stuk przy hamowaniu
Odpowiedz do tematu

: stuk przy hamowaniu
Koledzy jak w temacie. Przy hamowaniu coś stuka szczególnie przy hamowaniu z wyższych prędkości. Dźwięk dochodzi z okolic przedniego zawieszenia. Odgłos jest jakby metalowy lub metalowo plastikowy. Wydaje mi się jakby to był jakiś luz na klocku hamulcowym i w chwili hamowania klocek się przesuwał w jarzmie - nie wiem czy to możliwe. Możliwe ze to dochodzi jakby z okolic lampy - nie mogę tego zlokalizować a bardzo mnie to wkur***. Na kierownicy nie czuć żadnych luzów, przy hamowaniu również. Naciskam hamulec jest "stuk", puszczam naciskam nie ma stuku. Przy kolejnym hamowaniu znowu się pojawia ...

Ostatnio zmieniony przez lukasz 2010-06-05, 20:44, w całości zmieniany 1 raz
Ropa jest do ciężarówek gaz do zapalniczek a benzyna do motocykli :)
:
Prawdopodobnie masz luz na łożyskach główki ramy.Trzeba je dokręcić.

Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
:
biore je pod uwagę - ale czy ten luz objawiał by się tylko przy hamowaniu ?

Ropa jest do ciężarówek gaz do zapalniczek a benzyna do motocykli :)
:
Tak było u mnie i po dokręceniu tych łożysk problem znikł

Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
:
Marcin Racibory napisał/a:
Tak było u mnie i po dokręceniu tych łożysk problem znikł


to rozumiem ze mówisz o śrubie nie tej sześciokatnej 30 tylko tej na klucz hakowy ?

Ropa jest do ciężarówek gaz do zapalniczek a benzyna do motocykli :)
:
lukasz napisał/a:
Marcin Racibory napisał/a:
Tak było u mnie i po dokręceniu tych łożysk problem znikł


to rozumiem ze mówisz o śrubie nie tej sześciokatnej 30 tylko tej na klucz hakowy ?


Dokładnie-dwie nakrętki na klucz hakowy

Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
:
dzięki sprawdze :) ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?

Ropa jest do ciężarówek gaz do zapalniczek a benzyna do motocykli :)
:
Mam coś podobnego od dość dawna. Sprawdzałem czy nie ma luzu na łożyskach główki ramy - nie ma. Niedawno mechanior mi zmieniał olej w lagach, przy okazji sprawdzał też wspomniany luz - też nic nie wyczuł. Być może należałoby dokręcić trochę jak wspominają koledzy wcześniej ale już się przyzwyczaiłem do tego stukania ;-)

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?...
:
odgrzeje :P Główka dokręcona, błotnik dokręcony. Nadal napier*** przy hamowaniu i jeździe np. po kostce. Myśle jeszcze o lampie ale żeby ją sprawdzić to patrząc w serwisówce cały przód trzeba rozebrać ... Jakieś pomysły ?

Ropa jest do ciężarówek gaz do zapalniczek a benzyna do motocykli :)
:
Sprawdź klocki czy nie latają za luźno.

Marcin
:
Skoro nie możesz zlokalizować tego hałasu w czasie jazdy to zrób to na postoju :mrgreen: Na przednim hamulcu gwałtownie bujaj przodem jakbyś chciał je wbić w glebę :lol: Masz podobne obciążenia jak w czasie jazdy.Poproś kolegę aby stojąc obok zlokalizował hałas.Masz do wyboru łożysko główki ramy,luzy w tulejach na lagach lub może tylko lużny zacisk hamulca.

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
:
Dzięki za szybkie odpowiedzi :) Na postoju już próbowałem - nic nie słychać .... Mogę robić co chce nic się nie dzieje .... Też mnie zastanawia hamulec (zacisk) - dziś go sprawdzałem nie czuć żadnych luzów ...



To nie hałas tylko [ciach] jakby młotkiem o ramę (tak po Polsku:P). Jadę po równej drodze - cisza i spokój, hamuje jest stuk, wjeżdżam na kostkę są stuki ...





proszę się stosować do zasad na forum. Następnym razem będzie punkt karny. Potf

Ostatnio zmieniony przez potfur 2011-03-14, 09:00, w całości zmieniany 1 raz
Ropa jest do ciężarówek gaz do zapalniczek a benzyna do motocykli :)
:
sprawdz dokrecenie wszystich śrub , bo okaże sie ze zgubisz koło.

Tylko ja wiem ze jutro bedzie lepszy dzien.
:
ja miałem podobnie lub tak samo, dokręciłem luzy na główce ramy, niestety dalej to samo, wymieniłem w końcu łożyska główki ramy na nowe i problem zniknął .

:
Ile kosztują takie łożyska główki ramy ? Sprawdz jeszcze raz zacisk hamulca , może jest luz na prowadnicach i zacisk tłucze podczas hamowania . Mam podobny problem jesze nie zdiagnozowany w zeszłym roku nie miałem czasu a teraz jeszcze motorku nie uruchamiałem .

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group