To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - Strzały z wydechów

Seba Li. - 2012-05-20, 13:07
Temat postu: Strzały z wydechów
Witam serdecznie :-)

Wiem że temat był już poruszany ale chciałbym poznać wasze opinie na temat mojego przypadku : po synchronizacji gaźników spalanie 3,7 litra ale na biegu po odjęciu gazu strzela z wydechów dodam że na biegu jałowym strzelania nie występują ,generalnie mi to nie przeszkadza a nawet mi się podoba ale martwię się że może to zaszkodzić mojemu cieniowi.
Czekam na wasze opinie czy mam się czym martwić czy nie przejmować się tym.
Z góry dziękuję za opinie :thx:

bartekh2o - 2012-05-20, 17:05

Strzelanie ponoć przyczynia się do wypalania gniazd zaworowych i niszczenia zaworów ze względu na to, że ich powierzchnie (nie będące częścią komory spalania) nie są zaprojektowane/obrobione w sposób przewidujący pracę w "wybuchowym" środowisku.

Prywatnie jednak mogę powiedzieć, że specjalnie się tego nie obawiam. U mnie też lubi czasami strzelić w wydech przy odjęciu gazu, ale jest ok. Jeśli u Ciebie strzelanie nie jest zbyt intensywne, to też bym się niczego nie obawiał.

Myślę, że jeśli z czasem miało by się objawić jakieś zwiększone zużycie, to po wieeelu tysiącach kilometrów.

Seba Li. - 2012-05-20, 20:34

No powiem że strzela za każdym razem jak odejmuje gaz
Anonymous - 2012-05-20, 21:44

Niczym się nie przejmuj , moja VT 600 waliła z kominów jak wściekła i latała i lata wspaniale.
Obecny VTX wali jak z armaty aż sam się czasami wystraszę :mrgreen: i śmiga super .
Mi to się podoba i nie zauważyłem żadnych problemów mimo dobrych paru tyś.Km przelatanych .
Pewnie jest to efekt pustych wydechów i dopalania paliwa w tłumikach .
Pozdrawiam Hektor .

Tojakdusz - 2012-05-20, 21:47

bartekh2o napisał/a:
Strzelanie ponoć przyczynia się do wypalania gniazd zaworowych i niszczenia zaworów ze względu na to, że ich powierzchnie (nie będące częścią komory spalania) nie są zaprojektowane/obrobione w sposób przewidujący pracę w "wybuchowym" środowisku.

jako przyczynę tego zjawiska obstawiam: regulację gaźnika - gdyż te "strzały" to dopalanie się w układzie wydechowym mieszanki o niewłaściwym składzie (tej wylatującej z komory spalania bądź nagromadzonej już w ukł. wylotowym) - oczywiście zakładając, że pozostałe parametry (przede wszystkim luzy zaworowe) są właściwie ustawione!
Dla wypalania się przylgni zaworu niebezpieczny jest zbyt mały, a na pewno BRAK luzów zaworowych - czyli niewłaściwa ich regulacja!
Ale różnie to bywa z tą regulacją (brakiem strzałów) - czasami jest trudna do osiągnięcia :roll: - ale trzeba próbować.

kazik3 - 2016-04-12, 21:20
Temat postu: lekkie strzelanie w wydech
Witam jak w tytule na wysokich obrotach jak puszczam manetke nie strzela tylko jak zejdzie z obrotów jest świeżo po regulacji gazników i czyszczeniu , podpowiedzcie czy to coś z mieszanką czy zapłon odpala dobrze przyśpiesza super pozdrawiam
mamamuszi - 2016-04-12, 22:36
Temat postu: Re: lekkie strzelanie w wydech
kazik3 napisał/a:
Witam jak w tytule na wysokich obrotach jak puszczam manetke nie strzela tylko jak zejdzie z obrotów jest świeżo po regulacji gazników i czyszczeniu , podpowiedzcie czy to coś z mieszanką czy zapłon odpala dobrze przyśpiesza super pozdrawiam

Doregulować śrubą składu mieszanki należy

rodzik01 - 2016-04-13, 09:00

U mnie z każdym odjęciem gazu strzela jak szalona.
Jajacek - 2016-04-13, 10:27

rodzik01 napisał/a:
U mnie z każdym odjęciem gazu strzela jak szalona.

I to jest piękne :-D

strażnik - 2016-04-13, 10:33

Fajne to strzelanie, jeśli to w niczym nie przeszkadza to zajebiście bo brakowało by mi tego :-P a strzela seriami, za każdym razem :lol:
klodek - 2016-04-13, 13:49

moja też strzelała, ale po sprawdzeniu świec (trochę białe) wzbogaciłem mieszankę i jest znacznie ciszej (nie strzela seriami, tylko pojedyncze pryknięcia od czasu do czasu)
juras52 - 2016-04-13, 20:25

U mnie też wali jak z armaty. I jest fajnie. Wszyscy sąsiedzi mnie słyszą jak wyjeżdżam z garażu.
Morilan - 2016-04-16, 23:54

Moja Hanka dopiero po regulacji gaźników zaczęła dopiero strzelać :shock: też mnie to na początku lekko zaniepokoiło no ale uznałem że jeżeli śmiga i się bawi lepiej niż ja to tak też ją zostawiłem i do końca sezonu mi dobrze służyła :ride:
madkeinam - 2016-04-17, 00:06

Ma walić i grzmieć, po ciuchu jeździ się rowerem :twisted:
Trom - 2016-04-17, 00:38

madkeinam napisał/a:
Ma walić i grzmieć, po ciuchu jeździ się rowerem :twisted:


Racja :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group