To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 500 - cykanie silnika

zawodnik88 - 2013-06-16, 09:31
Temat postu: cykanie silnika
Witam was czy ktoś może bedzię wiedział co jest przyczyną cykania silnika na wolnych obrotach po dodaniu gazu ucicha i jest to tylko słyszalne już po chwili gdy silnik się zagrzeje jest to takie metaliczne stukanie w okolicach prawej strony silnika
Siwy_Dym - 2013-06-16, 10:18
Temat postu: Re: cykanie silnika
zawodnik88 napisał/a:
Witam was czy ktoś może bedzię wiedział co jest przyczyną cykania silnika na wolnych obrotach po dodaniu gazu ucicha i jest to tylko słyszalne już po chwili gdy silnik się zagrzeje jest to takie metaliczne stukanie w okolicach prawej strony silnika


Pewnie rozrząd się tłucze :mrgreen:

pyton - 2013-06-16, 11:18

zawory do regulacji
Marlboro - 2013-06-16, 23:01

mam identycznie, może być jak koledzy piszą ale ja u siebie już sprawdziłem luzy zaworowe i po zdjęciu pokrywy okazało się że naciągacz już za dużo wystaje a cykać cyka łańcuch - u mnie już zakupiony czeka na wymianę.
Aerandil - 2013-06-17, 08:18

u mnie jest to samo, zrobiłem zawory nic nie pomogło, zresztą od początku wiem, że to rozrząd i już się przymierzam. Tobie proponuje odwrotną kolejność :) ( no chyba że niedawno robiłeś rozrząd)
zawodnik88 - 2013-06-18, 17:15

rozrządu nie robiłem a jaki jest koszt częsci potrzebnych do wymiany ?
Marlboro - 2013-06-18, 17:40

sprawdź wysunięcie naciągacza, jeśli większe niż 9mm (z pamięci wartość podaje) to łańcuch do wymiany i on jest najdroższy (w granicach 220-250 zł za cylinder) + ewentualnie komplet uszczelek (jeśli będziesz przeciągał to niekoniecznie), może okazać się że naciągacz do wymiany ale to już trzeba zobaczyć aby stwierdzić.
zawodnik88 - 2013-06-22, 16:30

czyli jak zdejmie się tylko górną pokrywę głowicy to ta uszczelka gumowa bo chyba taka tam jest bedzie się jeszcze nadawała do ponownego montazu ?
Marlboro - 2013-06-23, 16:26

zawodnik88 napisał/a:
czyli jak zdejmie się tylko górną pokrywę głowicy to ta uszczelka gumowa bo chyba taka tam jest bedzie się jeszcze nadawała do ponownego montazu ?


zagwarantować ci tego nie mogę ale u mnie zamontowałem na tej samej uszczelce i wycieków nie stwierdziłem.

zawodnik88 - 2013-08-24, 12:03

do rozrządu jeszcze niezaglądałem i chyba od nowości przy silniku niebyło nic robierane ale ostatnio zdiagnozowałem ten dzwięk i dochodzi on od strony lewego dekla silnika ale słyszalne jest bardziej u dołu silnika dzwiek przypomina delikatne rozsypujace się szkło
rosicki21 - 2014-07-28, 10:09
Temat postu: Re: cykanie silnika
zawodnik88 napisał/a:
Witam was czy ktoś może bedzię wiedział co jest przyczyną cykania silnika na wolnych obrotach po dodaniu gazu ucicha i jest to tylko słyszalne już po chwili gdy silnik się zagrzeje jest to takie metaliczne stukanie w okolicach prawej strony silnika


Witam, mam identyczny problem . Zimny silnik chodzi bardzo ładnie na wolnych obrotach ale gdy zaczyna Sie nagrzewac słychać cykanie . Aby sprawdzić wysunięcie napinacza konieczne jest ściąganie pokryw zawodów, trzeba wyciągnąć przy tym silnik czy wyjdą bez tego?.. Pozdrawiam.

Panoramiks - 2014-07-28, 10:40

U mnie też słychać takie cykanie z prawej strony ale rozrząd i zawory mam w porządku.
Morfi 63 - 2014-07-28, 14:39

by sprawdzić napinacze pokrywy niestety trzeba pozdejmować i ponoć można obie zdjąć bez wyjmowania silnika ,aczkolwiek o ile osobiście zdejmowałem z 1 cylindra to z 2 jeszcze nie prubowałem :oops:
rosicki21 - 2014-07-29, 12:53

Mam przejechane dopiero 48 tys. km czyżby to już rozrząd nie powinien wytrzymać trochę więcej ?.
Asgalt - 2014-07-29, 12:57

Masz ten motocykl od nowości? Bo jeśli nie, to niewykluczone, że te 48 tysięcy masz tylko na liczniku. Sorry za porcję czarnowidztwa ale wiesz jak to w Polszcze naszej kochanej bywa z licznikami...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group