Miarka oleju w VT 125 '99
Odpowiedz do tematu

: Miarka oleju w VT 125 '99
Witam kolegów

Mam prośbę o pomoc w wymierzeniu miarki oleju. Chciałem w mojej maszynie wymienić olej ale zamiast miarki mam wkręcony czujnik temperatury oleju na którym nie ma żadnej podziałki. Chciałbym uniknąć przelania oleju. Wiem że czujnik jest dłuższy od oryginalnej miarki. Czy któryś z kolegów mógłby zrobić dla mnie zdjęcie miarki z przyłożoną linijką do bagnetu od dołu gwintu do końca tak żebym mógł przenieść tą skalę na czujnik temperatury oleju? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i dziękuję!!

:
Pomiar od dołu gwintu to max 31mm. min 42mm. Zakres miedzy min a max 11mm.
Mam u siebie, dobry max i po wykreceniu miarki moto prosto to olej dochodzi lekko do krawędzi wlewu. Tak zalał serwis po wymianie z 2mm ponad max na miarce. Nie czuć paliwem.

Ostatnio zmieniony przez lupo4801 2016-02-02, 21:46, w całości zmieniany 5 razy
LwG
:
O widzisz kolego, dzięki wielkie bo ja tak jak autor postu też mam "termometr" i zachodziłem w głowę jak z tym olejem ma być.

:
lupo4801 - bardzo dziękuję za precyzyjną i wyczerpującą odpowiedź :) Pozdrawiam

Tomek

:
a jak sie powinno mierzyć stan oleju? wiadomo poczekać az spłynie i na... wyprostowanym sprzecie? kurna bo ja u siebie mam tak że jak go prostuje to tyle napływa oleju że boje się że mi sie wyleje.. jakie sa skutki przelania?:D tak na wszelki wypadek pytam bo jak za mało oleju to wiadomo

:
Zamek1200 napisał/a:
a jak sie powinno mierzyć stan oleju? wiadomo poczekać az spłynie i na... wyprostowanym sprzecie?


Na wyprostowanym sprzęcie, bez wkręcania korka.

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
Dżej dżej napisał/a:
Na wyprostowanym sprzęcie, bez wkręcania korka.


Dokładnie jak wyżej.
Generalnie moto między torbę, ustawiasz w pionie, wykręcasz miarkę i ją wycierasz, wkładasz miarkę bez wkręcania i sprawdzasz poziom.
Amen.

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
borejek343 napisał/a:

Dokładnie jak wyżej.
Generalnie moto między torbę, ustawiasz w pionie, wykręcasz miarkę i ją wycierasz, wkładasz miarkę bez wkręcania i sprawdzasz poziom.
Amen.


Napisz mu jeszcze o jakiej torbie piszesz bo kolega przytarga jakieś siaty z Biedronki :mrgreen:

:
Iceman31 napisał/a:
Napisz mu jeszcze o jakiej torbie piszesz bo kolega przytarga jakieś siaty z Biedronki :mrgreen:


komuś sie żart wyostrzył :-P

:
Zamek1200 napisał/a:
Iceman31 napisał/a:
Napisz mu jeszcze o jakiej torbie piszesz bo kolega przytarga jakieś siaty z Biedronki :mrgreen:


komuś sie żart wyostrzył :-P

Albo nosi tylko plecak :-)8

:
Oj tam, oj tam.. takie drobne żarty :mrgreen:

:
Każdy normalny mężczyzna ma swoje torby zawsze na miejscu :lol:

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
Ja mam tylko jedną ;-)

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Trom napisał/a:
Ja mam tylko jedną ;-)


Ups. Ale jest!!!!

Przesiadka na 750 ACE C2 - teraz w poszukiwaniu VTX 1800F lub C
:
Jedna torba jest ok. Przy większej ilości byłbym zdziwiony. Ważne że się w torbie mieszczą dwa "orzechy"

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group