... a i silnik zajefajnie pracuje ...

https://www.youtube.com/watch?v=75VOeRiHIl8

O :shock:


od 15 sekundy słychać strzelanie...
dalej nie oglądałem bo pewnie jest ok, jak Ci przeszkadza to spr wydechy i wyreguluj mieszankę
_________________
VT 600 -> VT 750 DC -> VZR M1800R -> Triumph Tiger SE 1050
 
 
markson 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100C
Wiek: 56
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 72
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-10-17, 20:50   

Fatum napisał/a:
markson napisał/a:
Zobaczcie o co mi chodziło ... byłem bardzo zaskoczony, że nawet nie pierdła przy hamowaniu silnikiem .... a i silnik zajefajnie pracuje ...

https://www.youtube.com/watch?v=75VOeRiHIl8

O :shock:


od 15 sekundy słychać strzelanie...
dalej nie oglądałem bo pewnie jest ok, jak Ci przeszkadza to spr wydechy i wyreguluj mieszankę


Fatum nie denerwuj się tak :-/ napisałem o swoich wątpliwościach ... taki motor mam od miesiąca po prawie 30 letniej przerwie, jeździłem może z 10 dni (i doświadczeniach z jawy 350)... pytam bo nie wiem czy mam dobrze czy nie.... kogo mam zapytać jak nie WAS ... owszem mam już serwisówkę studiuję ją bez przerwy (bo lubię wiedzieć), poradzę sobie praktycznie ze wszystkim, ale nie wszystko przecież jest tam napisane ... :-P
_________________
Liczy się co jest ... nie co było
 
 
Fatum 
Marcin


Motocykl: Triumph Tiger SE 1050 / VT 600 C 97
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 1028
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-17, 21:46   

ależ kto tu się denerwuje? tak tylko wspomniałem, że słychać strzały, a jak ktoś nie lubi to synchro, regulacja, spr wydech i powinno problem rozwiązać
u mnie triumph strzela jak pojeb...y, ale mam seryjny, cichutki wydech i ledwo słychać te strzały
żeby to zmienić trzeba rozebrać pół motocykla i przerobić układ dopalania spalin itd., a u Ciebie może to kwestia tylko pół obrotu śrubki... :mrgreen: (tu dodałem emotikona, bo ciężko modulować barwę eee... pisania? w poście i może źle odbierasz moje wpisy :toast: )
_________________
VT 600 -> VT 750 DC -> VZR M1800R -> Triumph Tiger SE 1050
 
 
markson 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100C
Wiek: 56
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 72
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-10-18, 11:55   

Fatum napisał/a:
ależ kto tu się denerwuje? tak tylko wspomniałem, że słychać strzały, a jak ktoś nie lubi to synchro, regulacja, spr wydech i powinno problem rozwiązać
u mnie triumph strzela jak pojeb...y, ale mam seryjny, cichutki wydech i ledwo słychać te strzały
żeby to zmienić trzeba rozebrać pół motocykla i przerobić układ dopalania spalin itd., a u Ciebie może to kwestia tylko pół obrotu śrubki... :mrgreen: (tu dodałem emotikona, bo ciężko modulować barwę eee... pisania? w poście i może źle odbierasz moje wpisy :toast: )


OK wszystko jasne :toast: :thx:
_________________
Liczy się co jest ... nie co było
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM