/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana uszczelki pod głowicą
Autor Wiadomość
Kamil 


Motocykl: Honda VT 700
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-06, 13:27   Wymiana uszczelki pod głowicą

Witam

Jestem szczęśliwym nowym posiadaczem Hondy VT700 z 1985r i mam "drobny" problem.
Otóż z pod przedniej głowicy dosyć mocno się poci (olej jest nawet na wentylatorze :-| ) i mam pytanko do takich speców jak Wy.

Mianowicie, chodzi mi o to, czy do wymiany tej uszczelki trzeba wyjmować cały silnik, czy może jednak da radę wyjąć samą głowicę ?

I czy może znacie kogoś w Warszawie, kto podjąłby się takiej operacji za rozsądne pieniądze ?

I takie pytanko poza tematem, czy to normalne, że na silniku mam napisane 749ccm mimo, że to jest VT700 (Jestem świeży w Shadow temacie i proszę się nie śmiać prawdopodobnie z głupiego pytania :mrgreen: )

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :thx:
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2012-08-06, 13:29   

700 ma 694ccm. Masz silnik z VT750. Zresztą pewnie można sprawdzić po numerze.
Uszczelnienia moim zdaniem nie zrobisz w ramie.
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
Ostatnio zmieniony przez potfur 2012-08-06, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamil 


Motocykl: Honda VT 700
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-06, 13:47   

Heh trochę szkoda. Później sobie sprawdzę ten numer silnika.

A wracając do pytania o kogoś kto by się tego podjął (może jakiś znajomy mechanik) żadnych chętnych nie ma ? :-) Na razie najtaniej znalazłem mechanika, który za wyjęcie silnika życzy sobie 800zł + uszczelka + splanowanie głowicy :-/ Taniej nie da rady ?
 
 
Maruda 


Motocykl: Shadow VT750 83r.
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 297
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-08-06, 20:23   

olej najczęściej leci z pod tego dekielka co jest na głowicy przykręcany na pieć śrubek i wtedy jest ulany wentylator chłodnicy wytrzeć i sprawdzić dokładnie na PW masz do mnie nr telefonu , jak chcesz to zadzwoń mogę ci dużo powiedzieć o tym moto
 
 
Kamil 


Motocykl: Honda VT 700
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-07, 12:08   

Dzięki wielkie za szybką i dobrą pomoc :!: Wieczorem podskoczę na parking i sprawdzę dokładnie skąd to cieknie, ale obawiam się jednak, że spod głowicy. Ale tak czy siak raczej czeka mnie wyjęcie silnika i na dodatek chyba wymiana kasatorów bo "cyka" dosyć mocno nawet po rozgrzaniu silnika :roll: Wie ktoś po ile i gdzie można dostać takowe ?

I takie pytanko po za tematem, potrzebuję jeszcze tą rozpórkę do przedniego amortyzatora (taka łącząca golenie przy błotniku) ma ktoś może jakąś na zbyciu ?


Byłem w garażu i niestety wyciek jest ewidentnie spod głowicy, także czeka mnie większy remont. Przynajmniej będę miał to już z głowy i będę mógł się w pełni cieszyć jazdą.
Dzięki jeszcze raz za pomoc "Świeżakowi " :thx:
 
 
edzio 
EdHaust


Motocykl: Ducati St4s,,BMW R1100R
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2012-08-17, 15:11   

Czasem też puszcza olej jak jest wycięta przez za późno wymieniony łańcuch rozrządu tuleja która znajduje się wokół tej świecy która siedzi głębiej ,jest tam kanalik odprowadzający olej do przodu i może wydawać się że to uszczelka pod głowicą. A hydrauliczne popychacze możesz kupić u Marudy nowe.
_________________
EdHaust

Szalony spawacz-ślusarz-506436737
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM