To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 125/250 - Kontrolka silinka

franke - 2017-07-20, 09:31
Temat postu: Kontrolka silinka
Witajcie, zastanawiam sie czy to tylko w moim moto tak sie dzieje czy to norma. Bo jeśli tylko w moim to czy powinienem się bać ?

1. Przekręcam stacyjkę i świecą 2 diody: Luz (zielona) i Silnik (czerwona) po chwili gaśnie kontrolka z silnika -> To dla mnie jest oczywiste :)
2a. Moto "zimne" odpalone na chwilę po czym wyłączone wyłącznikiem awaryjnym na kierownicy
-> świeci się kontrolka Luzu
2b Moto ciepłe po przejażdżce wyłączone wyłącznikiem awaryjnym na kierownicy
-> świeci się kontrolka Luzu, zapala się kontrolka silnika po czym po około 2 sekundach gaśnie
3. wyłączam stacyjkę gaśnie luzik

Zaznaczam że nic sie nie dzieje z moto, podczas jazdy żadne dziwne zachowanie, żadne zapalanie sie kontrolki silnika.

Trom - 2017-07-20, 09:34

Spoko :-)8
Zamek1200 - 2017-07-20, 13:20

To kontrolka temp cieczy chłodzącej a nie silnika. Zapali się gdy silnik będzie za gorący. Z tego co piszesz nie dzieje się nic złego. Jak zagasisz silnik stacyjka to zawsze od razu zgaśnie kontrolka bo odcinasz calkowicie zasilanie
franke - 2017-07-20, 14:00

Zamek1200 napisał/a:
To kontrolka temp cieczy chłodzącej a nie silnika. Zapali się gdy silnik będzie za gorący. Z tego co piszesz nie dzieje się nic złego. Jak zagasisz silnik stacyjka to zawsze od razu zgaśnie kontrolka bo odcinasz calkowicie zasilanie

toże stacyjkę włączam i zapalają się kontroli i to że stacyjkę wyłączam i gasną kontrolki to ja wiem ;) ale mój problem był inny...
Trom napisał/a:
Spoko :-)8

raczej się jeszcze nie martwię ;)

pavlak556 - 2017-07-20, 15:20

Mała uwaga - wyłącznik awaryjny służy do awaryjnego zgaszenia silnika.Staraj się gasić stacyjką.Ludzie nadużywający awaryjnego doprowadzają do jego uszkodzenia.Sam to miałem...
MARQ - 2017-07-20, 15:48

Mała uwaga ... Ludzie nadużywający stacyjki doprowadzają do jej uszkodzenia ;)


a czy ta kontrolka odpowiada również za ciśnienie oleju czy tylko temperaturę?

franke - 2017-07-20, 21:18

pavlak556 napisał/a:
Mała uwaga - wyłącznik awaryjny służy do awaryjnego zgaszenia silnika.Staraj się gasić stacyjką.Ludzie nadużywający awaryjnego doprowadzają do jego uszkodzenia.Sam to miałem...

nigdy nie lubiłem używać wyłącznika awaryjnego
MARQ napisał/a:
Mała uwaga ... Ludzie nadużywający stacyjki doprowadzają do jej uszkodzenia ;)

stacyjka jest w ciu****m miejscu ;)

Blacharz - 2017-07-20, 21:23

Witajcie. Według mojej najlepszej wiedzy kontrolka o którą pytasz jest ściśle powiązana z czujnikiem temperatury cieczy chłodzącej i w żaden sposób nie reaguje na zmiany ciśnienia oleju czym się osobiście bym nie przejmował. Co do gaszenia Hani stacyjką to polecam - nie sposób wtedy zostawić moto z włączonymi światłami o ile nikt nievmajstrował w elektryce oczywiście. :lol:
Iceman31 - 2017-07-24, 12:32

Głównym zadaniem awaryjnego jest ochrona stacyjki przed spaleniem. Tak pisze w niektórych instrukcjach obsługi motocykli. Zanim to wyczytałem, to zatwardziały że się tak wyrażę motocyklista, powiedział mi kiedyś, że właśnie mam używać wyłącznika a nie stacyjki
żuku - 2017-07-30, 21:47

pavlak556 napisał/a:
Mała uwaga - wyłącznik awaryjny służy do awaryjnego zgaszenia silnika.Staraj się gasić stacyjką.Ludzie nadużywający awaryjnego doprowadzają do jego uszkodzenia.Sam to miałem...

Specjalnie się zarejestrowałem i przywitałem , aby dopisać swoje 3 grosze .
Myślę że trzeba gasić wyłącznikiem a nie stacyjką , ponieważ wyłączając stacyjką odcinamy prąd w moto. co za tym idzie odcinamy ew. wiatrak chłodzenia , jesli wyłączymy wyłącznikiem to wiatrak nadal dostaje prąd i jeśli akurat chłodził to nadal może to zrobić. Może się mylę .

robdk - 2017-07-30, 22:52

U mnie po wyłączeniu stacyjką wiatrak dalej pracuje.
Romix13 - 2018-01-28, 21:16

Może kawasaki to nie shadow ? ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group