Przewód hamulcowy
Odpowiedz do tematu

: Przewód hamulcowy
Cześć wszystkim,

Muszę zmienić przewód hamulcowy z przodu, klamka jest coraz luźniejsza, hamuje coraz gorzej, przewód puchnie (podejrzewam, że to nadal oryginał). Chciałbym założyć przewód w stalowym oplocie, zamówić na wymiar z metra. Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę znaleźć długości tegoż przewodu (z i bez końcówek). Czy ktoś z Was zna te wymiary? Chyba, że ktoś może polecić gotowy przewód w cenie niższej niż 200 złociszy?

Z góry dzięki za podpowiedzi!

:
Proponuje napisać do tego http://allegro.pl/przewod...3450697794.html sprzedawcy (sam u niego zamawialem razem z 2 znajomymi) z Allegro i spytać sie czy nie maja może na stanie albo czy nie mogą sprowadzić. A co do mierzenia proponuje poprostu wziąć kawałek sznurka, zmierzyć przewód sznurkiem i zmierzyć sznurek :).

:
Franz napisał/a:
może polecić gotowy przewód w cenie niższej niż 200 złociszy?

Proponuję kupić przewód w oplocie z allegro, są różne długości i końcówki, cena ok. 60 zł. Założyłem taki przewód u siebie - efekt świetny i nie przepłacasz. Zrobione kilka tysięcy i wszystko OK.

:
Szukaj firmy LML mają tanio i ludzie zadowoleni z nich są. Sam planuje ich do siebie wstawić ;-)

A na starość powiem tak: "Jestem stary, niedołężny, ale motór mam potężny" :D
:
Dzięki za info Panowie. Z którejś z rad na pewno skorzystam, przeliczę ino fundusze, bo kryzys seksualno-ekonomiczny we wrześniu :-/

:
Stanąłem wobec identycznego pytania może już ktoś zna odpowiedź?
Mnie wyszło ok 110cm ;-)

never as good as the first time
:
Grochowska 45. Dorabialem do café miesiąc temu, 110 płn. Od ręki na wzór.

:
Dzięki za info chociaż wolalbym wymiar ;-)
Póki co kompletuję części układu hamulcowego do kompletnej regeneracji
Przy okazji może opinia na temat przewodów LML?

never as good as the first time
:
Leo napisał/a:

Przy okazji może opinia na temat przewodów LML?

Dobrze trzymają, trzeba trochę wprawy w zakręcaniu końcówek, ale jak już skręcisz to naprawdę ciężko schrzanić :-)
I naprawdę ładnie odpowietrzają się metodą podciśnieniową (strzykawa :-) ). W 500 je założyłem i są do tej pory, nic się z nimi nie dzieje. Do 750 też założę.
A, przy skręcaniu wszyscy na siłę pchają oplot pod nakrętkę zaciskową. Ja wypracowałem metodę obcięcia oplotu na styk z końcówką i zatopienia oplotu w kawałku koszulki termo, która wchodzi pod nakrętkę zamiast oplotu. Powód? Jak wsadzisz oplot pod nakrętkę to po pierwsze kręci się cały przewód i ciężko go ułożyć, jak się chce (przewody znacznie bardziej sztywne niż gumowe, niewdzięczne do układania) a po drugie możesz nie doszczelnić połączenia. Po założeniu koszulki nakrętka ma więcej luzu, swobodnie się obraca nie przekręcając przewodu i doszczelnia znacznie dokładniej.

:
A jakiś namiar na firmę handlującą LML? Tak żeby docięła i od razu założyła końcówki?
Ten pierwszy link odnosi sie do przewodów HEL, są sporo droższe warto?

never as good as the first time
:
Zobacz w Larsonie na Al.Prymasa Tysiąclecia , albo w firmie Tubes w Al. Jerozolimskich jadąc od Wawy zaraz przed Pruszkowem po lewej stronie. Tu mają przewody z metra
http://www.tubes-international.pl/kontakt.html

Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
:
Czasem warto zajrzeć do Zbiornika :-/

never as good as the first time
:
Leo, ładne bagienko, chyba dawno nie czyściłeś układu.

P.S. co to jest ta "kratka " i do czego służy ? Ja w 500 czegoś takiego nie miałem

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
:
Zdziwisz się. W zeszłym roku wymieniałem płyn i nic takiego nie było :-/
O kratkę zapytam chyba że ktoś wie ;-)

never as good as the first time
:
odebrałem

wymieniona tarcza,nowy stalowy przewód, nowe klocki,zregenerowany zacisk i pompa, nowy płyn
różnica kolosalna :shock:
obsługa....jednym palcem :lol:
nurkuje tak potężnie że boję się o przednie zawieszenie,może pokuszę się o stoppie? :mrgreen:

aha jakby ktoś pytał do 500tki
przewód HEL długość 115cm, jedno oczko płaskie drugie 30' oba w jednej płaszczyźnie
na zamówienie w Larssonie, moja ekstrawagancja - czerwony :lol:

ps.aha kratka bez jakiegoś przeznaczenia ;-)

never as good as the first time
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group