Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Odpowiedz do tematu

: Problem z odpaleniem na zimnym silniku
Witam

Yanucha ma ostatnio problem.

Hondziawa nie chce mu odpalić na zimnym silniku. Na rozgrzanym - wszystko działa.

Sprawdziliśmy stan świec - wizualnie są w porządku.

Co może być przyczyną?

:
Może ssanie nie działa?

:
U mnie przez zim się linka chyba zapiekła bo nie mogę ruszyć suwaka. :-/

:
a rozrusznik kręci dobrze ?

może kable albo fajki

wilgotnieją i kuku.

:
renegade26 napisał/a:
Może ssanie nie działa?
Ssanie działa.

Lampy się palą, klakson jest.

Rozrusznik kręci (tzn. kręcił bo już nie kręci :oops: )



Na cieplejszym silniku, moto się "chechłał", a następnie po strzale w rurę zapalał.



W każdym razie wpierw do zrobienia jest rozrusznik. :oops:

:
na moje to układ zapłonowy, przewody fajki mogą mieć przebicia a przy takiej wilgotności jak teraz to bardzo prawdopodobne że iskra ucieka. właśnie to przerabiałem i po 2 tygodniach walki udało mi się uruchomić maszynę. Nowe przewody fajki swiece i jedna cewka.

:
Dzięki Panowie za porady.

Najbliżej rozwiązania problemu byli opel3366 i jacabe. Po przejrzeniu wszystkich kabli okazało się, że w jednym z gniazd nie było styku. Ale za nim do tego doszedłem ( przy wsparciu telefonicznym kolegów z forum) i mechanika samochodowego ( żaden ze znanych mi mechaników motocyklowych nie miał czasu cyt: "trzeba było się za to zabrać zimą"), to spaliłem gniazda w elektromagnetycznym włączniku rozrusznika. Tak więc w ogóle mi nie kręcił. Teraz rozrusznik kręci i nie kręci na zmianę, ale pod siedzeniem można go zewrzeć na krótko. :-|

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group