To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Lightbary ( Instalacja elektryczna)

atrox3 - 2011-10-24, 18:41

Reasumujac cala rozmowe zaciekla na temat przekaznikow wychodzi na to ze 4 pinowe i 5 pinowe przekazniki beda dzialac tylko musza byc "zalanczajace". Ot i cala filozofia. HEHE:)
suru - 2011-10-25, 13:09

W poprzednim motocyklu podłączałem wg tego:
http://www.bractwo-suzuki...tbar-gradus.pdf

Siwy_Dym - 2011-10-25, 13:25

suru napisał/a:
W poprzednim motocyklu podłączałem wg tego:
http://www.bractwo-suzuki...tbar-gradus.pdf


o i to jest najprostszy schemat jaki można narysować. Tylko z tym 4mm kabelkiem to lekka przesada ;-)

atrox3 - 2011-10-25, 13:36

Kierowalem sie tym samym schematem przerabiajac go na swoj i wystapily tylko dwa bledy na nim. Trzeba zamienic napiecia na 86 i 85 zeby zaczol dzialac elektromagnes. I plus do wlacznika idzie z kabla glownego co powoduje ze jak motor jest wylaczony na stacyjce to i tak lampy mozna wlaczyc. Tak bylo w moim przypadku.
suru - 2011-10-25, 14:05

atrox3 napisał/a:
Kierowalem sie tym samym schematem przerabiajac go na swoj i wystapily tylko dwa bledy na nim. Trzeba zamienic napiecia na 86 i 85 zeby zaczol dzialac elektromagnes. I plus do wlacznika idzie z kabla glownego co powoduje ze jak motor jest wylaczony na stacyjce to i tak lampy mozna wlaczyc. Tak bylo w moim przypadku.


U mnie było tak jak piszesz, można było załaczyć lightbary kiedy chciałeś, nawet bez kluczyka.

Siwy_Dym - 2011-10-25, 14:14

suru napisał/a:
atrox3 napisał/a:
Kierowalem sie tym samym schematem przerabiajac go na swoj i wystapily tylko dwa bledy na nim. Trzeba zamienic napiecia na 86 i 85 zeby zaczol dzialac elektromagnes. I plus do wlacznika idzie z kabla glownego co powoduje ze jak motor jest wylaczony na stacyjce to i tak lampy mozna wlaczyc. Tak bylo w moim przypadku.


U mnie było tak jak piszesz, można było załaczyć lightbary kiedy chciałeś, nawet bez kluczyka.


no tak ;-) bo przewód 85 powinien być podłączony do jakiegoś zasilania "po stacyjce", a na tym schemacie jest bezpośrednio do aku....

Toma - 2011-12-18, 06:20

Podpowedzcie gdzie można dostać włącznik do LIGHTBAR ?????

[ Dodano: 2011-12-18, 06:22 ]
LIGHTBARY wyłącznik- popowiedzcie gdzie i jaki najlepszy kupić ????

januszek - 2011-12-18, 11:13

Pofatyguj się do mojego miasta - masz blisko i na rynku jest taki sklep motoryzacyjny - (nie trudno znależć , bo na rynku jest tylko jeden motoryzacyjny) tam dostaniesz wyłączniki - dość fajne i funkcjonalne - mam je założone w swoim moto i spisują się bardzo dobrze i co ważne chodzą bez przekażnika - nie grzeją się i nie palą - mam założone dwa : jeden do lightbarów , a drugi do sprężarki na sygnały - cena około 15 zł.Pozdrawiam.
Zibi665 - 2011-12-18, 15:40

januszek napisał/a:
tam dostaniesz wyłączniki - dość fajne i funkcjonalne
Może jakaś fotka? jeżeli to możliwe oczywiście. ;-)
januszek - 2011-12-18, 20:58

Jutro wstawię fotkę - jestem zdany na "latorośl" , bo aż tak głęboką umiejętnością obslugi kompa nie dysponuję :-)8 (wiem , że niema się z czego cieszyć , ale jakoś tak z lenistwa chyba nie chce mi się zgłębiać tych wszystkich klików ...bitów...bajtow..i mega...). Te wyłączniki są dwu położeniowe tzn. włącz i wyłącz oraz trzy położeniowe ; na środku wyłączone w lewo np. lightbary , a w prawo np. halogeny.
gumis89 - 2011-12-26, 11:55

podłączając się pod temat jakie lampy polecacie do lightbarów lepiej na h3 czy h4 ???? albo ktoś kupował jakieś lamy ostatnio i ma do nich link i oczywiście jest zadowolony z wyglądu wykonania i świecą jak należy ja myślałem o tych http://allegro.pl/lightba...1998181272.html posiada je ktoś ?
januszek - 2011-12-26, 19:34

Ja od dwóch lat z takimi samymi jeżdzę - identyczne i chyba w tej firmie kupowalem - jestem zadowolony - świecą pięknie - wymiana żarówki nie skomplikowana - jedynie kabel zasilający mogli puścić w stopce , ale mały mankament :mrgreen: . Dorobiłem daszki i prezentują sie ciekawie.
TMiN - 2011-12-26, 20:36

też mam takie, świecą doskonale ale żarówki od razu zamień na coś oryginalnego, bo te w kpl są mało trwałe.
januszek - 2011-12-27, 20:50

Obiecałem zdjęcie wyłącznika - troszkę póżno....ale lepiej niż wcale :-)8





Uploaded with ImageShack.us

Tojakdusz - 2011-12-28, 20:24

Jako, że te lampy wyposażone są w żarówki H3, więc działają jak światła drogowe dając w praktyce snop światła bez wyraźnej granicy świata/cienia. Czyli mogą oślepiać jadących bliźnich :evil: . Wynika z tego, że nie powinno się z powyższych powodów używać ich ze światłami mijania - czy tak je używacie? jeżeli nie, to jaka jest reakcja innych użytkowników drogi, "miśków", czy diagnostów podczas przeglądu rejestracyjnego?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group