wymiana manetek
Odpowiedz do tematu

zbychu6783
[Usunięty]
: wymiana manetek
Witam.

Mam zamiar zdemontować (myślę, że tak się to nazywa) manetki kierownicy, ale nie wiem jak się do tego zabrać tzn: nie wiem czy tak jak w rowerowej kierownicy trzeba je ściągnąć na siłę czy jest na to jakiś specjalny patent, mam też pytanie odnośnie stuku w silniku ze słuchu to wygląda na zawór, nie wiem czy zawory się reguluje czy są regulowane hydraulicznie i czy lekki stukot kwalifikuje się koniecznie do regulacji czy nie panikować i można jeżdzić.

Z góry wielkie dzięki. :thx:

: Re: wymiana manetek
zbychu6783 napisał/a:
Witam.

Mam zamiar zdemontować (myślę, że tak się to nazywa) manetki kierownicy, ale nie wiem jak się do tego zabrać tzn: nie wiem czy tak jak w rowerowej kierownicy trzeba je ściągnąć na siłę czy jest na to jakiś specjalny patent, mam też pytanie odnośnie stuku w silniku ze słuchu to wygląda na zawór, nie wiem czy zawory się reguluje czy są regulowane hydraulicznie i czy lekki stukot kwalifikuje się koniecznie do regulacji czy nie panikować i można jeżdzić.

Z góry wielkie dzięki. :thx:


W każdej 600 zawory są regulowane... stukot oznajmia konieczną ich kontrolę...

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
MARIUSZ 40+
[Usunięty]
:
Wymiana manetek http://www.youtube.com/watch?v=GpcjwIRlLZw :-D

:
No tak, na tym filmie wygląda to pięknie i różowo, ale po 1, ja proponuję poluzować linki gazu przy gaźnikach, bo inaczej będzie problem z wypięciem ich z rollgazu na kierze. Po 2, gość na filmie rozcina lewą manetkę, a można ją zdjąć nie niszcząc jej. Trzeba ja tylko odkleić od kiery za pomocą jakiegoś drutu, ja wykorzystywałem do tego celu szprychę rowerową. :lol:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
zbychu6783
[Usunięty]
:
Dzięki za rady, jak nie zrezygnuję z wymiany to opiszę jak poszło. :thx:

:
Proponuję zdjąć kierownice i zanurzyć manetkę w gorącej wodzie na parę minut... klej stanie się bardziej plastyczny i manetka powinna zejść bez problemu. Tak było w moim przypadku... najbardziej obawiałem się o rolgaz, żeby go nie połamać ale poszło łatwiej niż po maśle! Klej pod spodem był a'la butapren i zrobił się bardzo ciągnisty :-D Powodzenia :mrgreen:

:
A ja wstrzyknąłem strzykawką z igłą trochę oleju pod gumę manetki i też poszło jak po maśle.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group