To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - MAM PROBLEM!!!!

Anonymous - 2010-04-25, 20:49
Temat postu: MAM PROBLEM!!!!
Witam - mam do Was koledzy pytanie. Otóż dziś podczas jazdy zauważyłem że przy wyprzedzaniu gdy odkręciłem gwałtownie manetkę to moja Shadowa nie przyspieszała a tylko wchodziła na wyższe obroty.

Nadmieniam że w poprzednim sezonie nie zdarzyło mi się to nigdy a jeźdże nia ju trzeci sezon (teraz będzie trzeci). Ma nakręcone 25tys km i czy to jest możliwe żeby to już sprzęgło?????Co może być tego przyczyną?



Honda Shadow VT 750 - 1999r



Z góry dziękuję za wszelkie informację.

Pozdrawiam

Anonymous - 2010-04-25, 20:50

Sprzęgło, kreć się za wymiana :-/
darlen1 - 2010-04-25, 20:51

chyba sprzeglo sie slizga
Anonymous - 2010-04-25, 20:53

Ale to juz definitywnie wymiana ? czy może jakaś regulacja.

Ewentualnie jaki to koszt tej naprawy??? orientacyjnie

Todek - 2010-04-25, 21:27

A moto to z którego roku? :?: Może by tak zmienić opis w profilu, wg wzoru VT 750 C 86. :lol: :mrgreen:

Wtedy można będzie powiedzieć coś więcej. :lol:

GhoustDragon - 2010-04-25, 22:29

Todek napisał/a:
A moto to z którego roku? :?: Może by tak zmienić opis w profilu, wg wzoru VT 750 C 86. :lol: :mrgreen:

Wtedy można będzie powiedzieć coś więcej. :lol:


Oj Sławek już nie czepiaj się, przecież na podane w opisie że jest to C2 z 1999r.





A nawiązując do tematu... sprzęgło do roboty...

tygrys - 2010-04-26, 06:21

taaa pyrkosz , pyrkosz i nie jedziesz.sprzęgło
Jerzy - 2010-04-26, 08:28

Święte słowa, przerabiałem to.
andryszek - 2010-04-26, 08:55

A może wlałeś olej inny niż przewiduje serwisówka, lub dodałeś do niego jakiegoś "polepszacza"?
edzio - 2010-04-26, 10:13

Polepszacze nic nie zmieniają jeżeli sprzęgło jest ok.Ja przez 60tysi latałem dolewając Motor-Life i nic się nie działo a jak po jakimś czasie zaczęło ślizgać wyklepałem sprężynę sprzęgła i po kłopocie.
Todek - 2010-04-26, 10:47

keraj napisał/a:
Ale to juz definitywnie wymiana ? czy może jakaś regulacja.

Ewentualnie jaki to koszt tej naprawy??? orientacyjnie




Niestety, pewnie będą do wymiany tarcze sprzęgła /7+1/.

Można najpierw spróbować wymienić same sprężyny /4 szt/. Trzeba by było je zmierzyć, czy trzymają wymiar serwisowy.

Co do regulacji, to sprawdź jaki masz luz na klamce sprzęgła, czy nie jest za mocno podciągnięta linka.

Luz klamki powinien wynosić około 10-20 mm, mierzony na końcu klamki.

Anonymous - 2010-04-26, 18:33

Witam,

mnie spotkało coś podobnego w C4 z tym, że moto było świeżo kupione... Okazało się, że poprzedni właściciel za bardzo naciągnął linkę sprzęgła tą regulacją przy klamce. Trochę poluzowałem, klamkę trzeba głębiej wciskać ale problem się nie powtórzył...

Pozdrawiam

Sowa - 2010-04-26, 20:11
Temat postu: Re: MAM PROBLEM!!!!
keraj napisał/a:
Witam - mam do Was koledzy pytanie. Otóż dziś podczas jazdy zauważyłem że przy wyprzedzaniu gdy odkręciłem gwałtownie manetkę to moja Shadowa nie przyspieszała a tylko wchodziła na wyższe obroty.

Nadmieniam że w poprzednim sezonie nie zdarzyło mi się to nigdy a jeźdże nia ju trzeci sezon (teraz będzie trzeci). Ma nakręcone 25tys km i czy to jest możliwe żeby to już sprzęgło?????Co może być tego przyczyną?



Honda Shadow VT 750 - 1999r



Z góry dziękuję za wszelkie informację.

Pozdrawiam




Pytanie może głupie co dla niektórych ( dla wtajemniczonych Nie ;-) - swiece kiedy były wymieniane :?: :?:

Anonymous - 2010-04-26, 20:24
Temat postu: Re: MAM PROBLEM!!!!
jarek73 napisał/a:
keraj napisał/a:
Witam - mam do Was koledzy pytanie. Otóż dziś podczas jazdy zauważyłem że przy wyprzedzaniu gdy odkręciłem gwałtownie manetkę to moja Shadowa nie przyspieszała a tylko wchodziła na wyższe obroty.

Nadmieniam że w poprzednim sezonie nie zdarzyło mi się to nigdy a jeźdże nia ju trzeci sezon (teraz będzie trzeci). Ma nakręcone 25tys km i czy to jest możliwe żeby to już sprzęgło?????Co może być tego przyczyną?



Honda Shadow VT 750 - 1999r



Z góry dziękuję za wszelkie informację.

Pozdrawiam




Pytanie może głupie co dla niektórych ( dla wtajemniczonych Nie ;-) - swiece kiedy były wymieniane :?: :?:




Jarek, możesz rozwinąć myśl? Co mają wspólego świece ze ślizgającym się sprzęgłem? :shock:

R0bi - 2010-04-26, 20:32
Temat postu: Re: MAM PROBLEM!!!!
Troll napisał/a:
jarek73 napisał/a:
keraj napisał/a:
Witam - mam do Was koledzy pytanie. Otóż dziś podczas jazdy zauważyłem że przy wyprzedzaniu gdy odkręciłem gwałtownie manetkę to moja Shadowa nie przyspieszała a tylko wchodziła na wyższe obroty.

Nadmieniam że w poprzednim sezonie nie zdarzyło mi się to nigdy a jeźdże nia ju trzeci sezon (teraz będzie trzeci). Ma nakręcone 25tys km i czy to jest możliwe żeby to już sprzęgło?????Co może być tego przyczyną?



Honda Shadow VT 750 - 1999r



Z góry dziękuję za wszelkie informację.

Pozdrawiam




Pytanie może głupie co dla niektórych ( dla wtajemniczonych Nie ;-) - swiece kiedy były wymieniane :?: :?:




Jarek, możesz rozwinąć myśl? Co mają wspólego świece ze ślizgającym się sprzęgłem? :shock:


Ja zauważyłem we wszelakich poradach, że świece i przewody WN są odpowiedzialne za wszystko.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group