Była wichura i gdzieś odeszła
Odpowiedz do tematu

Hektor
[Usunięty]
: Była wichura i gdzieś odeszła
Mam mały problem ,przestał włączać się wentylator przy chłodnicy .

Co sprawdzić ? od czego zaczynać ? i gdzie tego szukać :)

Czy można spiąć kabelki od czujnika by sprawdzić czy sama wichura działa i czy czujnik to ten po prawej stronie na dole chłodnicy ?

A może bezpiecznik ale gdzie go szukać :(

Dodam jeszcze że na termometrze takim w korku wlewu oleju wiatrak załączał się tak 75c a teraz 85c i nic .

Przyznaję że troszkę mnie to zaniepokoiło i bardzo proszę o jakąś podpowiedz doświadczonych kolegów ...

: Re: Była wichura i gdzieś odeszła
Hektor napisał/a:
Mam mały problem ,przestał włączać się wentylator przy chłodnicy .

Co sprawdzić ? od czego zaczynać ? i gdzie tego szukać :)

Czy można spiąć kabelki od czujnika by sprawdzić czy sama wichura działa i czy czujnik to ten po prawej stronie na dole chłodnicy ?

A może bezpiecznik ale gdzie go szukać :(

Dodam jeszcze że na termometrze takim w korku wlewu oleju wiatrak załączał się tak 75c a teraz 85c i nic .

Przyznaję że troszkę mnie to zaniepokoiło i bardzo proszę o jakąś podpowiedz doświadczonych kolegów ...




Bezpieczniki są w plastikowej "puszcze" z prawej strony, pod boczną osłoną - całość przykryta gumową osłoną, którą trzeba odchylić.

Ja miałem termometr oleju w swojej vt600 i przez dwa lata może z 8-10 razy mi się włączył wentylator. Włączał się w okolicach 95*C temperatury oleju.

Opis sprawdzania wentylatora i czujnika jest przedstawiony w serwisówce, którą można pobrać z hondatech.info na stronie 19-12 i dalszych.

Say no to slow.
:
u mnie padł czujnik (ciekawe ile kosztuje),frend elektryk na szybko "obszedł" uszkodzony czujnik ,ja zamontowałem gustowny pstryczek-elektryczek i teraz ja przywołuje wichurę ,cała operacja trwała i kosztowała tyle co wypicie żołądkowej-goszkiej-miętowej i tak już 3lata mam władzę nad wichurą.

Ostatnio zmieniony przez dyha 2010-05-09, 20:14, w całości zmieniany 1 raz
największa frajda jaką można mieć w ubraniu
:
było coś ostatnio na forum o czujnikach podobno od jakiejś puszki pasuja i sa o wiele tańsze

:
czujnik od wiatraka, to ten na dole w chłodnicy, ida od niego 2 kabeli, ściągnij wtyczkę, zewrzyj je z soba jakims kawąłkiem drutu, włącz zapłon i jak wieje znacit, że padł czujnik, a jak nie wieje, bezpiecznik/instalacja lub co gorsza sam silnik wiatraka, ale zdaje się, że powinien dac się zdemontować i rozebrać..... :-D

jeździć możesz wolno... ale myśleć musisz szybko...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group