To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Ułamana blaszka włącznika kierunkowskazów.

marek256 - 2015-05-10, 21:27
Temat postu: Ułamana blaszka włącznika kierunkowskazów.
Witam, możliwe że gdzieś mamy już taki wątek ale nie mogę się go doszukać.
Ułamała się mi blaszka włącznika (taka powyginana z którą ma bezpośrednio kontakt kciuk przy włączaniu kierunków). Pytanie czy da się to gdzieś kupić, same bez całego zespolonego zestawu.To jest tylko jedna małą blaszka, może ktoś takie coś produkuje, albo ma do odsprzedania używkę?
Na honda pars widzę że sprzedają jako całość "35200-MCR-A41" ale ktoś z was może jest bardziej doświadczony:)

Todek - 2015-05-10, 21:35

marek256 napisał/a:
czy da się to gdzieś kupić, same bez całego zespolonego zestawu.

Nie da się.

marek256 - 2015-05-10, 22:14

A może ktoś dorabiał (w sumie dorabiają klucze to może taka blaszkę da się dorobić). hmm powoli zaczynam się przyzwyczajać z wydatkiem, a miała być biżuteria na bak.
metallus1 - 2015-09-11, 07:03

To samo zdarzyło mi się tydzień temu - problem jeszcze nierozwiązany, bo na razie "łatam" aby dolatać do końca sezonu.
Próba 1 - Kleiłem klejem epoksydowym.
Próba 2 - kitem metalowym.
W obu próbach blaszka nie przeszła prób obciążeniowych.
Przy kleju blaszka przy niewielkim wygięciu porostu pękła.
Przy kicie wyglądało to tak że musiałem zwiększyć kąt w miejscu pęknięcia i również pękła, ale przyznam że trochę siły musiałem włożyć, więc jeśli ustawisz idealnie blaszki i oblepisz to tym kitem, to może wytrzyma. Minusem jest to że jest to jak plastelina czyli "narzucasz z górką" i potem trzeba nadmiar zeszlifować np pilnikiem bo za dużo miejsca w obudowie nie ma.
Dziś ostatnia próba, znalazłem kogoś od spawania precyzyjnego. Zobaczymy co on powie i zrobi. Dam znać. Liczę się jednak z tym że pewnie będzie trzeba kupić całość.

daro - 2015-09-11, 07:39

Miałem to samo "dostałem" od znajomego który naprawia quady... itp. cały włącznik zespolony i o dziwo całe bebechy wraz z rączką przełączającą przełożyłem do swojej obudowy i zadziałało :roll: :chytrusek:
Jedyny minus to to, że końcówka jest czerwona (czarny oryginał) :-)8

garnett - 2015-09-11, 09:12
Temat postu: Re: Ułamana blaszka włącznika kierunkowskazów.
marek256 napisał/a:
czy da się to gdzieś kupić, same bez całego zespolonego zestawu.


Mam ten sam problem poszukuję samego przełącznika świateł i nie ma a na motorista to ceną całego elementu zabijają.

metallus1 - 2015-09-11, 15:55

Właśnie wróciłem od ślusarza, który zespawał blaszki. Spawarka laserowa, pulsacyjna w atmosferze argonu. Koleś mówi do mnie, chcesz zobaczyć jak to się robi? 10 min roboty - razem z konwersacja o motocyklach - i po sprawie. Nawet sobie w powiększeniu mogłem pooglądać ten mini spaw.

Cena? Uścisk dłoni - poważnie. Niby nie dużo spawania ale sprzęt trzeba do tego mieć, a tu takie miłe zaskoczenie. Ale może to dlatego że za młodu miał 21 Junaków, a może dlatego że też jeździ Shadowką tylko 750 :), tak czy owak namiar na zakład: Komorów Wieś ul Bugaj 6. Naprawdę polecam jakby ktoś miał coś do pospawania.

Wojtek - 2017-06-13, 17:45

Mnie się dzisiaj blaszka złamała :shock: :omg:
Znalazłem cały zestaw na allegro za 200 zł, ale wydawać dwie stówy z powodu małej blaszki... :evil:
Może znajdę i w Poznaniu jakiegoś spawacza...

Trom - 2017-06-14, 08:09

metallus1, wpisz gościa do polecanych
Wojtek - 2017-06-20, 23:56

No i udało się pospawać. Blaszka po naprawie wygląda tak:



Pospawana jak czarna stal i wyszlifowana.
Robiłem tu , zapłaciłem 50 zł.
Zaledwie kilkanaście km testowania, ale jest dobrze. Oby to trwało :mrgreen:

Katzu - 2017-06-23, 09:34

Panowie spoko robota i szacun dla fachowców - w moich stronach mówi się na takich "spawacz -pszczele ucho" :-) .... bo jak by się pszczele ucho urwało - to też by pospawał ;-) tak jak pisał Trom dodajcie gości do polecanych ... dla potomności ;-) [/b]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group