To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 500 - Zużycie paliwa

ciachu - 2008-09-17, 13:37

Cezar napisał/a:
Ja sobie zrobiłem program w excelu, po każdym tankowaniu wpisuje do niego przebieg wycieczki, ilość wlanego paliwa, koszt paliwa i na tej podstawie otrzymuje bardzo dużo fajnych danych, łącznie z wykresami cen paliwa w sezonie i średniej ceny paliwa i ilości utopionych w benzynę pieniędzy :D


Niezła sprawa taki programik. Ile chcesz za prawa autorskie do użytku domowego :lol:

Cezar - 2008-09-17, 13:39

ciachu napisał/a:
Cezar napisał/a:
Ja sobie zrobiłem program w excelu, po każdym tankowaniu wpisuje do niego przebieg wycieczki, ilość wlanego paliwa, koszt paliwa i na tej podstawie otrzymuje bardzo dużo fajnych danych, łącznie z wykresami cen paliwa w sezonie i średniej ceny paliwa i ilości utopionych w benzynę pieniędzy :D


Niezła sprawa taki programik. Ile chcesz za prawa autorskie do użytku domowego :lol:


hmmmm nic, tylko szczerze powiem, że ciężko jest go dostosować pod inny motocykl niż mój, na razie próbuję zrobić testy na motocyklu Patrycji, ale nie wiem, czy ona wpisuje do niego dane :)

ciachu - 2008-09-17, 13:44

Cezar, jeśli potrzebował byś testera na motocykl 750 C2, służę bezgraniczną pomocą :thx:
Cezar - 2008-09-17, 13:50

ciachu napisał/a:
Cezar, jeśli potrzebował byś testera na motocykl 750 C2, służę bezgraniczną pomocą :thx:


Jeśli masz wersję amerykańską i licznik w milach to mogę Ci podesłać jak chcesz, ale ostrzegam że może być ciężko Ci się połapać :twisted:

ciachu - 2008-09-17, 13:52

Niestety/stety mam wersję europejską z km :lol:
Cezar - 2008-09-17, 13:54

ciachu napisał/a:
Niestety/stety mam wersję europejską z km :lol:


to że tak powiem kaszanka, na nic Ci się nie przyda mój arkusz, ale proponuje sobie samemu coś takiego zrobić, przemyśleć odpowiednio algorytm zliczania spalania i wpisać odpowiednie formuły. Równania tam są na prawdę proste tylko trzeba znać minimalne podstawy excela.

ciachu - 2008-09-17, 13:58

Dałeś mi w sumie niezły pomysł :thx: Postaram się wykombinować coś podobnego :chytrusek:
AJK - 2008-09-17, 14:11

Jak sie z tym Uporacie to ja chętnie :koso: ...na Wkręta do tego programu :roll:
Anonymous - 2008-09-17, 14:52

Cezar napisał/a:
ciachu napisał/a:
Niestety/stety mam wersję europejską z km :lol:


to że tak powiem kaszanka, na nic Ci się nie przyda mój arkusz, ale proponuje sobie samemu coś takiego zrobić, przemyśleć odpowiednio algorytm zliczania spalania i wpisać odpowiednie formuły. Równania tam są na prawdę proste tylko trzeba znać minimalne podstawy excela.


Cezar, to zmieniaj w komórkach wartości formuł z 1,6 powiedzmy przy milach na 1, przy kilometrach, Ci któzy chcą, niech podadżą Ci średnie spalanie i wstawiaj to już na gotowo. Zablokuj później komórki do edycji i załatwione ;-) . Dużo zmian nie musisz robić i wysyłaj do ludzi takie. Excel jest bardzo wdzięczny

Cezar - 2008-09-17, 14:54

Otóż to nie jest wcale takie łatwe jak mówisz ze względu na strukturę mojego arkusza, musiał bym go całego od nowa zrobić ;/
Anonymous - 2008-09-17, 14:56

Cezar napisał/a:
Otóż to nie jest wcale takie łatwe jak mówisz ze względu na strukturę mojego arkusza, musiał bym go całego od nowa zrobić ;/


Hmm, możesz mi to podesłać do wglądu? Mail w podpisie ;-) .

Cezar - 2008-09-17, 14:59

bodek napisał/a:
Cezar napisał/a:
Otóż to nie jest wcale takie łatwe jak mówisz ze względu na strukturę mojego arkusza, musiał bym go całego od nowa zrobić ;/


Hmm, możesz mi to podesłać do wglądu? Mail w podpisie ;-) .


Poszło. Jak chcesz to się baw.

Trzeba tylko zwrócić uwagę na to w jaki sposób się tankuje motocykl, idealne jednostkowe wyniki otrzymuje się, gdy tankuje się zawsze do pełna i wtedy gdy motocykl trzeba przełączyć na rezerwę, jeśli zatankuje sie później to spalanie wyjdzie mniejsze, ale za to wleje się więcej benzyny i zatem następne wyjdzie proporcjonalnie większe, wynikiem tego jest zawsze prawidłowe obliczone średnie spalanie

Anonymous - 2008-09-17, 15:01

Zobaczę jak to wygląda i wtedy zobaczymy co da się zrobić, ale to wieczorem dopiero jak wrócę z pracy. Wydaje mi się, że będzie wystarczać wpisanie ilości przejechanych km i ilości zatanowanego paliwa, ale nie chę gdybać.
Cezar - 2008-09-17, 15:02

bodek napisał/a:
Zobaczę jak to wygląda i wtedy zobaczymy co da się zrobić, ale to wieczorem dopiero jak wrócę z pracy.


robić da się wszystko, ale moim zdniem łatwiej i szybciej można wykonać to od nowa ;)

Anonymous - 2008-09-17, 15:04

Cezar napisał/a:
robić da się wszystko, ale moim zdniem łatwiej i szybciej można wykonać to od nowa ;)


Zawsze Twoje, to jakiś wzór ;-) .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group