To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - Tłoczki zacisku hamulcowego

Przemszon - 2016-07-02, 16:15
Temat postu: Tłoczki zacisku hamulcowego
Witam, przy wymianie klocków okazało sie ze uszczelnienie tloczkow juz sie zniszczyło. Pytanie. Do uzytkownikow maszyn z lat 1988 i 1989. Jaka srednica zewnetrzna tloczka? Niby zamówiłem tłoczki do tego rocznika ale sa male. I teraz nie wiem czy ja mam mlodszy zacisk czy dostalem zle tloczki.
bogdi - 2016-07-02, 20:39

UWAGA w komplecie są uszczelniacze i osłonki, czy coś nie pomyliłeś ? - z tego co się orientuję, w VT 600 były dwa rodzaje zacisków, ale przy tak wiekowym motorku patenty mogą być różne, na zacisku powinna być nazwa, po rodzaju klocków będziesz wiedział jakie uszczelniacze, (z zaciskiem zmieniono też klocki)
RACHE - 2016-07-02, 22:21

Jak wymieniałem uszczelki zacisku w swojej VT600 co prawda z '91r to uszczelki mają 35/36mm więc tłoczek ma też około tego :P albo 30mm bo musi przez te uszczelki przejść xD

EDIT:






Przemszon - 2016-07-03, 13:15

Dokładnie Rache o to mi chodziło:) dziękuję.

Bogdi, tak w kompletach naprawczych są tłoczki, osłonki i uszczelniacze, pierwsze zaciski miały tłoczki fi30, tak jak zmierzył Rache i takie miałem też stare tłoczki, a od 1994 tłoczki były już fi27.
Niestety jak zamówiłem tłoczki zaznaczając, że mają być do rocznika 1989 dostałem tłoczki które pasują do roczników 1994 i młodszych, ale musiałem się upewnić czy czasem nie mam młodszego zacisku. Teraz już wszystko wiem, dziękuję.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group