Sakwy i stelaże
Odpowiedz do tematu

:
Ja swoje poprzednie stelaże sprzedałem i teraz w wolnej chwili będę dorabiał takie co trzymają sakwę od spodu i wyjdą z przodu i tyłu sakwy tworząc reling.Stelaże wykonam z chromoniklowej rurki fi 12x2mm.Kielichy do mocowania sróby mam już potoczone,giętarka do fi 12mm jest,Tig stoi w garażu ,materiał leży 6m rurki,tylko wolną sobotę i do dzieła :chytrusek: .Ale pewno w marcu sie to stanie :cry: .

Lijar
[Usunięty]
:
Jak wygląda giętarka do takich rurek?

:
Są różne rodzaje giętarek,wpisz sobie w google lub na allegro ;-) ,moja składa się z rolki "dużej" wokół której pracują dwie rolki mniejsze dociskające rurkę do "dużej "rolki na żądany wymiar.

:
Założyłem nowy temat o mocowaniach sakw które zrobiłem do swojego motoru http://www.shadow.org.pl/...opic.php?t=2497 ,to sobie zerknij ;-) .

:
Znajomy, od którego kupiłem moto, na moją prośbę wymyślił ciekawy patent na umocowanie sakw. Nie chciałem żeby sakwy dotykały błotników i łatwo można be je zdemontować. Nie chciałem również, aby po zdjęciu sakw były widoczne stelaże. No i oczywiście w grę wchodziły niskie koszty.



Tak więc znajomy zespawał ze sobą cztery płaskowniki w kształt równoległoboku ( taki kształt mają sakwy) Za pomocą czterech śrub przymocował ramkę do sakwy po jej zewnętrznej stronie ( oczywiście od strony przylegania sakwy do motocyka) założył małą tulejkę stanowiącą dystans i przykręcił sakwy dwoma śrubami imbusowymi do motocykla.

Sakwy nie dotykają motocykla, dobrze się trzymają i łatwo można je zdemontować za pomocą dwóch śrub. No i cena kilka zł.

Ciekawy jestem tylko jak będą się zachowywały podczas jazdy :lol:

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
:
Podobne patenty są w mocowaniu kufrów do motoru,że stelaż jest na stałe przy kufrze ,a przy motocyklu "zaczepy". Ja w swoim chciałem żeby mocowania sakw były również elementami ozdobnymi.Każdy patent jest dobry jeżeli spełnia oczekiwania użytkownika ;-) .

the_hanged_man
[Usunięty]
:
Jak wam sie podoba rozwiązanie z Yamaha DragStar?

Mam na mysli chromowany ajzol na błotniku, jest to u nich chyba fabryczne.

Może udało by się to przemontować od ich 650 do shadowki.

Nie znam wymiarów tych ajzoli może ktoś z was się natkną na coś podobnego w shadow.

Może jakiś odpowiednik?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group