Jak wyczyścić tłumiki?
Odpowiedz do tematu

: Jak wyczyścić tłumiki?
w środku ... mam zasyfione dokumentnie i chciałbym je czymś dobrze wyczyścić ... szmatka na drucie mało daje ... może jakaś szczotka albo chemia? Czym wyczyścić sadzę?

:
hmmm w środku?

to znaczy w tej części co masz tą rurkę przez całość tłumika?

Czy z tyłu w tej części co z reguły jest rozwiercona?

Ja czyściłem szmatką i płynami typu mleczka polerskie :) może sie nie świeci ale był czysty, środek bym darował bo patrząc na kondycje wydechu szkoda by coś uszkodzić.

Ja swój lewy wydech spawałem, ale nie jest to łatwy zabieg, właściwie to niewykonalny, dlatego jest jak jest i pewnie nie długo trzeba będzie polować na nowy....

Jadę jadę na motorze...
:
Cezar napisał/a:
hmmm w środku?

to znaczy w tej części co masz tą rurkę przez całość tłumika?

Czy z tyłu w tej części co z reguły jest rozwiercona?

Ja czyściłem szmatką i płynami typu mleczka polerskie :) może sie nie świeci ale był czysty, środek bym darował bo patrząc na kondycje wydechu szkoda by coś uszkodzić.

Ja swój lewy wydech spawałem, ale nie jest to łatwy zabieg, właściwie to niewykonalny, dlatego jest jak jest i pewnie nie długo trzeba będzie polować na nowy....


W środku Cezar, tam gdzie spaliny lecą ... Na zewnątrz to wiem czym .... pojechałem po całości :-) Woda pod ciśnieniem :-) Jak spi******łem to i tak miałem zamiar końcówki wymieniać :-) Ale tak to się zorientowałem, że tłumik jest praktycznie przelotowy i tylko zaślepka na końcu "rozprowadza" spaliny ... czyli trzeba wziąć wiertełko i dokładnie na środku otworek walnąć :-)

A, mam zamiar przelać tłumik jakimś rozpuszczalnikiem typu benzyna lakowa ... i dać mu spokojnie odparować :-) Raczej nie będę go podpalał :-) Tylko najpierw albo rozwiercę zaślepkę albo w ogóle będę próbował ja usunąć :-)

:
Mój kolega czyścił tłumiki sodą kaustyczną, pod chromowanie, bo nie chcą przyjmować tłumików z nagarem bo zapaskudzić to może wannę. Przyjeli do chromowania więc ten sposób czyszczenia musi być dobry.

:
Tez czysciłem sodą

:
Rocker napisał/a:
Mój kolega czyścił tłumiki sodą kaustyczną, pod chromowanie, bo nie chcą przyjmować tłumików z nagarem bo zapaskudzić to może wannę. Przyjeli do chromowania więc ten sposób czyszczenia musi być dobry.


O, może ... soda kaustyczna :-) Kupić sodę :-)

:
Mati - daj śmignąć Kaczanowi- zobaczysz jak Ci tłumiki będą błyszczeć i jak nagar zejdzie :mrgreen: :mrgreen:

nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
:
jarek73 napisał/a:
Mati - daj śmignąć Kaczanowi- zobaczysz jak Ci tłumiki będą błyszczeć i jak nagar zejdzie :mrgreen: :mrgreen:


Myślisz? :-) W naddźwiękową wejdzie??? :-)

:
Mateusz napisał/a:
jarek73 napisał/a:
Mati - daj śmignąć Kaczanowi- zobaczysz jak Ci tłumiki będą błyszczeć i jak nagar zejdzie :mrgreen: :mrgreen:


Myślisz? :-) W naddźwiękową wejdzie??? :-)


Nie da rady,tylko poddźwiękowa.Potem jakichś wibracji dostaję.

:
Kaczan napisał/a:
Mateusz napisał/a:
jarek73 napisał/a:
Mati - daj śmignąć Kaczanowi- zobaczysz jak Ci tłumiki będą błyszczeć i jak nagar zejdzie :mrgreen: :mrgreen:


Myślisz? :-) W naddźwiękową wejdzie??? :-)


Nie da rady,tylko poddźwiękowa.Potem jakichś wibracji dostaję.


Ale może to tylko kwestia "przejścia"? Jak zaczniesz wibrować to manetkę na opór, będzie huk i wejdziesz w naddźwięk :-)

:
Mateusz napisał/a:
Kaczan napisał/a:
Mateusz napisał/a:
jarek73 napisał/a:
Mati - daj śmignąć Kaczanowi- zobaczysz jak Ci tłumiki będą błyszczeć i jak nagar zejdzie :mrgreen: :mrgreen:


Myślisz? :-) W naddźwiękową wejdzie??? :-)


Nie da rady,tylko poddźwiękowa.Potem jakichś wibracji dostaję.


Ale może to tylko kwestia "przejścia"? Jak zaczniesz wibrować to manetkę na opór, będzie huk i wejdziesz w naddźwięk :-)


Podejmę próby,jak tylko znikną śniegi.

:
Kaczan napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Kaczan napisał/a:
Mateusz napisał/a:
jarek73 napisał/a:
Mati - daj śmignąć Kaczanowi- zobaczysz jak Ci tłumiki będą błyszczeć i jak nagar zejdzie :mrgreen: :mrgreen:


Myślisz? :-) W naddźwiękową wejdzie??? :-)


Nie da rady,tylko poddźwiękowa.Potem jakichś wibracji dostaję.


Ale może to tylko kwestia "przejścia"? Jak zaczniesz wibrować to manetkę na opór, będzie huk i wejdziesz w naddźwięk :-)


Podejmę próby,jak tylko znikną śniegi.


WOW :-) To ja to muszę zobaczyć :-)

:
Kaczan napisał/a:
Mateusz napisał/a:
jarek73 napisał/a:
Mati - daj śmignąć Kaczanowi- zobaczysz jak Ci tłumiki będą błyszczeć i jak nagar zejdzie :mrgreen: :mrgreen:


Myślisz? :-) W naddźwiękową wejdzie??? :-)


Nie da rady,tylko poddźwiękowa.Potem jakichś wibracji dostaję.
A mówiłem szwagier nie pij :mrgreen: :-P .samemu szkodzi :mrgreen:

nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
:
Planuję pochromować na nowo końcówki wydechu i chciałem się spytać czy może ktoś polecić dobry zakład galwanizacyjny, gdzie wiedzą jak się to robi (tzn. rozchromowanie, polerka, miedziowanie, niklowanie i chromowanie). Jest mi wszystko jedno w której części Polski tez zakład by był ale im bliżej Śląska tym lepiej bo i tak trzeba im będzie tłumik zawieźć i udowodnić że jest czysty w środku.



Pozdro

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group