Polerka aluminium.
Odpowiedz do tematu

: Polerka aluminium.
Dorwałem dobrą pastę polerowania aluminium. Zacząłem od pokrywy sprzęgła .mam pytanie czy jak ją zdejmę wyleje się z pod niej jakiś olej?

: Re: Polerka aluminium.
Jery napisał/a:
Dorwałem dobrą pastę polerowania aluminium. Zacząłem od pokrywy sprzęgła .mam pytanie czy jak ją zdejmę wyleje się z pod niej jakiś olej?




Jak jest olej w silniku (a powinien być) to się niestetty wyleje.... ale niedużo jakieś 2 litry, bo trochę zostanie w filtrze oleju ;-)

Nic tak nie zabija czasu jak motor
: Re: Polerka aluminium.
Jery napisał/a:
Dorwałem dobrą pastę


To może chociaż powiesz jak się nazywa ten specyfik, lub inny namiar.

- co Ty taki tajemniczy jesteś?

To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
:
Nieśmiały bo dziś się zarejestrował :lol:



Spuść olej bo od strony altka będzie to samo. Albo przekładaj moto z boku na bok .

:
ja bym pokrywy nie ściągał.Trochę gimnastyki i da się zrobić :mrgreen:

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
: Re: Polerka aluminium.
Cześć pasta jest z firmy Menzerna kolor różowy czyści powierzchnie aluminiowe na połysk. A co do tajemniczości to dopiero się uczę obsługi forum ;-)

:
Najlepiej to spuść olej z silnika zdejmij obie pokrywy, wypoleruj i pociągnij lakierem bezbarwnym to nie ściemnieją.



Bedziesz miał i pokrywy błyszczące i świeży olej w silniku za jedną operacją ;-)

Ostatnio zmieniony przez Siwy_Dym 2010-10-13, 15:33, w całości zmieniany 1 raz
Nic tak nie zabija czasu jak motor
:
Siwy_Dym napisał/a:
Najlepiej to spuść olej z silnika zdejmij obie pokrywy, wypoleruj i pociągnij lakierem bezbarwnym to nie z ciemnieją.



Bedziesz miał i pokrywy błyszczące i świeży olej w silniku za jedną operacją ;-)






Dzięki za radę tak zrobię. Po przeprowadzonej akcji prześle jakieś fotki pozdro. ;-)

:
A czy lakier będzie się trzymał powierzchni wypolerowanej :shock: :?:

:
renegate napisał:
Cytat:
A czy lakier będzie się trzymał powierzchni wypolerowanej


Są lakiery bezbarwne do tego celu.Jednak z czasem mogą pojawić się pęknięcia i ubytki.Ja preferuję polerkę bez lakierowania :mrgreen: Lepszy efekt,tyle że raz na jakiś czas można ,lecz nie trzeba odnowić szmatka z np. pastą sanosol.Przez zimę myślę o polerce lag w moim Spirycie :-)8

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
:
Jeśli będziesz jednak chciał polakierować to wypolerowane alu to wygooglaj sobie w sieci "lakier klar". Jeśli dobrze nałożysz to nie odpadnie przez długi okres czasu, warstwa jest dosyć gruba no i plusem jest uniknięcie (dla leniwych) wykonywania czynności opisanej wyżej przez markiz70

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group