To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VTX - Howto: Zmiana kierunków na europejskie

Anonymous - 2010-01-31, 19:57
Temat postu: Howto: Zmiana kierunków na europejskie
Nie jestem pewien jak oczywista wiedza jest to dla doświadczonych motonitów, jednak zaryzykuje i się podzielę, iż udało mi się znaleźć przewody odpowiedzialne za ciągłe świecenie przednich kierunków. W moim modelu plątanina kabli znajduje się w obudowie reflektora, do każdego kierunku podłączone są trzy przewody. Jeden o wspólnym dla obu stron złączu z dużą koszulką i dwa z osobnymi złączami o małych koszulkach. Odłączyłem po jednym z tych małych, niebiesko-biały dla prawego i pomaranczowo-biały dla lewego światła. Oba przewody posiadają eleganckie złącza otoczone koszulka termokurczliwą, a więc można to bezinwazyjnie rozłączyć, zaizolować i zostawić dla przyszłych pokoleń, gdyby ktoś chciał powrócić do oryginału.



Tak przygotowany czekam dalej na rozpoczęcie sezonu :mrgreen:

Todek - 2010-01-31, 20:03

A możesz mi powiedzieć, w jakim celu to zrobiłeś :?: Ktoś/Policja/Ci kazał, czy nie podobały Ci się świecące kierunki :?:

W moim poprzednim moto, VT700C, holenderski spec poprzecinał przewody żeby nie świeciły, a ja połączyłem je z powrotem. :lol: :chytrusek:

Wyder - 2010-01-31, 20:05

Mnie się tam podoba jak świecą:)
Anonymous - 2010-01-31, 20:16

Gdybym musiał je przecinać na pewno bym tego nie zrobił..

A tak przynajmniej nie będę musiał spekulować czy ktoś się do tego przyczepi czy nie.

Fatum - 2010-01-31, 21:56

i tak zostałeś bez jakichkolwiek świateł pozycyjnych... :roll: a na serio podobnie jak Todek uważam, że to pożyteczna rzecz a i super wygląda
Zibi665 - 2010-01-31, 22:06

U mnie też pięknie świecą i żadne myśli do głowy mi nie przychodzą aby to zmienić.
Siwy_Dym - 2010-01-31, 23:09
Temat postu: Re: Howto: Zmiana kierunków na europejskie
nimnod napisał/a:
Nie jestem pewien jak oczywista wiedza jest to dla doświadczonych motonitów, jednak zaryzykuje i się podzielę, iż udało mi się znaleźć przewody odpowiedzialne za ciągłe świecenie przednich kierunków. W moim modelu plątanina kabli znajduje się w obudowie reflektora, do każdego kierunku podłączone są trzy przewody. Jeden o wspólnym dla obu stron złączu z dużą koszulką i dwa z osobnymi złączami o małych koszulkach. Odłączyłem po jednym z tych małych, niebiesko-biały dla prawego i pomaranczowo-biały dla lewego światła. Oba przewody posiadają eleganckie złącza otoczone koszulka termokurczliwą, a więc można to bezinwazyjnie rozłączyć, zaizolować i zostawić dla przyszłych pokoleń, gdyby ktoś chciał powrócić do oryginału.



Tak przygotowany czekam dalej na rozpoczęcie sezonu :mrgreen:




Zastanawiam się po co to zmieniać, ale .... :lol:

ps. A nie łatwiej było zmienić żarówkę z dwu na jedno włóknową ???

Mateusz - 2010-02-01, 10:03
Temat postu: Re: Howto: Zmiana kierunków na europejskie
Siwy_Dym napisał/a:




Zastanawiam się po co to zmieniać, ale .... :lol:

ps. A nie łatwiej było zmienić żarówkę z dwu na jedno włóknową ???


Albo po prostu rozpiąć złącze w lampie odpowiadające za pozycję?

