To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Oleje - UWAGA na podróbki MOTULA

KolczyK - 2013-03-25, 12:16
Temat postu: UWAGA na podróbki MOTULA
POstanowiłem poszukać tego problemu no i jest dobrze opisany


Na forum GSXF bardzo dobrze opisane to jest

http://gsxf.pl/viewtopic.php?p=54452

zjedźcie na dół....jak wejdziecie na stronę...widać różnice butelek i naklejek, jest opis.

skur....ynśtwo w Naszym kraju sięga zenitu. :-/

[ Dodano: 2013-03-25, 12:20 ]
SAM-OIL w Warszawie .... Łysolek z forum VFR - od lat handluje olejami. Polecam oleje od niego .... bo to pewniak i taniej na pewno niżIntermotors czy larsson. polecajcie się na mnie.

szerszeń - 2013-03-25, 20:56

Nie dosyć, że na stacjach paliwa chrzczą, to jeszcze na rynku oleje można trefne kupić :evil:
ZDRADA PANOWIE !!! :mrgreen:

fotografiks - 2013-03-26, 15:56

Wiadomo, że przyjęło się wymianę oleju co roku... co nie jest koniecznie u wszystkich, ale bez polemiki na ten temat:
Wg jakiegoś tam badania statystycznego:
http://www.motopozytywni....ykli-na-drogach

Na koniec roku 2010 było 1013014 sztuk motocykli

Srednio liczac 3 litry do każdego... Daje to 3039042 litrów...

Niech tylko 20% to będzie lewy towar... co daje 607808 litrów...

Na litrze podróby pewnie ktoś ma 10zł na czysto... co daje 6.078.080zł rocznie... Tyle jest w puli do wzięcia...
A czego kupuje się najwięcej???

I wszyscy jednym głosem..... Motul i Castrol...

Wiec co jest najlepiej podrobić?


Niestety, ale tak działa rynek zbytu na pasożytów, którzy chcą coś pode ssać przy okazji (nie mówię tutaj tylko o rynku olejowym).

Dlatego czasami warto kupić coś z rynku niszowego, a nie to o którym trąbią wszyscy;)

Co też nie zmienia ogólnego faktu prób dymania nas na każdym kroku;)

Wiec miejmy się na baczności:)

Pozdrawiam

Wojtek - 2013-03-26, 15:59

Trochę się boję iść do garażu by baniaki od oleju obejrzeć :roll:
Globi - 2013-03-26, 18:33

Kurde....świat schodzi na psy....
Ciekawe kiedy zaczną podrabiać wodę destylowaną :mrgreen:

Siwy_Dym - 2013-03-26, 19:08
Temat postu: Re: UWAGA na podróbki MOTULA
KolczyK napisał/a:


zjedźcie na dół....jak wejdziecie na stronę...widać różnice butelek i naklejek, jest opis.

skur....ynśtwo w Naszym kraju sięga zenitu. :-/



Skąd pewność że to podrobiony olej ??
To że ktoś rozlewa w inne opakowania nie oznacza że rozlewa "podróbę"

Jeżeli zarzucasz komuś oszustwo to należy to udowodnić.
Poproszę o specyfikację z badań i test jakościowy tego oleju do celów określenia różnic w składzie i jakości w celu wykrycia że jest to na pewno podróbka oleju :evil:

Jeżeli tego nie masz to sprawa ma przesłanki anty marketingu i jest to próba zniszczenia konkurencji ;)

Wojtek - 2013-03-26, 19:34

a może już niedługo nie będzie potrzeby wymiany oleju http://moto.onet.pl/16795...ul.html?node=13
darekb - 2013-03-26, 20:00

Cytat:
Ciekawe kiedy zaczną podrabiać wodę destylowaną


A Ty uwazasz ,że ona jest destylowana ? :shock:

Pozdr Darekb

marioo - 2013-03-26, 22:19

Olej zakupiony :mrgreen: ale teraz pytanie: czy nie podrobiony :?:
Kupuję od tego samego gościa więc powinien być ok, ale sprawdzę dla pewności :-/

KolczyK - 2013-03-26, 23:33

Siwy_Dym wystarcz, że czytam o tym jak smierdzi podróba i widzę kolor na zdjęciu, sam w poprzednią lalkę lałem 5100 potem 300V. Teraz tylko 7100.
Siwy_Dym - 2013-03-27, 07:52

KolczyK napisał/a:
Siwy_Dym wystarcz, że czytam o tym jak smierdzi podróba i widzę kolor na zdjęciu, sam w poprzednią lalkę lałem 5100 potem 300V. Teraz tylko 7100.


Może być tak że to właśnie oryginał oryginału jest sprzedawany w tych podrobionych butelkach bo ktoś okazyjnie zanabył beczkę oleju :mrgreen:
To jest olej do silnika a nie do smażenia frytek i jego zapach ma drugorzędne znaczenie. Bardziej bym się skupiał na parametrach jakościowych a tych nie znamy i nie możemy jednoznacznie określić czy olej jest podróbą czy nie jest.

7100 to jest inna półka oleju i inne właściwości, nie zawsze odpowiednie do starszych modeli silników. :thx:

Alabaster - 2013-03-27, 08:48

KolczyK napisał/a:
Teraz tylko 7100.

A 7100 jest niepodrabialny ? :-P

suru - 2013-03-27, 09:11

Inny zapach oleju, to inny skład. Wg mnie im gorszy zapach tym gorszy olej.
GhoustDragon - 2013-03-27, 10:56

Panowie tylko zwróćcie uwagę, że na tym forum gość podał zdjęcia MOTULA 8100 a to jest olej do silników SAMOCHODOWYCH!!!

http://motul.sklep.pl/28-motul-8100-x-cess-5l.html



Jaki sens ma porównywanie oleju motocyklowego z samochodowym???

KolczyK - 2013-03-27, 13:32

myślę Panowie, że szukacie zaczepki, która niekoniecznie do mnie trafia. Jeśli cała POlska o tym śpiewa...to chyba coś w tym jest hmm ? POlak potrafi...to wiemy...a podrobik beczki i wlać orlena to nie problem. Jak 300V nie jest zielony to chyba już słabo nie? więc ... proszę Was... :lol:

co do zapachu np 300v.... pachnie jak pierwszy powiew wiosny, a na jednym forum widziałem gościa co przedstawiał w kolorze brązu...więc odpowiedź jest prosta...podróbki są i trzeba uważać. :twisted:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group