/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wibracje całego moto, czy to normalne?
Autor Wiadomość
śruba73 
+ Edyta


Motocykl: Cień vt 1100 ACE 01'
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 174
Skąd: Podbeskidzie SBI
Wysłany: 2016-06-28, 21:29   

wracając do tematu szyby to bez niej nie ma turbulencji ale świszczy w uszach przy 80km/h a przy 100km/h to już mnie moto chce z siodła zrzucić i nie ma mowy o jeździe z otwartą szybą w kasku (a tak lubię z samą blendą) i nie wspomnę o insektach zabitych na moim torsie :-P , więc po powrocie przeprosiłem szybę i ją oczywiście założyłem z powrotem lecz .... na wysokość oczu góra , w totalnym pionie i 3 cm nad lampą , efekty sprawdzę jutro i jak to nie pomoże to chyba w deflektor trza będzie zainwestować :-/
_________________
pozdrawiam
Sławek
 
 
śruba73 
+ Edyta


Motocykl: Cień vt 1100 ACE 01'
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 174
Skąd: Podbeskidzie SBI
Wysłany: 2016-06-28, 21:32   

RAFFEN napisał/a:
śruba73 napisał/a:
kilka razy zmienialem wysokośc , kąt i stwierdzam z całą pewnoscia ze by zupelnie pozbyc sie turbulencji przy 100 km/h trzeba miec ją nawet troche powyzej oczu (wiec moja jest po prostu za mała) i w moim przypadku w gre wchodzi deflektor (mam 190. cm wzrostu a poprzednik był znacznie nizszy) bo 10 cm dziura nad lampą wygląda kiepsko , Raffen czekam na Twoją opinie na temat deflektora bo ja nie mam a szkoda na razie kupować ......
L W G


Dzisiaj wyskoczyłem po żone do pracy specjalnie przykreciłem deflektor.Jak na złość nie było gdzie sie rozpędzić bo szereg puszek przede mną żeby dłużej jechac te przynajmniej 90km/h. Ale w tamtą stronę chwilkę jechałem wydawało mi się że jest lepiej,ale z powrotem dalej trzepotało mi głową.Jak się uda to jutro spróbuję jeszcze gdzieś sie dalej przejechać żeby być pewnym czy on daje coś czy nie.


Szybę mam na wysokości ust-nosa także jak patrze dalej to widzę ponad szybą,deflektor mam już wyżej oczu i czoła i na drogę musze patrzęc przez to gówno,a nie bardzo mi się to podoba bo cie w jakiś sposób ogranicza.Brudna, zakurzona, delikatne ryski,wszystko to ci przeszkadza.Kurde gdyby nie to że mi sie spodobała jazda z szybą to już dawno bym ją wywalił :mrgreen: Może to nie kwestia wysokości szyby tylko szerokości.??
A wygląda tak:
[url=https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c6869e2bff8.jpg]Obrazek[/url]
[url=https://naforum.zapodaj.net/thumbs/455cd108f0e0.jpg]Obrazek[/url]






jakie masz wymiary tej szyby bo jest duuużo większa od mojej??? no i ładna ..
_________________
pozdrawiam
Sławek
 
 
RAFFEN 


Motocykl: była Shadow 750 jest VTX 1300S
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 367
Skąd: Jasło
Wysłany: 2016-06-29, 12:52   

śruba73 napisał/a:

jakie masz wymiary tej szyby bo jest duuużo większa od mojej??? no i ładna ..



Wymiary podam ci jak bede miał chwile czasu,teraz robie drugie zmiany a do południa to nie za bardzo jest kiedy.Walczyłem dzisiaj ze szybą, deflektor założony trzepie głową jakby mniej ale moze mi sie zdaje, bo bez niego też czasami trzęsło mniej czasami wiecej.Pojechałem do sklepu po dłuższe śruby i podkładki bez szyby i rewelacja bez niej jedzie się super.Tylko że nie otworzysz kasku w czasie jazdy.Po powrocie wyprostowałem szybę,wydaje mi się że mniej trzęsie ale dalej to nie to jak bez szyby.Jutro albo pojutrze będe walczył dalej,postawie ja jeszcze bardziej do pionu,jeżeli nie pomoże to ja bardziej położe.Jak nadal nie bezie poprawy wtedy się zastanowię czy szyba aut czy zostaje.
Deflektor jak dla mnie odpada, nie zdaje egzaminu,po za tym patrzeć na drogę przez pleksę to mi się to nie widzi.
 
 
borejek343 
Marek


Motocykl: Honda Shadow VT750 ACE C2 2003
Wiek: 54
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 1090
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-06-29, 20:52   

Ja u siebie szybę miałem już postawioną prawie w pion i nic to nie dało. Teraz położę ją na maksa pod skos, jeśli to nie pomoże skrócę sukę o 10 centymetrów. Będę ją chlastał regularnie, aż problem zniknie lub szyba zniknie. Jestem zdesperowany całą sytuacją. :evil:
_________________
Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
 
 
Dziki700 

Motocykl: Honda VT-700
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 16
Skąd: Złoty Stok
Wysłany: 2016-06-29, 21:55   

Ostatnio w przyplywie weny grzebalem przy szybie i narazie ja wyjeb....m bo mialem dosc, za kazdym razem lata leb na prawo i lewo aczkolwiek najlepiej bylo z szyba prawie w pionie, dopiero jak sciagnalem... cisza.... spokoj.... juz sam nie wiem czy wszystkie te szyby sa takie chu....e czy tak ciezko je ustawic
 