Ja tam zmieniłem z dwóch powodów - wymieniałem połamane kierunkowskazy na nieoryginalne i zmieniałem lampę przednia na większą - a ta ma wbudowana żarówkę pozycyjną. :-)

GhoustDragon - 2010-02-01, 20:29
Temat postu: Re: Howto: Zmiana kierunków na europejskie
Siwy_Dym napisał/a:
...ps. A nie łatwiej było zmienić żarówkę z dwu na jedno włóknową ???


Nie koniecznie... niby nic ale żrówka dwuwłuknowa ma inną oprawkę niż jednowłuknowa.

Dyzio - 2010-02-02, 08:00

Ja natomiast szukałem oryginalnych kierunkowskazów na przód z żarówką dwuwłóknową i nie mogłem ich nigdzie dostać, w końcu zamówiłem w HONDZIE nówki, ale dostałem europejskie - więc z ubolewaniem założyłem, postojówki zrobiłem na LED`ach, ale chyba wsadzę tam jakąś żarówkę, bo diody słabo świecą.

Chyba, że Ktoś wie gdzie kupić oryginały :?:

maly_tomi - 2010-02-02, 09:22

Dyzio napisał/a:
Ja natomiast szukałem oryginalnych kierunkowskazów na przód z żarówką dwuwłóknową i nie mogłem ich nigdzie dostać, w końcu zamówiłem w HONDZIE nówki, ale dostałem europejskie - więc z ubolewaniem założyłem, postojówki zrobiłem na LED`ach, ale chyba wsadzę tam jakąś żarówkę, bo diody słabo świecą.

Chyba, że Ktoś wie gdzie kupić oryginały :?:




W USA :P

Anonymous - 2010-02-02, 11:05

LUDZIE co jest z wami chciałbym mieć takie świecące :mrgreen:
mariioo - 2010-02-02, 18:03

w poprzednim moto zrobiłem tak, zdemontowałem żarówkę, ma ona na spodzie dwa "bolce" (miejsca styku, przewodzenia prądu) , zalepiłem jedno cienkim paskiem izolacji i wsadziłem, i teraz test czy przestało świecić światłem ciągłym i czy prawidłowo miga, jeśli nie to znaczy że trzeba zakleić ten drugi "bolec" a ten pierwszy odkleić i tyle filozofii.......może to trochę prowizorka ale 2 lata tak było i nic się nie działo, a po tym okresie znów zapragnąłem świecących kierunków więc 5 minut i świecą :mrgreen: pozdro
Zibi665 - 2010-02-02, 18:32

mariioo napisał/a:
w poprzednim moto zrobiłem tak, zdemontowałem żarówkę, ma ona na spodzie dwa "bolce" (miejsca styku, przewodzenia prądu) , zalepiłem jedno cienkim paskiem izolacji i wsadziłem, i teraz test czy przestało świecić światłem ciągłym i czy prawidłowo miga, jeśli nie to znaczy że trzeba zakleić ten drugi "bolec" a ten pierwszy odkleić i tyle filozofii.......może to trochę prowizorka ale 2 lata tak było i nic się nie działo, a po tym okresie znów zapragnąłem świecących kierunków więc 5 minut i świecą :mrgreen: pozdro


To się nazywa perspektywiczne myślenie... :chytrusek: a nie cięcie kabli, albo co gorszego jeszcze.

No i proszę, da się? :chytrusek:

Dyzio - 2010-02-02, 22:51

maly_tomi napisał/a:
Dyzio napisał/a:
Ja natomiast szukałem oryginalnych kierunkowskazów na przód z żarówką dwuwłóknową i nie mogłem ich nigdzie dostać, w końcu zamówiłem w HONDZIE nówki, ale dostałem europejskie - więc z ubolewaniem założyłem, postojówki zrobiłem na LED`ach, ale chyba wsadzę tam jakąś żarówkę, bo diody słabo świecą.

Chyba, że Ktoś wie gdzie kupić oryginały :?:




W USA :P




Tyle to i ja wiem...

Ale mój angielski + inne nieprzewidziane okoliczności ...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group