To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Wibracje całego moto, czy to normalne?

Dziki700 - 2016-07-20, 22:20

Tez mi chodzi po glowie ciecie szyby

https://www.youtube.com/watch?v=dV0KZsxyz90

McGregor - 2016-07-20, 22:30

borejek343 napisał/a:
Dobra panowie i panie czas wrócić do problemu. Zdecydowałem i będzie chlastu chlastu. Pytanie zatem, czy jestem w stanie zrobić to sam? Jakim narzędziem? Zlecić komuś? Komu? Każda dobra rada mile widziana.


Koło ciebie firma http://www.mgg.com.pl/ ,podjedź, zapytaj.
W porządku ludzie ja u nich dorabiałem całą szybę na wzór pękniętej.

RAFFEN - 2016-07-20, 22:47

cięcie nic nie da,to nie kwestia wysokości szyby,prędzej szerokości albo odległości od kierowcy.Tak mi sie wydaje.Ja spróbuję zamontować inna id kolegi i zobaczę efekty.
zeus - 2016-07-21, 19:27

A wyłączyłeś wibrator przed jazdą? :-)
śruba73 - 2016-07-21, 21:10

RAFFEN napisał/a:
cięcie nic nie da,to nie kwestia wysokości szyby,prędzej szerokości albo odległości od kierowcy.Tak mi sie wydaje.Ja spróbuję zamontować inna id kolegi i zobaczę efekty.



jeździłem z szyba na roznej wysokosci i jedna reke wysuwalem powoli z poza szyby do gory i sprawdzalem gdzie wali powietrze ktore oplywa szybe gorą i wierz mi tylko jak mialem szybe na wysokosci oczu ( wtedy musialem patrzec przez szybe) glowa trzepalo ale tylko troche! jesli byla nizej to to powietrze walilo prosto w glowe wiec wdg mnie ciecie szyby jeszcze pogorszy sprawe ... ale Wasza szyba Wasz wybór. 😉 probujcie i dzielcie sie wnioskami. lwg

Leo - 2016-07-22, 06:56

Czytam i czytam ten wątek i aż sprawdzę jak to u mnie jest ;-)
Mam sporą szybę kończącą się trochę poniżej oczu ale ani przez chwilę nie miałem drgań na kierownicy ani nie chciało mi urwać głowy :->
Może jakieś znaczenie ma fakt że jest zamocowana w 4 punktach?

śruba73 - 2016-07-22, 08:55

Leo napisał/a:
Czytam i czytam ten wątek i aż sprawdzę jak to u mnie jest ;-)
Mam sporą szybę kończącą się trochę poniżej oczu ale ani przez chwilę nie miałem drgań na kierownicy ani nie chciało mi urwać głowy :->
Może jakieś znaczenie ma fakt że jest zamocowana w 4 punktach?



drgań na kierownicy nie ma ale przy 110 km/h jest padaczka głowy, jesli masz szybe na wysokosci oczu to patrzysz pewnie przez nią wiec drgan głowy tez nie bedziesz miał ....

Leo - 2016-07-22, 10:29

Poniżej oczu a to znaczy że patrzę ponad nią :-P
Nie mam drgań ani kierownicy ani tym bardziej całego moto a szybkość nawet rzędu 140km/h nie urywa mi głowy
Chyba powinienem się cieszyć :lol:

Goldix - 2016-07-22, 12:22

A może problemem nie jest szyba a taki a nie inny kształt kasku? Może wystarczy szybę podnieść lub opuścić o jeden milimetr i struga powietrza trafi w inną część kasku.
borejek343 - 2016-07-22, 15:35

Mam dwa różne kaski i bańka pięknie wibruje w obu.
derek99 - 2016-07-22, 19:09

borejek343 napisał/a:
Dobra panowie i panie czas wrócić do problemu. Zdecydowałem i będzie chlastu chlastu. Pytanie zatem, czy jestem w stanie zrobić to sam? Jakim narzędziem? Zlecić komuś? Komu? Każda dobra rada mile widziana.

Apropo cięcia szyby polecić mogę często przezemnie urzywana dobrą wyżynarkę (makita) z ostrym brzeszczotem do drewna z drobniejszym zębem. Przed cięciem oklej szybę taśmą papierową na której narysuj linię cięcia jak i miejsce po którym poprowadzisz ślizg wyżynarki aby nie porysować szyby.
Jak będziesz miał jakieś pytania to zawsze pomogę w miarę możliwości.
Powodzenia!

Leo - 2016-07-23, 12:58

A ja dziś oglądałem Motowizje z niejakim Ostrym i on stwierdził przy okazji testowania jakiegoś motocykla że cytuję sens: Jak marna szyba to łeb urywa :-D
borejek343 - 2016-09-04, 14:50

Dałem szybie jeszcze jedną szansę i chyba ostatnią. Wczoraj dorobiłem dwa uchwyty do mocowania dolnego aby ją odsunąć dołem. Poprzednia regulacja mocowania górnego nie rozwiązała problemu. Obserwując fotki innych moto z szybą zauważyłem jedną zgodność - szyby w zasadzie są w jednej linii z lagami. Postanowiłem, więc pójść za tym tropem i tak ustawiłem szybę. Dzisiaj miałem przeprowadzić próbę w terenie, ale pogoda jest u mnie tak silnie butelkowa, że nie wiem, czy uda mi się dzisiaj przeprowadzić test. Założyłem też z powrotem "odganiacze powietrza kolan" :-D czy jak to tam się nazywa.




looseblues - 2016-09-16, 06:27

No bez jaj.
Wibracje przez szybę na postoju.
Na początek zrób synchro gaźników i mieszanki.
Następnie zdejmij szybę i zrób jakąś trasę.
Przy delikatnie rozregulowanym gaźniku miałem wibracje podczas startu.
Przy 100 km/h też delikatnie rzuca mi głową, ale to wina szyby.
Jechałem kiedyś z szybą która kończyła się tuż nad zegarami, ale była tak wyprofilowana, że nie czułem nic nawet przy 140 km/h



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group