 
RAFFEN 


Motocykl: była Shadow 750 jest VTX 1300S
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 367
Skąd: Jasło
Wysłany: 2016-07-01, 14:13   

Dziki700 napisał/a:
Ostatnio w przyplywie weny grzebalem przy szybie i narazie ja wyjeb....m bo mialem dosc, za kazdym razem lata leb na prawo i lewo aczkolwiek najlepiej bylo z szyba prawie w pionie, dopiero jak sciagnalem... cisza.... spokoj.... juz sam nie wiem czy wszystkie te szyby sa takie chu....e czy tak ciezko je ustawic


Dzisiaj parę godzin walczyłem ze szybą nachylenie na siebie nic nie daje,w pionie jakby mniej trzęsło głową da się jeszcze znieść.Zaraz jadę do Leska na zlot ,z ustawieniami wróciłem jak było na poczatku jeżeli się potwierdzi to że faktycznie najmniej rzuca głową przy pionowym ustawieniu to jak wrócę ze zlotu ustawiam na pion i zobaczę jeżeli wytrzymam nerwowo to zostanie jeżeli nie to do wywalenia.Jadąc chce się relaksować a nie wkurwiać. :omg:
 
 
Vicyn 
Wiktor


Motocykl: GL 1800
Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 1526
Skąd: Grójec
Wysłany: 2016-07-15, 14:46   

I jak tam walka z wibracjami? Zrobiłem foty jak to u mnie wygląda, może coś pomoże.



 
 
borejek343 
Marek


Motocykl: Honda Shadow VT750 ACE C2 2003
Wiek: 54
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 1090
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-07-15, 17:57   

Vicyn, szybę widzę masz dużo mniejszą niż moja. Obecnie jeżdżę bez szyby, rozpędzałem się i do 120 żadnych wibracji, a z szybą już przy 100 km/h gałki oczne opuszczały oczodoły :shock:
_________________
Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
 
 
Vicyn 
Wiktor


Motocykl: GL 1800
Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 1526
Skąd: Grójec
Wysłany: 2016-07-15, 18:02   

bojerek343 Fakt, mniejsza ale swoją rolę spełnia w zupełności i wielkich wibracji nie ma.
 
 
borejek343 
Marek


Motocykl: Honda Shadow VT750 ACE C2 2003
Wiek: 54
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 1090
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-07-15, 18:03   

No właśnie dlatego myślę, żeby moją chlasnąć.
_________________
Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
 
 
śruba73 
+ Edyta


Motocykl: Cień vt 1100 ACE 01'
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 174
Skąd: Podbeskidzie SBI
Wysłany: 2016-07-15, 21:03   

a ja właśnie dziś swoją wyje....m i to dosłownie bo się połamała , ostatnie 2 tyg jeździłem bez i minusem jest to ze troche zimniej jest i powyzej 60 km/h trza szybke w kasku zamykać za to jest więcej plusów . nic sie nie trzesie , głową nie rzuca , ładniej wygląda, moto szybsze i przede wszystkim nie wydam pare stówek na nową a i tamta porysowana była .... także latam bez ....
_________________
pozdrawiam
Sławek
 
 
borejek343 
Marek


Motocykl: Honda Shadow VT750 ACE C2 2003
Wiek: 54
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 1090
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-07-15, 21:07   

śruba73 napisał/a:
a ja właśnie dziś swoją wyje....m i to dosłownie bo się połamała , ostatnie 2 tyg jeździłem bez i minusem jest to ze troche zimniej jest i powyzej 60 km/h trza szybke w kasku zamykać za to jest więcej plusów . nic sie nie trzesie , głową nie rzuca , ładniej wygląda, moto szybsze i przede wszystkim nie wydam pare stówek na nową a i tamta porysowana była .... także latam bez ....


No i gitara. ;-)
_________________
Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
 
 
RAFFEN 


Motocykl: była Shadow 750 jest VTX 1300S
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 367
Skąd: Jasło
Wysłany: 2016-07-16, 12:07   

Vicyn napisał/a:
bojerek343 Fakt, mniejsza ale swoją rolę spełnia w zupełności i wielkich wibracji nie ma.


Wielkich wibracji nie ma....ale nadal są ?? wieć głową dalej rzuca tylko mniej?? podaj link do twojej szyby jaka masz??

Ja też na razie jeżdzę bez szyby,teraz jakoś tak dziwnie moto wyglada czegoś mu brakuje ,ale może to kwestia przyzwyczajenia.Jedeyny minus szyby to to że rzucało głową.Poza tym same plusy , czysty kask,brzuch,mniej szumi w uszach.
 
 
Vicyn 
Wiktor


Motocykl: GL 1800
Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 1526
Skąd: Grójec
Wysłany: 2016-07-16, 19:57   

RAFFEN, ja szybę miałem od początku i nic nie poprawiałem. Wibrację motocykla są ogólnie. Jechałem 120 i więcej i głowy nie urywało :mrgreen:
Link pierwszy z brzegu do szyby tej firmy: http://www.lidor.pl/szyba...-shield-ex.html
_________________
Był Cień 750, jest Złote Skrzydło 1800
 
 
borejek343 
Marek


Motocykl: Honda Shadow VT750 ACE C2 2003
Wiek: 54
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 1090
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-07-20, 21:37   

Dobra panowie i panie czas wrócić do problemu. Zdecydowałem i będzie chlastu chlastu. Pytanie zatem, czy jestem w stanie zrobić to sam? Jakim narzędziem? Zlecić komuś? Komu? Każda dobra rada mile widziana.
_________________
Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM