Prędkościomierz
Odpowiedz do tematu

: Prędkościomierz
na sam początek chciałbym wszystkich powitać bo jestem tu nowy także no.. witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Przechodząc do problemu to jest on mianowity.. posiadam w swojej shadowce obrotomierz elektroniczny/cyfrowy.. licznik ok ale przy kole jest taki czujnik który ja mam rozwalony.. wie ktoś gdzie to kupić i za ile i jak wygląda podłączenie ? czy też są kable potrzebne ?

Proszę pomóżcie bracia/siostry motórzyści :)

Ostatnio zmieniony przez krzydut 2014-03-15, 13:04, w całości zmieniany 1 raz
:
Witamy i Ciebie.
Temat przywitań masz tutej http://www.shadow.org.pl/forum/viewforum.php?f=24 przedstaw się tam ogółowi forum :)

Co do obrotomierza to rozumiem że problem nie jest z mierzeniem obrotów a mierzeniem prędkości, piszesz że przy kole to rozumiesz to na kole czy na ladze ? na kole powinna być jedna część ruchoma a druga część stała powinna być na ladze. Jeśli ci brakuje tej na ladze to jeśli masz lekkie pojęcie o elektronice to uderzyć do sklepu elektronicznego i przylutowanie czujnika koszt około 10 zł (oczywiście musi być kabelkami z licznikiem połączony. Jeśli na kole to magnesik powinien załatwić sprawę. (domyślam się że licznik nie firmowy)

Maruda od urodzenia :omg:
:
Dopisz rocznik do profilu bo na tą chwilę to wróżenie z fusów :-P

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
Honda Shadow vt750c rocznik 1997 r.
Chodzi o to, że licznik w ogóle nie działa, jest wyświetlony stary przebieg po poprzednim właścicielu ale teraz nic nie chodzi poza wyświetlonym przebiegiem.. Wszystko wydaje by się być fabryczne.. ktoś też na coś takiego ? można kupić ten "czujnik" czy co to tam jest co znajduje się na ladze tuż przy kole ?

:
a prędkość ci pokazuje ?

Maruda od urodzenia :omg:
:
krzydut napisał/a:
można kupić ten "czujnik" czy co to tam jest co znajduje się na ladze tuż przy kole ?

Wszystko można, byle z wolna i z ostrożna. :mrgreen: A poza tym to napisz, że chodzi Ci o prędkościomierz, a nie o obrotomierz. :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
nie, wskazówka ani drgnie, kontrolki świecą, przebieg wyświetla ale nie nabija a wskazówka na tarczy prędkościomierza ani drgnie..

[ Dodano: 2014-03-15, 13:59 ]
a wie ktoś gdzie kupić można ten czujnik czy nadajnik "czarne puzderko" jak na zapałki ;p które wkręca się na ladze tuż przy kole z "osprzętem" bo szczerze nie mam pojęcia jak wyjść z tego impasu.. a nowy licznik/zwykły ślimakowy to dość duży koszt więc wolałbym zostać przy elektronicznym prędkościomierzu

[ Dodano: 2014-03-15, 14:45 ]
http://www.moto-bikers.pl/czesci,opis,160.html - coś takiego bym potrzebował.. wie ktoś gdzie kupić ?

:
Jeśli poruszasz jakimś magnesem w pobliżu czujnika na ladze i coś Ci się zacznie zmieniać na wyświetlaczu, to znaczy że element zamocowany do koła jest uszkodzony (mało prawdopodobne) lub w zbyt dużej odległości. Jak nic się nie zmieni to albo czujnik na ladze (jak rozwalony to pewnie on) albo elektronika albo przewody łączące. Jeśli się na tym nie znasz to trudno Ci będzie postawić jednoznaczną diagnozę, więc albo daj to komuś kto się zna albo kup całe urządzenie nowe.

<-VT1100C2<-WSKM06B3<-WSKM06B1
:
brakuję mi tylko tej części tą "puszkę" czarną mam ale jest kompletnie pordzewiała w środku i jakiś kabelki które tam były są powyrywane, natomiast kabla nie miałem w ogóle.. czy wie ktoś gdzie mogę kupić ten czujnik prędkościomierza ?

:
Już rozumiem, to nic dziwnego ze nie działa, ale niestety w tym nie mogę pomóc. Wujek Google nic nie radzi?
Może masz jakieś fabryczne oznaczenia na tym szybkościomierzu?

<-VT1100C2<-WSKM06B3<-WSKM06B1
:
no niestety nie mogę znaleźć tej części w internecie..

[ Dodano: 2014-03-15, 23:24 ]
ktoś może wie gdzie można kupić ?

:
http://www.cmsnl.com/vt75...sy_37700mba611/
tanio nie jest.

[ Dodano: 2014-03-21, 15:34 ]
to jest oczywiście przykładowy egzemplarz, przeszukaj tą stronkę i dobierz do konkretnej wersji.

Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
:
hej, jeśli chodzi o część to los się uśmiechnął do mnie i znalazłem ale mam problem z podłączeniem bo najzwyczajniej nie mam pojęcia gdzie i jak podłączyć tą "wtyczkę" nie mam jej pod konsolą :( ktoś coś wie może ? może sam ma ten elektroniczny czytnik prędkości i wie jak i gdzie podłączyć ? Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

:
Cześć,
mam podobny problem. Z tym, że u mnie wcześniej licznik działał ale ostatnio się zbuntował i już nie działa. Sprawdziłem wszystko po kolei i padło na to, że przestał działać ten impulsator przy kole.
Gdzie kupiłeś ten czujnik, impulsator... czy nie wiem jak to jeszcze nazwać.

Jeżeli chodzi o podłączenie to wtyczka 3P jest w obudowie lampy. Tam to wpinasz. (jeżeli jeszcze nie uzyskałeś na to pytanie odpowiedzi to proszę bardzo ;) )

:
na allegro udało mi się jedyna sztukę wyrwać ale i tka nie działa więc to pewno ślimak spieprzony w przekładni koła

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group