To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 500 - Zużycie paliwa

sotrab - 2013-09-01, 15:38

A moja Hania przy baardzo delikatnym traktowaniu i małym obciążeniu zeszła do 4.15l/100km i nigdy mniej. A tak to 4,5-5l. Zastanawiam się jak Cezar i Sowacki zeszli tak nisko...
...ze spalaniem oczywiście ;-)

mps13 - 2013-09-01, 19:27

Jeżdżąc z górki ! :-D Moja pali podobnie ok. 4,5-4.6 l/100 km. Paliła mniej, ale mocy też w niej nie było.
RAFALSKI - 2013-09-02, 10:53

Ja też mam spalanie na podobnym poziomie. Ostatnio robiłem trasę, w obie strony razem ponad 800 km i wyszło ok. 4,4 l/100 km, jazda raczej dynamiczna. Po samym mieście czasami dochodzi do 4,9 l/100 km.
dedal100 - 2013-09-03, 21:59

Ostatnio chciałem zmierzyć spalanie w trasie i potwierdzić, że wypowiedzi Cezara są prawdopodobne i prawdziwe :-) Wyszło jednak jak wyszło. Po kilkudziesięciu km trasy przyszło mi jeszcze powozić trochę dzieciaków po Pieninach i generalnie zrobiłem z 20km jeżdżąc "po wsi". Następnie pojechałem na stację i wyszło: 3,36l/100 km. "Trasa" na całym jej dystansie była zlokalizowana w terenie górzystym(czasem trzeba było dobrze wachlować biegami). Bądź co bądź jeżdżę raczej spokojnie, aczkolwiek potencjał silnika czasami wykorzystuję ;-)
Pozdrawiam!

klusek - 2013-09-08, 16:20

A u mnie spala jakieś 7l. na 100 na trasie przy prędkości 80-90 km/h wiem że dostaje za dużo paliwka bo świeca na tylnym garnku jest czarna . Sprawdziłem poziom paliwa membranę zrobiłem synchro ,sprawdziłem lewe powietrze ,zmieniłem świece kable i fajki i nic dalej to samo świeca czarna i odpalając rano na ssaniu strzela w rurę w czasie kręcenia rozrusznikiem .Jutro kupuje nową dysze główną 120 bo tak wynika z serwisówki i zobaczę.Jeśli ma ktoś jakiś jeszcze pomysł to proszę o rade.
jugopolis - 2013-09-25, 16:49

ostatnio jadąc z moją dziewczyną zapakowani moje taczki spaliły 3,4 l/ 100 km.
Górall - 2013-10-31, 18:17

Mniejsze spalanie... dużo zależy od zawartości tlenu w atmosferze wówczas skład mieszanki jest lepszy a sprzyja temu obecny sezon jesienny (większa zawartość tlenu w powietrzu).
lukasz - 2013-11-01, 07:30

Górall napisał/a:
Mniejsze spalanie... dużo zależy od zawartości tlenu w atmosferze wówczas skład mieszanki jest lepszy a sprzyja temu obecny sezon jesienny (większa zawartość tlenu w powietrzu).


Poszukaj info o zawartości tlenu w powietrzu, potem pisz.

Górall - 2013-11-01, 21:03

No cóż... :roll: jeżeli ktoś nie ma w tym temacie doświadczenia to niech lepiej się nie wypowiada w kwestii gęstości powietrza i tlenu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a' propos ropy - ropa jest w szpitalach a do ciężarówek :lol:

lukasz - 2013-11-02, 15:08

Górall napisał/a:
No cóż... :roll: jeżeli ktoś nie ma w tym temacie doświadczenia to niech lepiej się nie wypowiada w kwestii gęstości powietrza i tlenu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a' propos ropy - ropa jest w szpitalach a do ciężarówek :lol:


Skoro uważasz że jesteś nieomylny to http://pl.wikipedia.org/wiki/Powietrze. Nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia. Jak Ci się nie chce kliknąć to uwierz że do wysokości około 100 km zawartość tlenu w atmosferze jest praktycznie taka sama. Zjawisko o które Ci chodzi jest związane z temperaturą a nie z zawartością tlenu w powietrzu! (po to się stosuje Intercooler żeby obniżyć temperaturę powietrza podgrzanego poprzez sprężenie - ciepłe gazy mają większą objętość przez co w jednostce objętości mieści się ich mniej). Nie twórz nowych praw fizyki (nie wychodzi Ci to, delikatnie Ci zwróciłem uwagę), a w szkole podstawowej na fizykę trzeba było chodzić lub naucz się nazywać rzeczy po imieniu .

hudy - 2013-11-02, 15:14

Ja myślę :mrgreen: że to czy spala 4,8 czy 5,4 jest mało istotne istotne jest to jaką zajefajnom przyjemność sprawia dosiadanie tych rumaków
4r3k - 2013-11-03, 15:48



średnio 4.21 w tym sezonie, ekonomii nie brakuje ale przydało by się jeszcze z 10km pod manetką

Ataman - 2013-11-03, 19:57

4,3 litra :-) trasa Gdańsk - Drawsko Pomorskie - dzisiaj :-)
Syrnik19 - 2013-11-04, 19:20

Wczorajsza trasa do Krakowa 3,6 l na 100 km..
mihal - 2017-06-01, 11:38

Siemanko, jestem świeżym posiadaczem Shadowki vt 500 '86. Czytając Wasze posty jestem zaskoczony, gdyż moja pali ok 8-10l na 100km. Póki co jeździłem praktycznie tylko po mieście, no ale ewidentnie coś jest nie tak.
Ogólnie wszystko chodzi dobrze, odpala od razu, nie dusi się, nie strzela z rury ani nie leci czarny dym,nie wiem co jeszcze opisać, bo się nie znam tak szczerze, ale nie zauważyłem nic dziwnego. Jednakże jak chwilę pochodzi to czuć taki dziwny zapach, jakby benzyny. Nic mi nie przecieka bo nie zauważyłem, żadnych plam pod motocyklem.
Wiecie o co może chodzić, albo w którym kierunku powinienem szukać?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group