To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 1100 - "Cykanie" samoregulatorów

AmrasF - 2017-07-03, 12:22
Temat postu: "Cykanie" samoregulatorów
Witam. Mam pytanie do specjalistów bo mój mechanik jest w kropce.
W grudniu wstawiłem motocykl do warsztatu. Między innymi denerwowało mnie "cykanie" w tylnym cylindrze. Mechanik po zdemontowaniu pokrywy stwierdził, że jeden samoregulator jest zużyty (był "miękki"). Co go zdziwiło, to to, że cała powierzchni pokrywy była wysmarowana silikonem. Wymienił samoregulator a silikon wyczyścił, bo jak stwierdził nie powinno go tam być. Motocykl odebrałem wiosną (z przyczyn osobistych). Po przejażdżce stwierdziłem, że cykanie nie ustało a wydało się nawet głośniejsze. Motocykl wrócił do warsztatu. Po zdjęciu pokrywy okazało się, że wszystkie trzy samoregulatory są miękkie. Diagnoza - zbyt niskie ciśnienie oleju w tylnym cylindrze a w efekcie samoregulatory się nie "pompują". Nie ma żadnych ubytków czy wycieków oleju. Kanały wydają się być szczelne.
Co może być przyczyną?
Moto - Shadow 1100 C2 ACE, '97, 50 KM.

efish - 2017-07-09, 18:13

Kolego, zapodaj film z tym cykaniem. Bo mam coś podobnego i nie wiem co to może być.
Skorupek - 2017-07-11, 21:13

Olej zmień na 15w50 i problem zniknie
Krzysiek - 2017-07-12, 09:45

u mnie pomogło czyszczenie silnika specyfik jest niedrogi a czyni cuda cudeńka :mrgreen: dodatek do oleju
Łysy - 2017-07-12, 13:10

AmrasF, czy to jest takie "tyk, tyk, tyk" po rozgrzaniu silnika, czy słychać to nawet na zimnym ?
promo - 2017-07-12, 21:39

Krzysiek napisał/a:
u mnie pomogło czyszczenie silnika specyfik jest niedrogi a czyni cuda cudeńka :mrgreen: płyn do czyszczenia silnika


daj poprawnego linka bo chyba też coś takiego u siebie zaleję, może nie zaszkodzi, łatwiej zalać niż od razu pokrywy ściągać

a do autora tematu:
na rozgrzanym też to masz czy tylko na zimnym?


@Skorupek jaki konkretnie polecasz ten 15w50?

Krzysiek - 2017-07-13, 10:02

link już działa. ważne żeby dokładnie przeczytać i przestrzegać instrukcji producenta!
promo - 2017-07-13, 10:10

a to o tym samym myślałem... jest jeszcze z motula za ok 50zł ale nie wiem czy jest sens przepłacać, olej lałeś typowy 10w40? czy 15w50?

ja myślę o zalaniu 15w50 ale w pełnym syntetyku, czli np mobil1 racing albo motul 7100, z liquid moly tez coś chyba jest

Krzysiek - 2017-07-13, 10:34

nie wiem jak działa ten z motula, ale LM mam sprawdzony i mogę polecić, olej zalałem 15W50
promo - 2017-07-14, 09:52

wszystko zakupione, jutro działam :) olej też z LM wziąłem, wszyscy zachwalają więc zobaczymy co jest warty :D
Krzysiek - 2017-07-14, 13:43

ja mam LM i nie narzekam. po wlaniu specyfiku tylko wolne obroty żeby nie zniszczyć silnika.
Kamil_Raven - 2017-07-17, 17:43
Temat postu: Cykanie,
Dajcie znać czy to pomogło. Znajomy ma takie cykanie na rozgrzanym i na baaardzo wolnych obrotach.
Krzysiek - 2017-07-17, 19:21

???
gdyby u mnie nie pomogło to bym nie polecał :-)8

ares2009 - 2017-07-18, 09:26

A u mnie nie pomogło ,jeszcze pogorszyło bo zaczeło ślizgać sie sprzęgło poczytajcie dokładnie na temat tego specifiku
Krzysiek - 2017-07-18, 10:18

1. To nie jest cudotwórczy środek na wszystkie bolączki silnika tylko na jego mycie od wewnątrz i zadziała na usterkę tylko, jeśli jest wywołana zanieczyszczeniami silnika.
2. Każdy sam podejmuje decyzję czy warto spróbować mycia czy może lepiej od razu rozbebeszać silnik (u mnie żeby dobrać się do samo regulatorów trzeba wyjąć silnik, więc cały koszt usunięcia cykania to ok 2,5 do 3K)
3. Problem z Twoim sprzęgłem nie jest winą specyfiku a raczej stanu sprzęgła, bo np. u mnie taki efekt nie wystąpił a i mój mechanik, który polecił ten płyn a wcześniej używał go wielokrotnie nie wspominał, że trzeba się liczyć z takim przypadkiem, więc pewnie takowy się u niego nie pojawił.
4. Jeśli masz namiary na jakieś miejsce, w którym jak piszesz można sobie więcej poczytać to zapodaj jakiś link.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group