To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 125/250 - Jaki spray do czyszczenia łańcucha?

Krzyś - 2017-06-21, 07:16
Temat postu: Jaki spray do czyszczenia łańcucha?
Witajcie,

gryzie mnie temat czyszczenia łańcucha.
Nie wiem czy to ja jestem jakiś nienormalny czy w moim mieście w sklepach pracują osoby "niedoinformowane", ale chciałem kupić spray do czyszczenia łańcucha i zębatek, jeżdżę po kilku już sklepach i na pytanie o taki specyfik, sprzedawcy wybałuszają oczy i nie wiedzą o co chodzi...
Zatem jaki i gdzie kupić spray do czyszczenia łańcucha?
Miałby służyć zarówno do moto jak i do roweru.

Pozdrawiam.

Zabaluk - 2017-06-21, 08:23

Ja czyszczę nafta, kupisz w każdym budowlanym ;-) .

I fajnie się nanosi spryskiwaczem

Kall - 2017-06-21, 09:21

Wiela tego jest, każdy poleci to, czego używa.
A co do sklepów to najlepiej spytac w typowo motocyklowym.

Piwek - 2017-06-21, 09:32

Zdecydowanie nafta i pędzel - szkoda kasy na wymysły, które nic więcej nie zrobią. Pamiętaj, że po każdym takim czyszczeniu nasmarować trzeba potem każde ogniwo - precyzyjnie i bez pośpiechu...
Trom - 2017-06-21, 09:34

Taki
MARQ - 2017-06-21, 10:14

na razie używam zestawu motul'a
ale się zastanawiam trochę nad jakąś olejarką - bo czyszczenie i potem nanoszenie tego smaru w spreju ... przy założonych sakwach, bez centralnej stopki ani unoszenia tylnego koła - jest do bani.
tym bardziej, że będąc w trasie wypadałoby codziennie to zrobić a czasem siły nie starcza, żeby piwo podnieść.

towalsky - 2017-06-21, 18:23

żaden śpraj tak nie wyczyści łańcucha jak naftka i szczoteczka do zębów, bądź wspomniany przez Piwka pędzelek :-)8 o radości i zabawie przy robocie nie wspomnę :twisted: tylko, żeby Ci nie przyszło do głowy czyścić jakąś ropą, albo rozpuchem.. : )
Matthew90 - 2017-06-21, 18:35

Zgadam sie z Towalskim nafta zbierze wszystko
Krzyś - 2017-06-22, 07:17

Panowie... Takie proste, że aż nie pomyślałem o nafcie...
Natomiast czy nafta nie uszkodzi lakieru? Pewnie nie, bo to nie jest tak agresywne jak nitro, ale zawsze lepiej się upewnić niż cisnąć później gromy ;)

Pozdrawiam.

towalsky - 2017-06-22, 07:46

Krzyś napisał/a:
Panowie... Takie proste, że aż nie pomyślałem o nafcie...
Natomiast czy nafta nie uszkodzi lakieru? Pewnie nie, bo to nie jest tak agresywne jak nitro, ale zawsze lepiej się upewnić niż cisnąć później gromy ;)

Pozdrawiam.


Jeżeli będziesz szorował wahacz zamiast łańcucha, to może się skończyć zjedzeniem powłoki lakieru ;) my polecamy jednak szczotkowanie łańcucha, zębatek i ogólnie zabrudzonych części :)

Henry - 2017-06-23, 20:51

Ja używałem tego i jestem zadowolony S100 Ketten Reiniger,wyglądało to tak jak na filmie,a do smarowania S100 Waisses Ketten Spray ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=xWCjTWYu6ZA

Krzyś - 2017-06-26, 07:36

Nie no oczywiście, że nie będę szorował wahacza ;)
Dzięki za porady, z naftą wypróbuję a co do reszty specyfików... Jeśli kupię gdzieś niedaleko to pewnie też sprawdzę ;)

Flash81 - 2017-07-17, 21:05

W Częstochowie masz kilka sklepów motocyklowych. Chyba największy wybór jest na Jagiellońskiej przy Monte Cassino. Kupiłem tam dobry środek do czyszczenia łańcucha, ten który poleca kolega Henry, bo nie chciało mi się szorować. Sprawdził się. Smar w sprayu Belray Superclean też ponoć dobry, nawet polecany przez motovlogera na którego trafiłem.
luck48 - 2017-08-20, 10:05

A ja mam z kolei inne pytanie - wszystkie profesjonalne środki smarne do łańcucha jakie znalazłem na rynku to smar biały czyli kolor biały a moja niunia jest czarna więc jak nasmarowałem łańcuch takim smarem to wygląda to co najmniej SŁABO!! w związku z tym czy macie jakieś środki równie dobre ale w kolorze grafitu lub czarne!!?? czym w ogóle smarujecie to, że czyścimy naftą to już wiemy ;)
towalsky - 2017-08-20, 10:24

Bel Ray blue tac

Poczytaj sobie opinie. Jeśli Ci odpowiada, to spróbuj. Ja smarowałem właśnie tym, kolor tego smaru to niebieski. Mi odpowiadał. Felgę i tak trzeba czyścić przy motocyklach z napędem łańcuchowym.. ;)


Pozdro, Piotrek.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group