Wyciszenie motocykla
Odpowiedz do tematu

: Wyciszenie motocykla
Witam
Może znacie jakieś skuteczne sposoby na wyciszenie wydechów.
Mam w swojej 1100 ACE puste rury Vance&Hines Straitshots i wczoraj podjechałem do diagnosty i wynik badania mnie przeraził.
Średnia z 3 pomiarów przy 3500-4000 obrotów wyszła 117dB

Dzwoniłem do firmy Kaliński ale powiedzieli mi że maksymalnie mogą dB Killerami obniżyć o 6dB.

Może znacie inne metody aby wyciszyć nie zmieniając basowego pomruku.

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
:
podjedź do innej stacji ;-)

:
ktoś tu pisał o myjkach drucianych - spróbuj, koszt znikomy

:
zmień diagnostę i nic nie ruszaj bo popsujesz, a dobrze jest... :mrgreen:

:
Panowie, nie rozumiecie mnie,
Przegląd już mam, zerówkę zrobiłem 2 tyg temu :). Teraz z ciekawości sprawdziłem u znajomego na stacji diagnostycznej. Trochę się boję kontroli na drodze, czy może moje obawy są przesadzone ?

Może podjadę dzisiaj do C66 lub na plac pod cmentarz to sami posłuchacie i powiecie czy nie za głośno jest :)

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
:
DBKiller nie zaszkodzi. A można go jeszcze owinąć wełną stalową.

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
garnett napisał/a:

Może podjadę dzisiaj do C66 lub na plac pod cmentarz to sami posłuchacie i powiecie czy nie za głośno jest :)


Nie może tylko koniecznie :-D
Ten lęk minie, sam tak mialem po zakupie 500 z pustymi wydechami :mrgreen:

never as good as the first time
:
garnett napisał/a:
.... czy nie za głośno jest :)

No głośno jest ,ale fajnie :-D

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Trom napisał/a:
garnett napisał/a:
.... czy nie za głośno jest :)

No głośno jest ,ale fajnie :-D
1100 na pustakach brzmi koszmarnie. Uszy urywa, przyjemność z jazdy niestety spada.

:
thommush napisał/a:
1100 na pustakach brzmi koszmarnie.

Chyba mamy różne gusta muzyczne :mrgreen:

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
Wyciszać???? A ja właśnie się zabieram za rozwiercanie kominów :chytrusek: :chytrusek: :chytrusek: za cicho :koso:

Były: MZ ETZ 150e 90r,MZ ETZ 150e 91r, Honda CB 550 Nighthawk 83r, Honda Shadow VT 750 C 83r,Honda Shadow VT 700 C 84r, Honda Sabre VT 1100 C2 03r, Honda Shadow VT 1100 C2 96r......
:
Co kto lubi! :) ja jeździłem VT600 z kompletnie pustymi rurami jeden sezon. W trasie się nie dawało.. Było bardzo głośno. Potem wymodziłem DB killerki z nierdzewy. Sporo wytłumiły, ale z pewnością dopuszczalny poziom głośności był nieco przesadzony. Przeglądy przechodziłem, policja nigdy się o to nie przyczepiła przy kontroli. Teraz w RC43 mam oryginalne wydechy i ani myślę ich rozwiercać. Bardzo mi się podoba! :twisted:

-=ShadoW=-
:
Garnett może to Cię zainteresuje.
U kolegi Gabriel(a) widziałem fajny patent w moto. Przy silniku miał umocowaną dźwigienkę, która w zależności od pozycji powodowała głośniejsza lub cichszą pracę wydechu, na jakiej to zasadzie działało nie wiem, bo widzieliśmy się przez chwilę.

:
Wujo napisał/a:
Garnett może to Cię zainteresuje.
U kolegi Gabriel(a) widziałem fajny patent w moto. Przy silniku miał umocowaną dźwigienkę, która w zależności od pozycji powodowała głośniejsza lub cichszą pracę wydechu, na jakiej to zasadzie działało nie wiem, bo widzieliśmy się przez chwilę.

Obstawiam, że chodzi o to: http://www.nationalcycle.com/peacemakers-hd.html

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
Alabaster napisał/a:
thommush napisał/a:
1100 na pustakach brzmi koszmarnie.

Chyba mamy różne gusta muzyczne :mrgreen:


Albo inną tolerancję hałasu.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group