Prośba o identyfikację części
Odpowiedz do tematu

: Prośba o identyfikację części
Witam
Posiadam Vt 600 z 89 r. Postanowiłem rozebrać motor i go pomalować. Przy zdjęciu pokryw zaworów,sprzęgła i alternatora znalazłem mały wałeczek. Nie mam bladego pojęcia gdzie był. Średnica 5 mm, wysokość 10 mm. Może ktoś może pomóc gdzie powinien się znajdować . Załączam zdjęcie.
Sławek

:
Dzień dobry? Jestem Sławek ?
Panie Kolego obowiązuje minimum kultury na tym forum - przedstaw się i potem śmiało pytaj.

-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
:
Witam
Jeśli czujecie się urażeni moją formą zapytania to przepraszam. Pytanie podpisałem swoim imieniem, nie wiem co jeszcze napisać , może to że jestem z Kwidzyna.
Sławek

: Re: Prośba o identyfikację części
slawekss napisał/a:
Witam

Sławek


Sławku -> TU się przywitaj a zaraz ktoś Ci odpowie.

:
ten wałek pochodzi prawdopodobnie z pokrywy alternatora lub sprzęgła jeżeli ściągałeś.

:
Jeżeli to wałek a nie tulejka to prawdopodobnie ze sprzegła jednokierunkowego rozrusznika są trzy.Chcąc sprawdzić trzeba zdjąć koło magnesowe.

:
Romek P napisał/a:
Chcąc sprawdzić trzeba zdjąć koło magnesowe.

Ale jeżeli koło nie było zdejmowane, to wałek nie powinien wypaść.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
W pokrywach na 100 % są tulejki. Koła nie zdejmowałem, ale w schematach nie mogę zlokalizować tych wałków gdzie są umieszczone.

:
Wydaje mi się że jest to kołek centrujący pokrywę z karterem, powinny minimum dwa, nie pamiętam teraz czy są wciśnięte w dekiel czy w karter.

[ Dodano: 2015-02-17, 08:53 ]
A jednak się mylę, tam są tulejki a nie wałki...
ale może w takim razie ten wałek gdzieś indziej służy jako centrujący...

"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz" (Dżem)
:
to na pewno z łożysk w skrzyni :idea: , ale jak nie znalazłeś innych to jeszcze trochę polatasz :mrgreen: tak poważnie to wałek pochodzi najprawdopodobniej z elementu 8 schematu http://czescihonda.motori...,VT600CJ,14493, grupa rysunków silnik E8 generator impulsów, element 8 Sprzeglo, Jednokierunkowe koszt 418,20 PLN :-/

:
Ok
Ściągnę koło magnesowe i zobaczę. Czy jeżeli wypadł wałeczek ze sprzęgła jednokierunkowego to trzeba kupić nowe?

:
a jak wypadnie plomba to nowy ząb wstawiasz??? napewno da się to zregenerować i naprawć o ile coś się nie zmieliło i nie uszkodziło w trakcie. możesz z demobilu używane szukać. info w jaki sposób to naprawiać i na czym czym cała idea tego urządzenia polega znajdziesz na forum virago bo tato częsta przypadłość.

:
Sprzęgło jednokierunkowe ściągnięte. Niestety wałek nie pochodzi ze sprzęgła, wszystko tam ok.
Sławek

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group