To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 125/250 - Bandaż / taśma termiczna

Duszeek - 2015-02-23, 20:17
Temat postu: Bandaż / taśma termiczna
Co daje bandaż / taśma termiczna na wydech ...

Czasem na zdjeciach różnych shadow do kupienia wiadać wydechy tym oplecione - wiem, że to coś ma wspólnego z temperaturą - ale jakie są tego praktyczne efrkty nie mam pojęcia ...

Opłaca się tym opatać czy raczej nie ?

Alabaster - 2015-02-23, 21:13

Normalnych wydechów nie ma sensu owijać.
To jest do izolacji termicznej wydechów z pojedynczej rury.
Do tego ma pozytywny wpływ na odbiór wizualny Boberków.

GhoustDragon - 2015-02-24, 06:28

Alabaster napisał/a:
Normalnych wydechów nie ma sensu owijać.
To jest do izolacji termicznej wydechów z pojedynczej rury.
Do tego ma pozytywny wpływ na odbiór wizualny Boberków.

Ponad to wpływa na temperaturę spalin zwiększając tym samym szybkość ich przepływu, a co za tym idzie sprawność silnika. Może nie wiele, bo prędzej uzyskasz +10 do lansu niż mocy, ale ponoć coś w tym jest.

Duszeek - 2015-02-24, 19:09

Mi to ładnie nie wygląda - szczególnie, że czasem jest to biały bandaż i po zabrudzeniu bardziej szpeci.

Rozumiem jednak, że mało co daje - takie "zaklinanie deszczu" ...

januszek - 2015-02-24, 20:14

Duszeek napisał/a:
Mi to ładnie nie wygląda


bo pewnikiem nigdy nie próbowałeś zrobić coś swojego , nie powtarzalnego czyli -[b]bobera[b] i dlatego takie "klimaty" są dla Ciebie "czarną magią" w myśl powiedzenia : "syty nie zrozumie głodnego"

MadJiitensha - 2015-02-26, 00:19

Biały bandaż po zabrudzeniu wygląda jeszcze śliczniej :chytrusek: .

Przeważnie używany jest w customach jak wczesniej napisali, ale głównym celem jest zasłonięcie spawów, na recznie robionych wydechach.
Na vt125 w pełni odradzam ten zabieg. Rury mają osłony z chromu (ble) które nie są owalami, przez co wygladało by to brzydko, a końcówka a'ka panzerfaust jest na to o wiele za duzy.
Elo

Polo - 2015-02-27, 06:35

Ja miałem takie owijki w vt 750 1983, poniewaz kolanka były skorodowane. ''Tumikiem'' była rura z kwasówki podobnej srednicy co kolanko. Mi się to podobało. Jest to tani i prosty sposób żeby ukryć trochę rdzy. Na łądne chromy nigdy bym ich nie założył. Nie zabezpieczałem tych bandaży niczym, więc po sezonie trzeba było wymienić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group