Wibracje całego moto, czy to normalne?
Odpowiedz do tematu

: Wibracje całego moto, czy to normalne?
Panowie dzisiaj odebrałem lejce i uczciwie mogłem się zapuścić moją Hanką w normalną przejażdżkę, a nie jakieś tam pierdalamento w koło garażu. Jestem przerażony. :shock: Być może to normalny objaw i po prostu mnie uspokoicie, albo coś jest nie tak. Mianowicie motocykl dość mocno wibruje na biegu jałowym. Szyba, lampa przednia, kierownica widać wyraźnie jak drżą. Podczas jazdy w pewnym zakresie obrotów podesty tak mi drżą, że na początku było to dla mnie bardzo nieprzyjemne uczucie dla stóp. Po dłuższej jeździe chyba już się przyzwyczaiłem bo mniej zwracałem na to uwagę. Kolejna sprawa to przy prędkości około 100km/h dostaję takich wibracji na banię (głowa), że aż mam zaburzenia wzroku i dosłownie zęby mi szczękają. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Tutaj nie wiem, czy jest to spowodowane zawirowaniem powietrza przez szybę, czy o co chodzi. Jeśli ktoś miał podobną przypadłość i ma wiedzę na ten temat to chętnie posłucham bo przyznam się szczerze jazda takim moto na dystans powyżej 10 km może być koszmarem, co dopiero gdzieś dalej.

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
Kwestia przyzwyczajenia :mrgreen:

:
Zatem jest to normalne w tym modelu?

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
: Re: Wibracje całego moto, czy to normalne?
borejek343 napisał/a:
przy prędkości około 100km/h dostaję takich wibracji na banię (głowa), że aż mam zaburzenia wzroku i dosłownie zęby mi szczękają. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Tutaj nie wiem, czy jest to spowodowane zawirowaniem powietrza przez szybę, czy o co chodzi. Jeśli ktoś miał podobną przypadłość i ma wiedzę na ten temat to chętnie posłucham bo przyznam się szczerze jazda takim moto na dystans powyżej 10 km może być koszmarem, co dopiero gdzieś dalej.

Źle ustawiona szyba? nieodpowiedni kask?

Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany.
:
Wertuję Internet i chyba problemem będzie szyba. W tym samym kasku latałem na vt125 z prędkością 110 i takiego objawu nie było.

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
Szczerze mówiąc nie podobają mi się te objawy. Wibracje przez szybę? Również na postoju? W końcu to nie osławiony Single Pin.

UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

:
Hmm....

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
Najlepiej porównaj z inną sztuką, nie powinno trząść aż tak bardzo...

I love to ride
I hate to arrive
:
dempsey napisał/a:
Najlepiej porównaj z inną sztuką, nie powinno trząść aż tak bardzo...

Najlepiej z 1800 Neo :mrgreen:

:
Na postoju i biegu jałowym to tzw good vibration wystepujące głównie w harleyach. Wszystko się telepie jak osika. Honda tak nie powinna choć kto wie co w trawie piszczy. Przy wysokich obrotach tak powyzej 5 tys moja vt 750 z 83 tez mrowi po stopach a wibracje od szyby przy 120 chca leb urwać ale poprostu się przyzwyczailem. Jak mnie zbyt mocno zaczynają denerwoać chwilowo schodze na bak jak w motogp i wibracje glowy ustają :-D

A na starość powiem tak: "Jestem stary, niedołężny, ale motór mam potężny" :D
:
borejek343 napisał/a:
Kolejna sprawa to przy prędkości około 100km/h dostaję takich wibracji na banię (głowa), że aż mam zaburzenia wzroku i dosłownie zęby mi szczękają.

Nie wiem jaką masz szybę (może za mała ¿)ale pokombinuj z jej ustawieniem. Umnie było to samo lecz po paru kombinacjach jest już ok i głowa już nie wpada w turbulencje.

:
ciachu napisał/a:
Szczerze mówiąc nie podobają mi się te objawy. Wibracje przez szybę?


Bo są dwa problemy.

1. Wibracje odczuwalne na kasku podczas jazdy z ciut większymi prędkościami- tu winne ustawienie szyby.

2. Wibracje na biegu jałowym, tu nie pomogę.

Always look on the bike side of life
:
thommush napisał/a:


2. Wibracje na biegu jałowym, tu nie pomogę.

Może trochę obrotami biegu jałowego da się poprawić ?(Zbyt wysokie??)

:
Moja chyba jednak nie wibruje i nic się nie trzęsie... oczywiście w miarę rozsądku...

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
zielonyne
[Usunięty]
:
Kolego zapodaj film ,to się zobaczy czy jakiś przesadyzm tam jest na tym biegu jałowym :roll:

Moja jest na wtrysku i po odpaleniu jak "schodzi" z obrotów to lusterkami potrząsa ,ale dodając gazu wszystko wraca do normy , kultura pracy tego silnika taka już jest bliska H-D no trzeba się przyzwyczaić toż to V ,ja to uwielbiam :ride:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group