To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Pompka hamulca

Shrek - 2018-06-05, 11:29
Temat postu: Pompka hamulca
Ktoś wie czy do 750 z 83/84 pasuje jakaś inna pompa hamulcowa? U mnie mimo wymiany tłoczków i gumek klamka zaczyna łapać dopiero od połowy skoku. Wygląda na to, że pompka bo zaciski, klocki i odpowietrzanie wydaje się ok, więc jakby się dało nówkę od czegoś innego...
Todek - 2018-06-05, 11:34

A odpowietrzałeś pompę?
Shrek - 2018-06-05, 11:52

Todek napisał/a:
A odpowietrzałeś pompę?


Tak (w sensie poluzowanie śruby). Patrzył na to potem mechanik i stwierdził, że odpowietrzone ok, klocki w zaciskach chodzą, w zasadzie wszystko wygląda ok, tylko nie działa jak powinno:(

Do połowy nic się nie dzieje, potem normalnie hamuje, tylko trochę słabo - można docisnąć do manetki i na ostatnich 20 cm koło nawet zablokuje, ale to nie to...

potfur - 2018-06-05, 12:15

Przewody masz LML? Samą pompkę rozbierałeś? Może jakiś zestaw naprawczy?
Poza odkręceniem śruby ostatnio sprzedał mi znajomy prostszą metodę odpowietrzania - odkręcasz pompkę, ustawiasz pionowo i bardzo lekko pompujesz.

Shrek - 2018-06-05, 12:20

Przewody LML, pompkę sam rozbierałem, zestaw naprawczy pompkę z motoklasy zaaplikowany. Nic nie pomaga. Co prawda pompki nie obejrzałem dokładnie, tylko tłoczek sprężynkę i mumi wymieniłem, więc nie wiem jak w srodku wyglądała, a jakiś ch.... zaj... mi z sakwy szczypce segera, więc nie mam jak zajrzeć, ale... chyba już tylko pompa została jako przyczyna.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group