To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 1100 - "terkotanie"-"bzyczenie" przy hamowaniu

Bert - 2014-06-22, 07:38
Temat postu: "terkotanie"-"bzyczenie" przy hamowaniu
Wymieniłem klocki hamulcowe z przodu (na EBC). Poskładałem wszystko do kupy no i generalnie jest prawie ok, tzn.hamuje dobrze. Niemniej, przy hamowaniu słyszę coś jakby "terkotanie". Rozebrałem zacisk myśląc, że coś mi wlazło między klocek a tarczę, ale nic nie ma,wszystko ok. Prowadnice też pracują dobrze. Zastanawiam się, co to może być. Poprzednie klocki miały element cierny w całości. Nowe klocki mają element cierny podzielony na dwie części, z takim rowkiem, poprzecznie do tarczy. Co może być przyczyną tego odgłosu?
GhoustDragon - 2014-06-22, 10:23
Temat postu: Re: "terkotanie"przy hamowaniu
Bert napisał/a:
Wymieniłem klocki hamulcowe z przodu (na EBC). Poskładałem wszystko do kupy no i generalnie jest prawie ok, tzn.hamuje dobrze. Niemniej, przy hamowaniu słyszę coś jakby "terkotanie". Rozebrałem zacisk myśląc, że coś mi wlazło między klocek a tarczę, ale nic nie ma,wszystko ok. Prowadnice też pracują dobrze. Zastanawiam się, co to może być. Poprzednie klocki miały element cierny w całości. Nowe klocki mają element cierny podzielony na dwie części, z takim rowkiem, poprzecznie do tarczy. Co może być przyczyną tego odgłosu?


Standard, norma, nie Ty jeden - przyzwyczaisz się, a póki co "jeżdżaj"...

Marcin14b - 2014-06-22, 21:01

albo sprawdz osłonkę wydechu ona może być przyczyną takiego terkotania tylko jeszcze jedno pytanie terkocze ci podczas odpuszczenia gazu czy tylko przy hamowaniu?
Bert - 2014-06-23, 07:36

tylko jak nacisnę klamkę hamulca (wystarczy nawet lekko docisnąć klocek do tarczy) i odgłos idzie z przedniego koła. Jest to ewidentnie z hamulca przedniego.
Udun - 2014-06-23, 07:56
Temat postu: Re: "terkotanie"przy hamowaniu
GhoustDragon napisał/a:
Bert napisał/a:
Wymieniłem klocki hamulcowe z przodu (na EBC). Poskładałem wszystko do kupy no i generalnie jest prawie ok, tzn.hamuje dobrze. Niemniej, przy hamowaniu słyszę coś jakby "terkotanie". Rozebrałem zacisk myśląc, że coś mi wlazło między klocek a tarczę, ale nic nie ma,wszystko ok. Prowadnice też pracują dobrze. Zastanawiam się, co to może być. Poprzednie klocki miały element cierny w całości. Nowe klocki mają element cierny podzielony na dwie części, z takim rowkiem, poprzecznie do tarczy. Co może być przyczyną tego odgłosu?


Standard, norma, nie Ty jeden - przyzwyczaisz się, a póki co "jeżdżaj"...


...mam to samo...zmina klocków nic nie dała...wkurza-ale można z Tym jeździć...

darecki_W - 2014-06-23, 08:35

miałem to samo w VT750 :-D
w VTX-e tego odgłosu już nie ma

Harrys - 2014-06-23, 09:44

Ja też to mam;/ ale kolega mi mówił kiedyś że pomaga wymiana tarczy hamulcowej. Lecz nie jestem pewien bo na starych klockach tego nie było.
Bert - 2014-06-23, 10:19

u mnie też tego na starych nie było, ale jak pisałem, ta okładzina cierna była w całości a tą nową mam z przedziałkiem przez środek w poprzek tarczy...Tutaj upatruję przyczynę tego terkotania...choć cholera wie
potfur - 2014-06-23, 10:44

Ten przedziałek to wskaźnik zużycia - jak klocki zeszlifują się tak, że znika, to trzeba je wymienić. A terkotanie z dużą dozą prawdopodobieństwa powodowane jest przez powietrze - masz tarczę wentylowaną, prawda? Być może w połączeniu z rowkiem na klockach daje to ten charakterystyczny odgłos. Abstrahując od źródła, terkotanie przy hamowaniu to zjawisko całkowicie normalne.
Tivon - 2014-06-23, 13:39

Bert, terkotanie czy może takie "bzyczenie", chciałem to zdiagnozować na postoju, a tu cisza. Też się pojawiło po zmianie klocków na EBC.
Asgalt - 2014-06-23, 14:15

Miałem EBC i też "ćwierkały". Poza tym nie działo się nic, hamowały dobrze, więc nie ruszałem :mrgreen:

Wychodzi na to, że to jakaś ich maniera ale nieszkodliwa. Może wynika z użytego materiału?

Bert - 2014-06-23, 14:34

potfur napisał/a:
Ten przedziałek to wskaźnik zużycia - jak klocki zeszlifują się tak, że znika, to trzeba je wymienić. A terkotanie z dużą dozą prawdopodobieństwa powodowane jest przez powietrze - masz tarczę wentylowaną, prawda?


tak, wentylowaną...ale nie sądzę, by taki dźwięk wydawało samo powietrze.. coś o te dziury w tarczy jakby haczy...


...swoją drogą weź tu na przykład sprzedawaj akurat moto i powiedz klientowi, że ten typ tak po prostu ma :evil:

potfur - 2014-06-23, 15:14

Bert napisał/a:
nie sądzę, by taki dźwięk wydawało samo powietrze

Proponuję prosty eksperyment - wydmuchuj dość silnie powietrze, machając palcem jak najbliżej, ale tak żeby ich nie dotykać i ciesz się pięknym dźwiękiem śmigłowca ;-)
Jakby haczyło, to być czuł wibracje.

Marcin14b - 2014-06-23, 15:23

No ale mimo wszystko tego dzwięku nie powinno być chyba się z tym zgodzicie? Moim zdaniem nie jest "normalne" że coś ci trzeszczy przy hamowaniu i tak nie "powinno być".
Hamulce powinny być cicho a nie terkotać. A jak chcecie rady na "terkotanie" to kupcie inne klocki a nie EBC :mrgreen: .

Bert - 2014-06-23, 16:35

potfur napisał/a:
Bert napisał/a:
nie sądzę, by taki dźwięk wydawało samo powietrze

Proponuję prosty eksperyment - wydmuchuj dość silnie powietrze, machając palcem jak najbliżej, ale tak żeby ich nie dotykać i ciesz się pięknym dźwiękiem śmigłowca ;-)
Jakby haczyło, to być czuł wibracje.



może tak być....choć ja bym ten dźwięk raczej porównał do włozenia czegoś elastycznego w wiatrak :-D

Następne klocki to raczej nie będzie EBC...Jeśli oczywiście to ten pieroński przedziałek jest winowacją takiego stanu rzeczy..



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group