Filtr powietrza
Odpowiedz do tematu

jack8823
[Usunięty]
: Filtr powietrza
Co radzicie jeśli chodzi o filtry powietrza, wymienić czy wyczyścić? Jeśli czyszczenie to jakie domowe sposoby są najlepsze? :-)



Mój filtr powietrza wygląda tak:




: Re: Filtr powietrza
jack8823 napisał/a:
Co radzicie jeśli chodzi o filtry powietrza, wymienić czy wyczyścić? Jeśli czyszczenie to jakie domowe sposoby są najlepsze? :-)



Mój filtr powietrza wygląda tak:



Obrazek


Wymienić. Jak najszybciej.

jack8823
[Usunięty]
:
No właśnie z wymianą mam troszkę problem bo nie widzę zamiennika, np. Hiflo nie mają :-|

Znalazłem K&N ale nie uśmiecha mi się wydawać ponad 200 zł na filtr powietrza :roll: no i pewnie oryginalne Hondy jeszcze gdzieś mają ale cen nie znam. Stąd to pytanie o czyszczenie starego :oops:

:
Jaki masz rocznik?

Marcin
jack8823
[Usunięty]
:
1999

:
Będzie ciężko dostać zamiennik. Do roku 1998 są w cenie do 100PLN.

Marcin
:
jack8823 napisał/a:
No właśnie z wymianą mam troszkę problem bo nie widzę zamiennika, np. Hiflo nie mają :-|

Znalazłem K&N ale nie uśmiecha mi się wydawać ponad 200 zł na filtr powietrza :roll: no i pewnie oryginalne Hondy jeszcze gdzieś mają ale cen nie znam. Stąd to pytanie o czyszczenie starego :oops:


Wydaj 200 i będziesz miał spokój na całe życie - Twoje albo motocykla :-)

K&N się czyści. A koszt jednego czyszczenia to jakieś 5 zł :-) Nowy filtr zamiennik to jakieś 100 zł i musisz wymieniać praktycznie co sezon.

Policz sobie, co Ci się bardziej opłaca :-)

:
Tylko dobrze sprawdź czy za 200 pln to nie jest odpowiednik starszych filtrów.

Marcin
:
Kup K&N i zapominasz o wymianie filtra na długie, w sprzedaży są specjalne środki do czyszczenia i nie są bardzo drogie.

:
URBAN napisał/a:
Kup K&N w sprzedaży są specjalne środki do czyszczenia i nie są bardzo drogie.






Dziś zakupiłem kpl. płyn do mycia + olej za 49 zeta

:
A co z dyszami DYNO JET będzie chodzić bez :?:

:
Twój filtr jest w oleju.Tego nie przedmuchasz sprężarką.Od biedy przepłucz w benzynie ekstrakcyjnej i zastosuj środek do filtrów j.w

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
:
Polecam zakup KNa. Ja u siebie zmieniłem i pomijając oszczędność w postaci mycia za grosze, a nie wymieniania to moto żwawsze się zrobiło.

kuba1100
[Usunięty]
:
Też kupiłem K&N. Wydatek 219 zł + 40parę za komplet do czyszczenia. Nie jest to tanio, ale doszedłem do wniosku, że przejeżdżając (jak narazie) ok. 8 tys. km/rok to filtr powietrza powinienem zmienić co 1,5 roku. A tak mam lepszy filtr (mniejsze opory ssania) i do końca jazd już za niego więcej nie płacę (jedynie 1 mycie raz w roku za jakieś 10zł).

jack8823
[Usunięty]
:
Prawie mnie przekonaliście do K&N :-> pytanie tylko czy jak go zamontuję to nie będzie trzeba dokonać regulacji? K&N puszcza więcej powietrza :roll:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group