To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - wydechy z nierdzewki

Bartez - 2009-09-12, 18:45
Temat postu: wydechy z nierdzewki
Cześć Wszystkim,

jak w temacie, zastanawiam się nad wydechami z nierdzewki do mojej shadowki. Wszystko pięknie i ładnie bo facet może zrobić każdy kształt i długość i wkłada też wyciszenia tak że nie jest przelot i dźwięk jest fajny (podobno) i cena to ok 40%-50% oryginalnej np. COBRY. Ale... słyszałem, że nierdzewka po jakimś czasie matowieje...żółknie(odnośnie żółknięcia to facet mówił że tak będzie ale tylko przy kolektorach)... itd...itp. CZY TO PRAWDA????

Pytam Was o zdanie, opinię i radę, bo myślę, że na pewno mieliście z tym jakieś doświadczenie, a może ktoś z was takie ma.

Dzięki.

SHEMP - 2009-09-12, 22:56

generalnie wydechy za V&H i Cobry mają podwójne ścianki przy kolektorach i dlatego nie widać zmiany koloru. Bardzo ważne jest dopasowanie do średnicy i rodzaju wyjścia z głowicy, jeżeli się nie zgodzi możesz mieć problemy z "wybuchami" z cylindrów na które nie można nic poradzić (tzw. backfireing).
renegade - 2009-09-12, 23:08

Ja Ci zrobię za pół jego ceny tylko musisz do mnie przyjechać zrobić pomiary:twisted:

Prawda jest taka że od temperatury nierdzewka znienia kolor. Podobno jest na to sposób ale czy jest skuteczny będę wiedział na wiosnę :chytrusek: .

Parę osób moje które zrobiłem widziało i słyszało "by livie" więc mogą conieco o nich się wypowiedzieć i nie boję się krytyki. Z dźwięku zadowolony zbytnio nie jestem dlatego planuję przeróbkę. Jak dla mnie kolanka i puste rury tej samej średnicy to za głośno a za mało basu.

mariioo - 2009-09-13, 05:44

Witam, zleciłem ostatnio zrobienie wydechów z nierdzewki, jeszcze nie sa gotowe, ale ja poszedłem w innym kierunku , ponieważ oryginalnie mam tz cygara to dorwałem drugi komplet tych wydechów i do rury z nierdzewki gość przyspawa mi oryginalną przejściówkę więc kolanka zostawiam stare a tłumik będe miał z rury o średnicy 50 mm, oczywiście robię wytłumienia z możliwością ich szybkiego demontażu, jak będe miał i słyszał efekt to napiszę.... pozdro
Anonymous - 2009-09-14, 17:11

Co do żółknięcia to wystarczy je co jakiś czas przejechać pastą (np. Tempo) 5 min i połysk odzyskany. :D
Bartez - 2009-09-14, 20:03

Dzięki za wskazówki i rady.

A może ma ktoś jakiś filmik z brzmieniem takich wydechów robionych?

renegade - 2009-09-14, 20:23

oto moje

http://www.youtube.com/us...l/1/oGQNqXrnTiY



http://www.youtube.com/us...l/0/sGLajcwRMF0

Bartez - 2009-10-23, 19:04

Wracając do tematu (jakby kogoś interesowało ;-) ): wydechy dałem do wykonania z nierdzewki. Nie całe, kolanka zostały fabryczne a w miejsce cygara przyszły dwie rury ( przelot jest ale jest też wytłumienie). Żółknie minimalnie ale na krótkim odcinku przy samym łączeniu. Kolor i połysk nie jest co prawda jak przy chromie ale jest całkiem ok. No i dźwięk jest baaaaardzo ok, na wolnych obrotach przyjemny bas a po odkręceniu maniory popierduje zajebiaszczo. Zobaczcie i oceńcie sami:

http://www.youtube.com/watch?v=USIRmM5R8Ik

MCY - 2009-10-23, 19:31

Bartez napisał/a:
Wracając do tematu (jakby kogoś interesowało ;-) ): wydechy dałem do wykonania z nierdzewki. Nie całe, kolanka zostały fabryczne a w miejsce cygara przyszły dwie rury ( przelot jest ale jest też wytłumienie). Żółknie minimalnie ale na krótkim odcinku przy samym łączeniu. Kolor i połysk nie jest co prawda jak przy chromie ale jest całkiem ok. No i dźwięk jest baaaaardzo ok, na wolnych obrotach przyjemny bas a po odkręceniu maniory popierduje zajebiaszczo. Zobaczcie i oceńcie sami:

http://www.youtube.com/watch?v=USIRmM5R8Ik




Dla mnie bomba.

ciachu - 2009-10-23, 19:49

Jak dla mnie też OK, a najbardziej podobają mi się same wyloty wydechów :-D
suru - 2009-10-23, 21:04

Kupiłem puste wydechy na poczatku sezonu, chromowane. Maja fajne brzmienie i trochę "odetkało" silnik. Nabrały kolorów, ale tylko przy cylindrach, czy sa tylko żółte....? napewno nie. jest tam wiele kołorów ale tak powinno być. wszystkie pojedyńcze rury chromowane pod wpływem wysokiej temperatury nabieraja kolorów.





Pozdrawiam

Suru

Todek - 2009-10-23, 22:52

Dla mnie super. :lol: Też planuje coś takiego w zimie wyprodukować. :lol: :chytrusek:
renegade - 2009-10-24, 11:07

Napisz coś o kosztach
darlen1 - 2009-10-24, 11:39

:-D napisz cos czekamy :-D :chytrusek:
Bartez - 2009-10-24, 12:57

Kosztowała mnie ta przyjemność 600 pieniędzy - wykonanie jest ok, szczególnie zakończenia rur i wytłumienie . Z jednej strony nie tak mało ale z kolei 1/3 kosztów w porównaniu do cobry lub podobnych. Niestety moje moto jest po różnych przygodach (szlif X2) i jego wartość nie jest już zbyt wysoka więc uznałem, że nie ma sensu ładować 2000 w wydechy i mam te ale myślę że jeżeli chodzi o klang to nie mają się czego wstydzić :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group