To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - Problem z akumulatorem

towalsky - 2015-09-07, 13:24

Na razie podokręcaj i wyczyść klemy. Posmarować pastą miedzianą, jeździć i obserwować. Jeśli będzie spokojnie palił, to zostaw akumulator w spokoju, zobaczysz sytuację po zimie. A zaoszczędzone pieniążki przeznaczysz na jakiś inny fajny gadżet do moto :)
strażnik - 2015-09-07, 13:27

Znalazłem takie cudo http://sklep.prostowniki-...35a-p-1118.html 135A (to sporo co nie?) tylko że mój ma 8Ah a ten 8,4 Ah to nie przeszkadza :?: :?:
Fr0g - 2015-09-07, 13:36

Krzysiek, 0,4 A to nie ma znaczenia.
Tak jak Ci Towalsky napisał. podokręcaj i obserwuj.
jak byś miał np. naprężone przewody i stykała się tylko część przewodu z klemą to możesz mieć problem z paleniem, bo za mało prądu idzie na przewód (po to są różne przekroje przewodów wszelakich że przenoszą różne wielkości prądu), przez to że miałeś styk np. 1/3 wielkości zacisku z klemą

towalsky - 2015-09-07, 13:43

strażnik napisał/a:
Znalazłem takie cudo http://sklep.prostowniki-...35a-p-1118.html 135A (to sporo co nie?) tylko że mój ma 8Ah a ten 8,4 Ah to nie przeszkadza :?: :?:



Mam bardzo podobną baterię w VT600. Czy taką samą- nie wiem. Pudełka już nie mam, czasu aktualnie też na wygrzebanie całego akumulatora. Na razie odpuść temat z zakupem. Doładuj aku, porządnie dokręć klemy i trzeba jeździć. Bez prądu daleko nie zajedziesz, będzie widać czy bateria jest do luftu. Moja VT600 stoi już trzeci tydzień w garażu niepalona i jestem pewien, że zapali od strzała bez problemu. Przechodzony akumulator już będzie miał z tym problem.

Vicyn - 2015-09-07, 13:51

towalsky napisał/a:
Moja VT600 stoi już trzeci tydzień w garażu niepalona

Myślałem, że sprzedałeś :shock:

towalsky - 2015-09-07, 13:56

Vicyn napisał/a:
towalsky napisał/a:
Moja VT600 stoi już trzeci tydzień w garażu niepalona

Myślałem, że sprzedałeś :shock:


Bo i sprzedałem ;) została w Puławach. Długa historia ;) do pogadania przy kawie!

Vicyn - 2015-09-07, 14:00

towalsky napisał/a:
Długa historia ;) do pogadania przy kawie!

Spoko ;-)

Fr0g - 2015-09-07, 18:18

Ktoś kupił z allegro i oddał przed upływem 2 tygodni po uprzednim nakręceniu 5000km? :twisted:
darekb - 2015-09-07, 19:55

strażnik napisał/a:
Podczas wyjmowania aku zauwazyłem ze klemy nie były zbyt mocno dokrecone :-? nie byly luźne bardzo ale nie musiałem sie siłować ze srubką więc dokręciłem na maksa i moto odpalil gdy ledwo musnąłem starter :-o
K.wa ja już sam nie wiem czy to zbieg okolicznosci bo tak jak opisywałem on czasem palił a czasem nie choc ostatnio raczej nie niz tak
Czyżby mogło to być powodem ze aku dawał oznaki jakby był już słaby :?: :?:
ps.Ten aku Yuasa YTX9-BS fatycznie b.dobry ale też i najdroższy chyba :-) No ale jesli będzie potrzeba to kupie własnie ten ;-)


Mogło to być przyczyną że aku był jakby zdechły-miałem tak w Vt600 gdzie rzadko zagląda sie do baterii z racji jej kiepskiego dostępu. Po dokręceniu klem problem minął.
Pozdr Darekb

strażnik - 2015-09-07, 21:40

Fakt dostęp do aku w VT600 jest ... :omg: Poobserwuje kilka dni i dam znaka czy problem się rozwiązał tylko póki o pogoda nie pozwala jeździć :-( ale po weekendzie wszystko się wyjaśni pogoda ma być git a ja lece na małą wyprawę gdzie moto będzie nocowalo pod chmurką więc jeśli z rana odpali to będzie sprawa jasna ;)
Dzieki jeszcze raz za wskazówki
Pozdróweczka :ride:

Leo - 2015-09-08, 06:52

Weź przewody jakby co :-o
Ja ustawiałem namiot przy włączonych lkghbarach i rano musieliśmy ganiać bezskutecznie po leśnej polanie :omg:
Za to mam teraz dwa komplety przewodów :-D

Trom - 2015-09-08, 07:38

strażnik napisał/a:
... pogoda nie pozwala jeździć :-( ......

Nie ma złej pogody....... ;-)

kruzi - 2015-09-08, 08:49

Trom napisał/a:
strażnik napisał/a:
... pogoda nie pozwala jeździć :-( ......

Nie ma złej pogody....... ;-)


tylko źle ubrany motocyklista :)

Todek - 2015-09-08, 09:32

Do VT600 idzie aku: YTX9-BS
strażnik - 2015-09-08, 11:04

Leo napisał/a:
Weź przewody jakby co :-o

Tylko weź je podepnij w razie czego :lol: Pół motóra trza rozebrać :roll: to już chyba wolę pchnać :-/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group