To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - czym czyscicie swoje maszyny?

wald - 2010-03-13, 20:51

Do łańcuca :shock: to występuje w shadowah :oops:
Todek - 2010-03-13, 20:53

wald napisał/a:
Do łańcuca :shock: to występuje w shadowah :oops:




Tak, w co niektórych. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Marcin Racibory - 2010-03-13, 20:53

wald napisał/a:
Do łańcuca :shock: to występuje w shadowah :oops:
:->

Oczywiście :->

Frog - 2010-03-14, 20:04

wald napisał/a:
Do łańcuca :shock: to występuje w shadowah :oops:


A w Shadowach może nie być łańcucha ??? :shock: :shock: :shock:

ShadowMen - 2010-03-14, 22:53

Ja do chromu używam pastę Hoch Glanz Politur S100 , a do plastiku i lakieru używam mleczka

Lack- und Kunstoff Polish S100 . :-)

Po tym błyszczy się jak lusterko :-)8

Anonymous - 2010-03-15, 17:28

do kół szmatko-rękawiczki do felg firmy W5 dostępne czasem w Lidlu :mrgreen:

tyle tylko, że trzeba na koniec przetrzeć suchą szmatką dla nadania połysku, ale poprzyklejany brud i kurz schodzi ładnie.

Pozdrawiam

Anonymous - 2010-03-15, 20:07

Ja standardowo myję sprzęta na bezdotykowej myjni na BP. Najpierw mycie, później gorący wosk i na koniec mnóstwo wody destylowanej z nabłyszczaczem i osuszaczem. Wytarcie szmatką siedzenia, 15 minut na ocieknięcie i w drogę. Czasem w domu poprawiam woskiem w sprayu (z Norauto) i wycieram bawełnianą szmatką. Moto się świeci jak baranie jajca przed wytryskiem i kurzu tak nie chwyta.
Anonymous - 2010-03-15, 23:49

Siemka, ja opisze wam jak ja to robię, a zanim znalazłem swój ZŁOTY ŚRODEK wypróbowałem już niemal wszystkiego!



Z racji że moje moto już leciwe, byle co nie wystarczy. Woda i sucha szmatka to tylko pogorszy sprawę! Po wodzie zostaje biały osad na silniku i plastikach.

Stosowałem środki typu PLACK, efekt eXtra, błysk jak ta lala! ale tylko kilka chwil, po przejażdżce cały kurz z drogi przyklejał się do motocykla ponieważ mimo wytarcia uprzedniego pozostaje tłusta powłoka...



Opracowałem nareszcie pewien schemat czyszczenia do którego stosuję tylko 2 środki chemiczne i to do wszystkich powierzchni (lakier, plastik, fotele, chromy, gumy, silnik...)



Najpierw spryskuję motocykl środkiem do czyszczenia FELG, o takim:



z większą uwagą na miejsca mocno zabrudzone.

Po minucie myję dokładnie myjką ciśnieniową zwaną "KARCZEREM".



Po ocieknięciu wycieram do sucha a następnie używam środka o nazwie "USZCZELKA", o taki:



(środek ten jest na bazie silikonu)

spryskuję i wcieram miękką szmatką. Dosłownie wszystko, linki, lampy, felgi, lakier itd itp.

Jest to żmudne zajęcie ale się opłaca!



Środek ten znakomicie się rozprowadza, wchłania i pozostawia czystą lśniącą powierzchnię która jest sucha a nie tłusta.



Kurz się nie przykleja, a przez długi okres wystarczy tylko przetarcie suchą szmatką i wygląda jak po myciu...



Poniżej prezentuję kilka fotek które zrobiłem w wakacje (sorki za jakość ale robiłem telefonem...), większość była zrobiona dwa dni po myciu...



























Pozdrawiam, Waldek.

heat - 2010-03-28, 17:42

ShadowMen napisał/a:
Ja do chromu używam pastę Hoch Glanz Politur S100 , a do plastiku i lakieru używam mleczka

Lack- und Kunstoff Polish S100 . :-)

Po tym błyszczy się jak lusterko :-)8




Zamówiłem obydwa środki tutaj www.motorhouse.pl, ciekawe jakie będą efekty bo mam do zwalczenia kilka delikatnych rdzawych "pajączków" na kierownicy.





Pozdrawiam

ShadowMen - 2010-03-28, 19:46

heat napisał/a:
ShadowMen napisał/a:
Ja do chromu używam pastę Hoch Glanz Politur S100 , a do plastiku i lakieru używam mleczka

Lack- und Kunstoff Polish S100 . :-)

Po tym błyszczy się jak lusterko :-)8




Zamówiłem obydwa środki tutaj www.motorhouse.pl, ciekawe jakie będą efekty bo mam do zwalczenia kilka delikatnych rdzawych "pajączków" na kierownicy.





Pozdrawiam




Hmm skoro masz rdzę, to proponuję przeczyścić jakimś starym olejem tak żeby zlikwidować rdze, a potem odtłuścić. Dopiero potem możesz nałożyć pastę - nałóż cienko pastę na chrom zostaw do wyschnięcia a potem energicznie poleruj. Efekt jest zadowalający. Ja tak robiłem ze swoją osłoną chłodnicy a także osłoną łańcucha. :-) Rdza się wcale nie pojawia.

Jeszcze nie stosowałem tej pasty bezpośrednio na rdzę, ale spróbować można :-)

Anonymous - 2010-05-05, 23:56

Odświeżając temat ... nowo nabyty środek do czyszczenia chromów zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Polecam :!:
Anonymous - 2010-05-30, 19:00

To chondę się w ogóle czyści :?: :shock:
pink-f - 2010-05-30, 20:27

Boa napisał/a:
To chondę się w ogóle czyści :?: :shock:


HONDĘ się czyści, a CHONDY to możesz nie czyścić :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group