To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - przeróbka świateł w moto z usa

longhair - 2012-06-13, 07:25
Temat postu: przeróbka świateł w moto z usa
Witojcie!!!!
Czy ktoś z szanownych motórzystów jest mi w stanie jakoś łopatologicznie wyjaśnić jak przerobić światła w moto z usa? Tzn. jak zrobić żeby migacze nie paliły się ciągle a zwyczajnie zgasły :) oczywiście migacze na skrzyżowaniach lepiej niech działają:) Dzięki za podpowiedzi:)
Ps. Gdzieś to juz wcześniej widziałem na forum ale teraz nie mogę znaleźć
Pozdrawiam

Matrix - 2012-06-13, 07:30

Trzeba zakleić jeden bolec w żarówce lub wypiąć jeden przewód z dochodzących do kierunkowskazu :-P
markiz70 - 2012-06-13, 07:37

Kolega już pół roku na forum i do tego z pięknego Giżycka a nawet nie zajrzał POWITALNIA
longhair - 2012-06-13, 07:38

rozumiem że nie ma znaczenia który zakleję? A z kabelkiem to metoda prób i błędów czy jakiś na to jest patent?
W tylnych kierunkach jest ok ale tylko dlatego że po jakimś niekontrolowanym zwarciu ( bezpieczniki są ok) działa tak jak należy tj. kierunkowskazy działają a światła stałe juz nie (tak jak to w naszym pięknym kraju być musi:))
Ale dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam

markiz70 - 2012-06-13, 07:48

longhair napisał/a:
rozumiem że nie ma znaczenia który zakleję? A z kabelkiem to metoda prób i błędów czy jakiś na to jest patent?
W tylnych kierunkach jest ok ale tylko dlatego że po jakimś niekontrolowanym zwarciu ( bezpieczniki są ok) działa tak jak należy tj. kierunkowskazy działają a światła stałe juz nie (tak jak to w naszym pięknym kraju być musi:))
Ale dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam

Teraz ja odpiszę ;-) Żarówka w przednich kierunkach posiada 2 styki:5 W pozycja i 21W kierunkowskaz.Musisz sprawdzić który styk jest do czego.Możesz to zrobić próbnikiem,miernikiem lub kontrolką z żarówką.Jak sobie z tym nie poradzisz oddaj moto do elektryka :mrgreen: Z tyłu kierunkowskazy posiadają tylko funkcję....kierunkowskazu

Mirek43 - 2012-06-13, 08:50

A po co to zmieniać, przecież to jest super jak świecą kierunki. Wielu na forum z europohondami chciałoby odwrotnie :-D .
Camel - 2012-06-13, 09:13

Cytat:
A po co to zmieniać, przecież to jest super jak świecą kierunki.


A po to, że jest to niestety niezgodne z polskimi przepisami. W efekcie może się czepiać diagnosta na przeglądzie, drogówka, a w skrajnym przypadku ktoś w przypadku kolizji może twierdzić, że to twoja wina, bo zmyliły go twoje nieprawidłowe światła...

marcin k - 2012-06-13, 09:16

no i tak czysto teoretycznie zamontować należy światlo pozycyjne przód barwy białej
Witold - 2012-06-13, 10:10

W mojej handzi w przedniej lampie są doprowadzone przewody odpowiedzialne za świecenie kierunków z przodu. Po ich rozłączeniu nie świecą. Nie pamiętam tylko kolorów...
Mirek43 - 2012-06-13, 10:16

Miałem wersję USA, pierwsza rejestracja, przegląd, kontrola policji nie raz. Nigdy nikt mi się nie czepiał, a nawet nie było uwagi na ten temat. Diagnosta miał tylko opory bo inne szkło przedniego światła niż w europie :-P . Wiadomo, że przepisy inaczej to określają, ale mi się tak podobało i tak jeździłem :twisted: . I przy następnej Shadowce jeżeli będzie USA też tak będę jeździł :-D
Roch - 2012-06-13, 10:59

Też mam świecące i ani razu nie miałem problemu -przegląd, patrole nie zatrzymywały...


A tak trochę inaczej - na Shadowisku widziałem ( albo mi się zdawało ), że miał ktoś - nie zorientowałem się kto - z tyłu też świecące ( tak jak z przodu ) - a tego się czepiają ?

Matrix - 2012-06-13, 12:11

Też widziałem u kogoś świecące z tyłu :-P
Todek - 2012-06-13, 17:54

Matrix napisał/a:
Też widziałem u kogoś świecące z tyłu :-P

To jest przeróbka. Tylne w oryginalnej wersji USA i Kanada nie świecą.

Borowiak - 2012-06-13, 18:11

Moje swiecą i z tyłu i z przodu niczego nie przerabialem
Todek - 2012-06-13, 18:24

Borowiak napisał/a:
Moje swiecą i z tyłu i z przodu niczego nie przerabialem

To zapewne przerobił ktoś inny.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group