To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Temperatura spalin - układ chłodzenia

sarna88 - 2018-05-29, 11:18
Temat postu: Temperatura spalin - układ chłodzenia
Witam,
Mam problem
przedwczoraj jak stał odpalony to wypłynął płyn chłodzący z zbiorniczka wyrównawczego, uzupełniłem w domu. Wczoraj zauważyłem że z przedniego cylindra lecą z tłumika gorące spaliny, a z tylnego letnie spaliny. Co to może być?

Jeździ normalnie
odpala normalnie
wentylator się włącza
podczas jazdy temperatura w normie

Czy to może być zacięty termostat ?

Dziki HTL - 2018-05-29, 12:49

sarna88 napisał/a:
przedwczoraj jak stał odpalony to wypłynął płyn chłodzący z zbiorniczka wyrównawczego, uzupełniłem w domu. Wczoraj zauważyłem że z przedniego cylindra lecą z tłumika gorące spaliny, a z tylnego letnie spaliny. Co to może być?

Po jakim czasie odpalenia sprawdzałeś temperaturę garów i tą ich nierównomierność temperaturową????
co do płynu to może po prostu wywaliło nadmiar i tyle

sarna88 - 2018-05-29, 14:33

po przejechaniu 30 km

Dzisiaj sprawdziłem świece, na każdej jest iskra. Przy odpalonym silniku, odpiołem przewód od świecy:
-przedni cylinder (gorące spaliny)
przy odpięciu lewej albo prawej świecy, było czuć reakcję silnika
- tylni cylinder (letnie spaliny)
przy odpięciu lewej albo prawej świecy, nie było czuć żadnej reakcji silnika (świece suche, iskra jest)

Czy to znaczy że jest do zrobienie synchronizacja gaźników??

leonek1987 - 2018-05-31, 21:01

Może jest to spowodowane konstrukcją układu wydechowego. Ja mam dwa wydechy po prawej stronie i można powiedzieć że jest ten sam objaw. Tylny cylinder ma kolanko w kształcie rozwartej litery u i część rury idzie w okolicy stopki centralnej i dopiero wychodzi po prawej stronie. Możesz sprawdzić termometrem ciepłotę cylindrów po pogonieniu moto.
sarna88 - 2018-06-01, 15:40

Po ostatnim powrocie z pracy zaczął strzelać i prychać na niskich obrotach, przy 3500 jechał w miarę.
ja mam dwie rury puste, po jednej na strone



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group