Alice - czyli moja wizja bobbera
Odpowiedz do tematu

: Alice - czyli moja wizja bobbera
witam, jako ze na tym forum wszyscy sa wdzieczni gdy czlowiek sie chwali, a jeszcze bardziej gdy maja do tego duzo zdjec postanowilem sie pochwalic gdyz: PRACE ZOSTALY UKONCZONE!!! z czego jestem cholernie zadowolony i wiem, ze kazdy kto sam grzebie przy swoim moto zna to uczucie spelnienia :D

zacznijmy od tego jak wygladala w dniu zakupu (przykro mi z powodu jakosci i mej szpetnej mordy w kadrze:)


z poczatku nawet dolozylem gmole, myslalem nad wiekszymi sakwami i takie tam terefere, jednak z czasem ogladajac kolejne bobbery powoli zakochalem sie w tym stylu...

a zatem moi mili ostatnie pol roku bylo dla mnie dosc ciezkie z roznych powodow, w tym np 4 miesiace bez pracy :/ ale powoli do celu dotarlem i ta radoscia chcialbym sie z wami podzielic...

oto Alicja:





















oczywiscie sam rozebralem i poskladalem, reszta to:

prace blacharskie w tym przerobka blotnika zaadaptowanie błotnika z ursusa :D:D:D przerobka przedbiego blotnika, stworzenie niecodziennego ksztaltu siodla i zakonczenia ramy pod siodlem, boczki stworzone od zera, a takze wydluzone podnozki, kierownica, puste wydechy z db killerami, uchwyt i blacha pod tablice: Kompot Customs - Miroslaw Śliwa Dabrowa Górnicza - 602763008

prace lakiernicze

rama i w cholere drobiazgow, piaskowanie i malowanie proszkowe czarny mat plus wszystkie czerwone elementy (kola, kiera) Miro-Mal Dabrowa Górnicza 690658435

malowanie artystyczne najpierw oczywiscie wyrownywanie (no jednak blotnik z ursusa nie jest zbyt rowny:D) malowanie w bajerancki czarny mat plus swietnie wykonany pinstripe Studio aerografii L.C.Grafix Tychy 660486044 http://www.lcgrafix.pl/

Siodło stworzenie pianki wkladka zelowa, wzor - MarioMoto Rybnik (niestety p. Mariusz dal tu ciala po calosci, nie dosc ze czekalem piec i pol miesiaca, to jeszcze nie wywiazal sie z tego jak to mialo wygladac, zawiodlem sie okrutnie i nie polecam, chyba ze macie cos standardowego do obszycia i lubicie przeplacac)

mysle, ze wstepnie odpowiedzialem na wiekszosc standardowych pytan, po za najczesciej zadawanym w takich sytuacjach "ile to kosztowalo?". wiec moi drodzy z oponami filtrami olejem i przegladem prawie 4 tys... czy bylo warto? fuck yeah! LwG

:
Świetna robota ~!

Zmieniłbym na Twoim miejscu tylko 2 rzeczy:
- Pomalował na czarno silnik
- Zmienił kierunki. Ja mam akurat kierunki LEDowe, które swoim kształtem wręcz idealnie by pasowały do Twojego moto

Z czego zrobione te boczki ? Też chciałbym coś tak ładnie dopasowanego zrobić, ale nie mam do tego wiedzy jak to najlepiej zrobic :(

:
silnik do pomalowania jest w planie na odlegle kiedys :D a boczki sa z blachy ;p giete spawane szlifowane ogolnie mozna zastosowac te z wersji po 98 (znajdziesz na e-bayu) i wtedy tez ladnie pasuja koszt jednak duzy a i tak trzeba dopasowac nowe uchwyty wtedy

:
marselus09, dobra robota. A o mariomoto słyszałem dobre opinie. Widać każdy niekiedy daje d...py :-D

:
Bardzo ładnie wyszło :mrgreen: Dodatkowo wyciągnąłbym airboxa i zastosował jakiś stożkowy filtr. Fajnie wygląda taki prześwit między zbiornikiem a silnikiem ;-)

:
No tak, same pochwały, a ja powiem szczerze, że mi się nie podoba.
No ale, ja nie jestem zwolennikiem takich przeróbek.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Mnie sie wydech podoba. A na drugi moto do jazdy do Kazimierza czemu nie, wygląda nieźle!

-=ShadoW=-
:
Grzechoo, jest w planach rowniez, tylko jest to duzo latwiej zrobic to gdy ma sie pojedynczy gaznik, wtedy stozek albo jakis hypercharger ehh :D

maro, daje d... to na prawde delikatne stwierdzenie w tym przypadku, wszystko opisalem w POLECAM/NIE POLECAM, a moja historia nie jest wcale najstraszniejsza jaka o nich w ostatnim czasie slyszalem, w grucie rzeczy przed ta wtopa tez mialem ich za powaznych ludzi...

Todek, szczerze mowic trzeba zawsze :D doskonale wiem o czym mowisz mi z koleii nie podchodza mocno ubrane objuczone maszyny zwlaszcza malych pojemnosci :) kazdy ma wlasna wizje swiata, tak czy siak nie biore sobie do serca tego co napisales ;p

:
kawał dobrej roboty, a satysfakcja z wykonania samemu całej pracy zapewne nie do ocenienia.

:
Destiny, wlasnie bylem dwie godziny polatac, joker wciaz mi z pyska nie zlazi

:
marselus09 napisał/a:
joker wciaz mi z pyska nie zlazi


O to chyba chodzi w tej zabawie :mrgreen:

:
marselus09 napisał/a:
Grzechoo, jest w planach rowniez, tylko jest to duzo latwiej zrobic to gdy ma sie pojedynczy gaznik, wtedy stozek albo jakis hypercharger ehh :D


Nie jest źle. Temat do opanowania. Nawet z chińskimi stożkami z alledrogo. Trzeba je mocno osłonic i z tylu zostawić 1,5 cm prześwitu , bo za duzo wiatru łapią.

:
marselus09 napisał/a:
Destiny, wlasnie bylem dwie godziny polatac, joker wciaz mi z pyska nie zlazi


to mnie akurat kompletnie nie dziwi :)

a co do stożka czy hyper'a, to też długo nad tym się zastanawiałem, ale jakoś nie bardzo pasuje mi to wizualnie do Vt600 i w końcu odpuściłem na rzecz akcesoryjnej obudowy i K&N'a. Ale wiadomo kwestia gustu!

:
Piękna maszynka , POZAZDROŚCIĆ !!!

:
marselus, masz jakieś wkładki w wydechu ? jak możesz wrzuć filmik jak gada ??

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group