To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 500 - Gmole do VT500C

Anonymous - 2009-12-06, 23:14

no to się Ciesze, oby jak najdłużej i najlepiej służyły i żeby nigdy nie były przydatne :-)
Anonymous - 2009-12-07, 13:10

własnie czy ktoś mi powie gdzie na ślasku moge dostac gmole?
Anonymous - 2009-12-08, 21:44

Jeżeli Olkusz by Cię zadowalał, to mam kontakt do faceta, który może Ci pospawać. Dla mnie robił z polerowanej nierdzewki na początku roku i jestem zadowolony, solidna robota i cena nie najgorsza. Jak coś to pisz na PW
Jokan - 2011-05-14, 08:47

Ja robiłem sobie sam w pracy zajeło mi to ze dwa miesiące (w zależności ile mogłem wyrwać czasu)ale zima była i nie paliło się tak.Pooglądałem na allegro różne gmole i spodobał mi się taki reszta to już wymiarowanie bziuka,znalezienie proporcji(nie za szerokie i nie za wysokie)oraz znalezienie miejsc do zamocowania.Bałem się troche,że nie będą pasować ale nawet ,że się nie pomyliłem w wymiarowaniu i nawet pasują(przynajmniej według mnie) :-)
Poniżej w linku picassy można obejżeć

Matrix - 2011-05-14, 21:43

Profi robota Gratulacje. Jak zrobiłeś te osłonki pod nogi :mrgreen:
Jokan - 2011-05-15, 08:57

Jakie osłonki?Chyba ,że chodzi ci o te czarne paseczki.

To ja powiem od początku jak zobaczyłem ile kosztują gmole i na dodatek nie ma do mojego bziuka to mnie k...wica wzieła :-? a ,że jestem z tych co nie dadzą zarobić innym to zrobiłem sobie sam.T ;-) o jest gmol jako spacerowka ale powiem ,że nigdy tam nie trzymałem kopyt po prostu to jest dla ozdoby i może (nie daj boże)nigdy nie będą w potrzebie.wymiarowalem po centymetrze w vt 500 to trzeba by było trzymać kopyta na przednim kole

sorry bo nie napisałem o tych czarnych ...nie będę mówil ale to są zwykłe oringi hydrauliczne .Są przyklejone,a ile wytrzymają to nie wiem :-?

twister - 2011-05-15, 21:06

Piękne. Niezła robota.
Czy mógłbyś zrobić szkic z wymiarami? Czy to jest chrom? Jeśli tak to ile dałeś za chromowanie?

Sebastian - 2011-05-15, 21:28

Piekne , az mi sie podobaja .
Ale u mnie nie wiejdą gdyz moje podnózki sa bardziej wysunietę do przodu i nogi mam przed chłodnicą, ale takie cos bym sobie zamontował.

Jokan - 2011-05-16, 11:56

To jest rura nierdzewna półtora cala,nakładki pod nogi z rury dwa cale najpierw przetoczone rowki potem przecięte.Kartkę z wymiarami mam chyba jeszcze w pracy to jakby co to podrzucę tu wymiary.
Znalazłem te wymiary.
Trochę nie za ładnie mi wyszło ale da się domyśleć o co chodzi.
Jak by co to proszę pisać :-)
tu link

wymiary gmola vt500

puma - 2011-05-29, 21:56
Temat postu: gmole do vt 500 c
Jestem nowy ,ale mogę podać namiar na producenta gmoli do 500 ;Kazimierz Frankiewicz
tel. 502 554 479 , Jasło

Leo - 2014-03-05, 20:32

właśnie zobaczyłem ogłoszenie tego producenta na Allegro
http://allegro.pl/gmole-h...4016933886.html

czy ktoś ma opinię o nim i o samych gmolach?
pasowały by mi bardziej niż te z Motonautilusa,
http://www.motonautilus.p...a-shadow-500-vt

są trochę mniejsze
a może ktoś zna jeszcze jakiegoś producenta?

KALI - 2014-03-05, 20:42

O motonautilusie to proponuję poczytać... :-?
Leo - 2014-03-07, 00:25

wiem,wiem czytałem ;-) dlatego nie palę się do nich tym bardziej że nie bardzo mi się podobają
co do tych wzmiankowanych to jedna z opinii na Allegro jest mocno niekorzystna w odniesieniu do jakości wykonania dlatego pytam czy ktoś coś wie ;-)

mrmefisto - 2014-03-07, 11:40

kilka lat temu kupiłem gmole od tego Frankiewicza. Może najpierw słowo o przebiegu transakcji:
- dostałem przesyłkę bez tulejek dystansowych, a po zgłoszeniu braków odpowiedź, żebym sobie pociął oryginalną tuleję :shock: . Po dalszej wymianie korespondencji łaskawie dosłali tulejki, były nierównej długości i pocięte "ze skosa" więc musiałem popracować nad nimi, żeby się dało to jakoś sensownie poskładać.

Co do gmoli:
- subiektywnie uważam, że wizualnie pasują do motocykla, podoba mi się moja honda z nimi. Wszystkie uchwyty pasują dobrze, montuje się je łatwo i bez żadnych problemów. Jednak jak im się przyjrzeć z bliska to jest kilka mankamentów: rury są niedokładne wypolerowane i na chromie dokładnie widać te niedociągnięcia, spawy też nie są zbyt idealne.

Podsumowując: za takie pieniądze jak je wtedy kupiłem są ok, natomiast jakbym dał za nie te 4 stówki i dostał taką jakość to bym się trochę wkurzył ;-)

FurmanS - 2014-03-16, 20:09

Ja aktualnie sprzedaje swoje gmole 2 częściowe:
http://tablica.pl/oferta/...D5-ID5irGT.html
kupiłem inne - podrzucę efekt ja już zamontuje nowe
możemy zrobić porównanie:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group