Kontrola Paliwa
Odpowiedz do tematu

: Kontrola Paliwa
Kuczere - powiedzcie no mi czy Vt1100 ma wskaźnik poziomu paliwa?
A może ktoś posiada instrukcję w języku Polskim?

Pozdro

Pomykadlem przecinam powietrze ....
: Re: Kontrola Paliwa
BLLIS napisał/a:
Kuczere - powiedzcie no mi czy Vt1100 ma wskaźnik poziomu paliwa?
A może ktoś posiada instrukcję w języku Polskim?

Pozdro


Nie nie posiada wskaźnika poziomu paliwa...
Ma za to kranik z rezerwą.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Musisz wiedzieć ile km czy mil robi do rezerwy. Jak zacznie szarpać i dławić się to czas przełączyć na rezerwę, dlatego ja staram się tankować na 10 mil przed rezerwą, żeby nie spotkała mnie przykra niespodzianka np. przy wyprzedzaniu.

Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszają duszę
:
Tak na wszelki wypadek pomimo kontrolki rezerwy u mnie w sakwie zawsze jeździ bańka 2l z wachą

:
W zeszłe wakacje musiałem pozostać na poboczu z powodu braku paliwa, taka to przygoda w czasie wakacyjnej przejażdżki po Polsce. Z pomocą przyjechał kolega (zawrócił) z 4 litrami. Jak bym sam był to pieszo 10 km do stacji benzynowej. Źle wyliczyłem kilometry a w baku pustynia ;-) . Od tego momentu zawsze jakieś dodatkowe litry benzyny mam przy sobie w zapasie, to tak na wszelki wypadek jak by się lampka rezerwy nie zaświeciła :mrgreen:

U.S. Route 66
:
Znajomość liczby przejechanych kilometrów do pustego baku może być mocno zmienna w zależności od charakteru jazdy. A szczególnie świeżo po zakupie moto. Mi 3 dni od zakupu brakło wachy na 50 metrów od stacji, bo nie ogarnąłem, że rezerwa na kraniku jest odwrotnie niż w poprzednim moto. Także niestety zostaje zdać się na doświadczenie.

:
Grubo się zdziwiłem ponieważ według wyliczeń miałem jeszcze mieć paliwa na 30 km drogi. :mrgreen:

U.S. Route 66
:
Rezerwa w VT1100 powinna wystarczyć spokojnie na przejechanie około 50 km. Chyba w Polsce na takim odcinku nie będzie problemu ze znalezieniem stacji paliw.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
No jestem w szoku - jaki odzew - dzieki wielkie za wskazanie sposobu kontroli paliwa :) :-)8

Pomykadlem przecinam powietrze ....
: Stukanie tylnego hmulca
Cześć
Mam w mojej VT1100 przypadłość klekotania tylnego zacisku jadąc po nierównościach typy płyty jumbo itp. Wystarczy delikatnie nacisnąc hamulec i cisza.
Czy ktoś juz z podobnym fantem sie spotkał? moze czegoś brakuje typu blaszki sprężysej, tulejki itp.
Nigdzie nie widzę zestawów do zacisków. Są tylko kity do naprawy cylinderka.

Pozdrawiam

Pomykadlem przecinam powietrze ....
:
Ze stukaniem nie, ale z szuraniem, wtedy klocek się skończył. Sprawdź grubość okładzin na klockach i czy zacisk się nie poluzował.

"Nie ma, nie może być słynniejszej muzyki od tej, kiedy w piecu huczy ogień, a za oknem duje wiatr" E.S.
:
Jeżeli stuka zacisk, a nie klocki, to trzeba sprawdzić jaki jest luz na prowadnicach zacisku, takie śruby/bolczyki. W jakim stanie są gumowe osłonki, i czy jest to właściwie nasmarowane.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
W życiu nikt nie znajdzie wątku o klekotaniu zacisku w VT1100 w temacie "Kontroli Paliwa"...
No chyba, że o czymś nie wiem.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
Patrz, a my znaleźliśmy :-)8

"Nie ma, nie może być słynniejszej muzyki od tej, kiedy w piecu huczy ogień, a za oknem duje wiatr" E.S.
:
oktan77 napisał/a:
Patrz, a my znaleźliśmy :-)8

Bo czytamy wszystko :thx:

Pogadamy za miesiąc :-P :chytrusek:

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group