regulacja zaworów
Odpowiedz do tematu

: regulacja zaworów
Witam.
Koledzy potrzebuje pomocy, zabrałem się za regulacje zaworów i poległem.
przyznam się że 4 razy sprawdzałem co i jak a tu teraz polonez jest spokojniejszy i mniej klepie. Porady czerpałem stąd
Moje pierwsze pytanie brzmi - czy pierwszy/przedni cylinder to ten od strony przedniego koła?
Pytam bo kompletnie zgłupiałem. dodatkowo i może tu tkwi błąd, bo u mnie na kołach zębatych od rozrządu pod znakami (wskazane kreski na foto z forum AT) znajdują się tez dodatkowo litery R i F niestety nie byłem w stanie okręcić ich tak żeby litery były do góry gdy zgadzały mi się znaki na wale.
teraz mam zagwozdkę bo popsułem Szadołkę :-(

:
P.W.

LwG
:
1 przedni cylinder to oczywiście od strony koła przedniego :mrgreen:
2. literki R i F na kołach łańcuszka oznaczają tylko które to koło nie określają pozycji,
3. do określenia pozycji ważne abyś miał te podwójne nacięcie do góry [rys 4] (bo sam znacznik FT RT występuje 2x na jeden obrót wałka rozrządu -> raz poprawnie a raz nie)

Maruda od urodzenia :omg:
:
No i dałem radę. Jednak oznaczenia na kołach zębatych też mają znaczenie. niestety nie zrobiłem zdjęć ale owe literki też wskazują przód i tył udało mi się to zgrać po kilkunastu próbach. Niestety praca pod chmurką nigdy nie jest fajna szczególnie, że człowiek się śpieszy :-(
edit:
ok rozebrałem jeszcze raz i mam foto już tylko poglądowe, litera F powinna być z przodu cylindra i nad tą kreską i analogicznie ze znakiem R
http://www.fotosik.pl/pok...c5fa222e73.html

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group